STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
podniesienie podatku z 22 na 23 skutki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bbrodnica




Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 21

PostWysłany: Sob, 05 Lut 2011 09:17:21    Temat postu: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

ja odczułem zwiekszenie kosztu zycia srednio o 20 zł na tydzien
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleheca




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 15

PostWysłany: Sob, 05 Lut 2011 10:31:24    Temat postu: Re: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

bbrodnica napisał:
ja odczułem zwiekszenie kosztu zycia srednio o 20 zł na tydzien

Prawda. Dla tych co zarabiają kilka a nawet kilkanaście tys. i więcej, to nie wiele znaczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bbrodnica




Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 21

PostWysłany: Sob, 05 Lut 2011 15:14:58    Temat postu: podatek Odpowiedz z cytatem

idą cięzkie czasy
pracy coraz mniej podatki w góre
zycie staje sie drogie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Nie, 06 Lut 2011 12:36:57    Temat postu: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

Cóż ,kiedyś poruszyłem podobna tematykę, to przeczytałem ,że jeżeli ktoś jest leniwy ,niezaradny i nie potrafi kombinować to może tylko narzekać i tyle...
Ot takie postawy obywatelskie hehehehe
:D :D :D :D :D javascript:emoticon(':D')
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bbrodnica




Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 21

PostWysłany: Nie, 06 Lut 2011 22:32:38    Temat postu: podatki Odpowiedz z cytatem

jak z tym wszyskim sobie radzić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Nie, 06 Lut 2011 23:32:20    Temat postu: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

Cóż,moim skromnym zdaniem, sposób na początek jest prosty-pomału jednoczyć się,tworzyć małe integralne(nieopodatkowane systemy ekonomiczne).Lwia część ceny każdego prawie produktu w tym kraju to podatek od podatku(akcyza+Vat).
Reszty można się domyśleć,jezeli chodzi o sposoby działania..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pon, 07 Lut 2011 10:32:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy przykład, a raczej 2 najlepsze przykłady :
Wódka - wyprodukowanie litra wodki to koszt około 1zł 80gr. Marża sklepowa zwykle wynosi około 15% ogólnej ceny produktu. Reszta to państwo narzuca...
Benzyna - około 1zł 75 fr to produkcja + marża...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleheca




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 15

PostWysłany: Pon, 07 Lut 2011 10:33:53    Temat postu: Re: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

REACTOR napisał:
Cóż ,kiedyś poruszyłem podobna tematykę, to przeczytałem ,że jeżeli ktoś jest leniwy ,niezaradny i nie potrafi kombinować to może tylko narzekać i tyle...
Ot takie postawy obywatelskie hehehehe
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy javascript:emoticon('Very Happy')

Są ludzie leniwi, niezaradni, biedni i bogaci) i tacy co ciągle narzekają. Nie można ich rozgraniczać. Nie wiem czy kiedyś się to zmieni. Przyczyną jest brak wiary. A pamiętajmy, bogaci nie wejdą do Królestwa Bożego. Wróćmy się jakieś 120 lat wstecz, przecież prawie wszyscy pomarli, jacy są „tam”, biedni czy bogaci!? Nawet najbardziej dbający o swoje zdrowie, też umierają na raka i żadne kombinowanie nie pomoże.
bbrodnica napisał:
jak z tym wszyskim sobie radzić

Żyć uczciwie i pamiętaj, że są bardziej potrzebujący od ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pon, 07 Lut 2011 10:40:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleheca - jesli to prowokacja, to marna. Nie chce sie wdawać w dyskusję o religii, to nie ten temat. Ale lepiej mi powiedz gdzie był Twój bóg, gdy umierało moje jeszcze nienarodzone dziecko? Nie jestem bogaty, wręcz przeciwnie.
Poza tym, skoro to bóg za to odpowiada, tj za podniesienie podatków, no to znaczy że naszym Panem jest Donek. -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Pon, 07 Lut 2011 17:24:33    Temat postu: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

HIHIH-Z miłą chęcią poznam dokładne określenie "uczciwego życia"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleheca




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 15

PostWysłany: Wto, 08 Lut 2011 11:15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki - na Twój post odpowiem w innym miejscu, chyba o religii już gdzieś ten temat jest.
REACTOR - czytałem Twoje prawie wszystkie wpisy na tym forum i wnioskuję, że jesteś dobrze obeznany encyklopedycznie. Niestety ja nie. Czy istnieje określenie "uczciwe życie" nie wiem a może wiem - poszukaj może znajdziesz. Ja staram się żyć uczciwie, ale trzeba wierzyć. Wiara pomaga nam zrozumieć sens życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Wto, 08 Lut 2011 18:45:12    Temat postu: podniesienie podatku z 22 na 23 skutki Odpowiedz z cytatem

Szanowny/a ALEHECA
Sądzę iż recept na uczciweżzycie jest tyle... ilu ludzi...Pozwolisz iż zacytuję tu słowa Aleksandra Sołżenicyna z ksiązki(trylogii)Archipelag Gułag-cytuję:
"Wszechświat ma właśnie tyle punktów centralnych,ile w nim żywych istot..."
Nie może więc być spójnej i jednolitej recepty na uczciwe życie,każdy z nas jest indywidualna jednostką, o odmiennym sposobie postrzegania świata oraz rewidowaniu reguł bytu.Jest to powód dla którego obecny świat wygląda jak wygląda.Co niektórym ubzdurało się że to ONI mają tą najwłaściwszą receptę na całe zło.Lub zło nimi zawładnęło pod pojęciem "ratowania świata".Wiec im silniejsza WIARA ONYCH idealistów, tym nieciekawszy czeka nasz los..Więc imperatywem powinna być WIARA W DOBRO...tylko jak określić co to jest dobro...Dla jednego to miska ryżu,dzień bez bicia i gwałtu,innym odpowiada nowy Lexus,nowy hotel lub pole golfowe..Ghandiego zastrzelili,Lennon też padł na miażdzyce ołowiową podobnie jak Kennedy,Kotański też dał naluz...Nikt już nie woła:peace,peace,love..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bbrodnica




Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 08 Lut 2011 22:47:06    Temat postu: dzieki Odpowiedz z cytatem

Dzieki kolego REACTOR
Bardzo modre przesłanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleheca




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 15

PostWysłany: Sro, 09 Lut 2011 12:01:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REACTOR, piszesz, że imperatywem powinna być WIARA W DOBRO itd.. Filozof I. Kant w imperatywie kategorycznym, będącym nakazem moralnym, ujął w następujący sposób: "Postępuj wedle takiej tylko zasady, co do której mógłbyś chcieć, aby stała się ona prawem powszechnym”. Wstawiłem to po to, żeby jak napisał bbrodnica, dziękując Ci bardzo za, jak ujął, mądre przesłanie, zwrócić uwagę, że można podać wiele przykładów w tym filozoficznym temacie.
Piszesz, że nie ma recepty na uczciwe życie; wg mnie jest nią dekalog. Wierzę w Jedynego Boga, Stwórcę Świata. Nie jestem już młody i nie jestem dewotem, i nie uznaję żadnej religii (wiem, że prawie wszystkie wojny powstawały na tle różnic religijnych i tak jest do dzisiaj). Dlatego jestem jaki jestem. Nie jestem też idealistą. Uważam, żeby uczciwie żyć, znaczy; nie szkodzić innym.


Ostatnio zmieniony przez aleheca dnia Sro, 09 Lut 2011 12:02:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aleheca




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 15

PostWysłany: Sro, 09 Lut 2011 12:01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REACTOR, piszesz, że imperatywem powinna być WIARA W DOBRO itd.. Filozof I. Kant w imperatywie kategorycznym, będącym nakazem moralnym, ujął w następujący sposób: Postępuj wedle takiej tylko zasady, co do której mógłbyś chcieć, aby stała się ona prawem powszechnym”. Wstawiłem to po to, żeby jak napisał bbrodnica, dziękując Ci bardzo za, jak ujął, mądre przesłanie, zwrócić uwagę, że można podać wiele przykładów w tym filozoficznym temacie.
Piszesz, że nie ma recepty na uczciwe życie; wg mnie jest nią dekalog. Wierzę w Jedynego Boga, Stwórcę Świata. Nie jestem już młody i nie jestem dewotem, i nie uznaję żadnej religii (wiem, że prawie wszystkie wojny powstawały na tle różnic religijnych i tak jest do dzisiaj). Dlatego jestem jaki jestem. Nie jestem też idealistą. Uważam, żeby uczciwie żyć, znaczy; nie szkodzić innym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.026204 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski