STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
.......................
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EFEMERYDA




Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 247

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 19:04:55    Temat postu: ....................... Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad

Ostatnio zmieniony przez EFEMERYDA dnia Sob, 26 Lut 2011 01:44:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 20:18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak powiadał poeta jestem tolerancyjny katolik nie trawie tylko
żydów,rumunów,jehowych,czarnych,pedałów , tych z polsatu tvn-u i od urbana ....
taki dżołk
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 20:43:17    Temat postu: Re: MIARA CZŁOWIECZEŃSTWA Odpowiedz z cytatem

EFEMERYDA napisał:

dotknęły mnie te słowa bardziej niż bym przypuszczała - czy nie ważne jest czy człowiek jest dobry czy zły ?
czy nie ważne czy człowiek jest prawdziwy czy zafałszowany ?
czy nie ważne jest czy człowiek ratuje tonącego czy ucieka niczym ostatni tchórz zgodnie z zasadą nic nie widziałem i nie słyszałem ?
czy nie ważne jest to że człowiek potrafi cię wspierać i ma zawsze dla ciebie czas lub olewa cię na całej linii i za plecami obrabia ci tyłek ?


Nie odniosę się do tego fragmentu gdyż są to truizmy i tzw. pytania retoryczne .


EFEMERYDA napisał:
czy miarą człowieczeństwa jest rodzaj słuchanej muzyki ? - jeśli słuchasz disco polo to jesteś ok a jak metalu to beeeeeee ( tak apropo monku ? jaka muzyka jest preferowana przez normalnego człowieka ? - co mieści się w granicach przyzwoitości i czym ta przyzwoitość jest dla ciebie ? - starasz się wychować swoje dzieci najlepiej jak potrafisz - to znaczy co to jest to najlepiej ? )


Napisałem już swoje zdanie na ten temat. Brzmi ono:
„Nie można kochać muzyki jeśli nie akceptuje się osoby twórcy” - tylko tyle.
Oczywiście nikt się w tamtym temacie z tym nie zgodził bo jak monk coś pisze to wiadomo, że moher i nie ma racji.
Mimo, ze w następnych postach wyszło jednak coś innego: jednak ten twórca i jego życie jest ważne bo "GG Aliego" ojciec maltretował - a ten to przelał na muzykę, inny zabił bo też miał swoje powody itp. Sadus poczuł się osobiście dotknięty, że opisałem jego idola - mordercę. No ale wiadomo ogólnie – tylko muzyka, nieważne kto tworzy, a monk pieprzy głupoty i trzeba po nim pojechać – najlepiej w kontekście jego wiary...No i pięknie – nie spędza mi to ani sekundy snu z powiek.

A o moich dzieciach pisać nie będziemy – i już.
.

EFEMERYDA napisał:
nie rozumiem monka , bo nie rozumiem jego spojrzenia na życie - niby kreuje się na cudownego człowieka i ojca , a wyłazi z niego zafałszowaniec - monku nie obrażaj się i nie ciskaj - taki po prostu obraz siebie tu przedstawiasz i tak cię widzę.


Nie obrażam się i nie ciskam. Nie szukam też zrozumienia i tym bardziej nie wymagam tego od obcych ludzi w necie . A określenie „zafałszowaniec” to już twoja szpileczka bo na merytoryczne uzasadnienie tego określenia pewnie liczyć nie mogę prawda? Podobnie jak zakładanie tego tematu – teraz popiszmy jaki to monk jest niedobry, zaraz pewnie dołączy reszta ferajny...i "pojadziem po całości" a "zaczniem" od mroków średniowiecza i wypraw krzyżowych bo to zawsze aktualne .


EFEMERYDA napisał:
dla mnie miarą człowieczeństwa nie jest to...


bla, bla, bla...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 20:50:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tylko tyle, że szanuje Monka, bo potrafi wyrazić swoje zdanie i się go trzyma. To, że uważa inaczej niż ja - jego prawo, nie zamierzam mu tego wytykać, za to lubię dyskutować i rozmawiać, o ile rozmowa trzyma odpowiedni poziom.

Dla mnie najważniejsza w muzyce jest muzyka i to, co twórca chciał przekazać - a nie osoba twórcy. Choć przyznać muszę Monkowi rację, iż czasem kluczem do interpretacji utworów jest znajomość życia danego autora. Jednak ja wolę się bawić nie w "co poeta miał na myśli?" tylko w "jak to,co mówi poeta, może zmienić moje życie?".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:00:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadusa nazwales brzydalem, ktory jest wyniszczony przez narkotyki co widac na stronie internetowej, ktora podalem na samym poczatku mojej rejestracji na forum. Nie szanuje Monka, poniewaz jest zaklamanym hipokryta, co udowadnia kazda wypowiedzia. Nauki o nadstawianiu policzka, mozesz miedzy bajki schowac. To, ze nazywasz Vikernesa psychopata mam gdzies. Wyslij mu pocztowke pawianie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SADUS napisał:
Sadusa nazwales brzydalem, ktory jest wyniszczony przez narkotyki co widac na stronie internetowej, ktora podalem na samym poczatku mojej rejestracji na forum. Nie szanuje Monka, poniewaz jest zaklamanym hipokryta, co udowadnia kazda wypowiedzia. Nauki o nadstawianiu policzka, mozesz miedzy bajki schowac. To, ze nazywasz Vikernesa psychopata mam gdzies. Wyslij mu pocztowke pawianie Laughing

Aj tam - toć jesteś brzydal - zrób ankietę to się przekonasz. O ile pamiętam użyłem dokładnie określenia "alkohol i inne używki" więc nie przekręcaj - no ale może głodnemu ...co?
A nadstawianie drugiego policzka i d... do kopania - tu masz rację - raczej tego nie robię. Rozumiem też twój szok, ale jakbyś sobie przypomniał "wypędzenie lichwiarzy i kupców ze świątyni" to może byś zrozumiał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet, jestes zwykla gnida i skonczona szmata. Wyszydzanie kogos to twoje paliwo zyciowe. Nie zdziwie sie jesli molestujesz seksualnie swoje dzieci. A teraz pluj zza klawiatury, niech zaplonie stos katolickiej milosci Twisted Evil Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EFEMERYDA




Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 247

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad

Ostatnio zmieniony przez EFEMERYDA dnia Sob, 26 Lut 2011 01:44:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:31:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EFEMERYDO - mam pytanie. Jak najbardziej w temacie. Chciałbym, żebyś odpowiedziała szczerze i bez krązenia wokół. Po prostu pierwsze wrażenie.
Pytanie brzmi: co sądzisz o tej wypowiedzi?:
SADUS napisał:
Facet, jestes zwykla gnida i skonczona szmata. Wyszydzanie kogos to twoje paliwo zyciowe. Nie zdziwie sie jesli molestujesz seksualnie swoje dzieci. A teraz pluj zza klawiatury, niech zaplonie stos katolickiej milosci Twisted Evil Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:34:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś interesuje życiorys wykonawcy gdy słucha muzyki, to niech trzyma się z daleka od black metalu i innych ostrzejszych dźwięków. Polecam Green Day lub Offspring. Żadnych skandali, lansik w MTV i w ogole jest fajna impreza. Tylko broń Boże nie słuchajcie np. Metalliki, bo przecież Hetfield namawia do alkoholizmu - bo sam był alkoholikiem!! A Mustaine kiedyś strzelił jednemu ze swoich fanów prosto w pysk, więc nie można słuchać Megadeth, bo Dave namawia do pobić!! Nie znam muzyka rockowego lub metalowego, który nie zaliczył co najmniej kilku ze swoich groupies - ergo - nie można słuchać rocka bo namawia do cudzołóstwa!!

Czy o taką logikę wam chodzi?
Muzyka to nie pranie brudów. Muzyka to dźwięki! Muzyka to śpiew! Muzyka to instrumenty i przekaz - przekaz EMOCJONALNY. Jeśli ktoś puści mi utwór wykonawcy, którego nie znam to co mam zrobić?
a) Słuchać uważnie z zamkniętymi oczami i "wsłuchwiać" się w emocje, które we mnie budzi,
b) Słuchać uważnie, podziwiać techniczne umiejętności, dobór dźwięków, brzmienie instrumentów, głos wokalisty itd,
c) Sprawdzić szybko na wikipedii czy czasami jeden z muzyków nie ma jakiś czarnych kart w swoim życiu. W razie odkrycia jakichkolwiek uchybień natychmiast wyłączyć głośniki!
Nie wiem jak wy, ale ja wybieram odpowiedź A (z lekką nutą odpowiedzi B, gdyż jako muzyk i instrumentalista interesuję się tym "co i jak jest grane").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:38:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma znaczenie, w takim sensie, ze warto wiedziec: dlaczego postapil tak a nie inaczej, natomiast od oceniania ich, nakazywania co jest dobre, mamy wladcow marionetek. Jest tylko jedna sluszna bozia. Tylko ktora to bozia? A moze nie ma bozi? To co Tobie wyda sie piekne, innego moze odrzucac. Ludzie boja sie ludzi. To jest miara czlowieczenstwa. Dlatego ja osobiscie nie wyznaje zadnej religii, ani ideologii, postepuje tak jak uwazam za sluszne. Jezeli widze zaklamanie bezdusznej instytucji, ktora nakazuje, morduje i mataczy, to mowie o tym. Staram sie nie oceniac i nie szydzic z konkretnych osob, tylko pietnowac chore ideologie, religie. Chyba, ze te osoby atakuja mnie personalnie, jak swietojebliwy Monk. Wtedy nie zamierzam nadstawiac policzka i sluchac bajeczek o katolickiej milosci. Jesli chcesz, mozesz mnie okreslic skrajnym indywidualista.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:41:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SADUS napisał:
mamy wladcow marionetek[...] Tylko ktora to bozia?[...]Ludzie boja sie ludzi. To jest miara czlowieczenstwa. [...] Dnie wyznaje zadnej religii, ani ideologii, postepuje tak jak uwazam za sluszne. Jezeli widze zaklamanie bezdusznej instytucji, ktora nakazuje, morduje i mataczy, to mowie o tym. Staram sie nie oceniac i nie szydzic z konkretnych osob, tylko pietnowac chore ideologie, religie. Chyba, ze te osoby atakuja mnie [...]nie zamierzam nadstawiac policzka i sluchac bajeczek o katolickiej milosci.


Widzę zdecydowany wpływ dzieła De LaVeya;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:46:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki napisał:
SADUS napisał:
mamy wladcow marionetek[...] Tylko ktora to bozia?[...]Ludzie boja sie ludzi. To jest miara czlowieczenstwa. [...] Dnie wyznaje zadnej religii, ani ideologii, postepuje tak jak uwazam za sluszne. Jezeli widze zaklamanie bezdusznej instytucji, ktora nakazuje, morduje i mataczy, to mowie o tym. Staram sie nie oceniac i nie szydzic z konkretnych osob, tylko pietnowac chore ideologie, religie. Chyba, ze te osoby atakuja mnie [...]nie zamierzam nadstawiac policzka i sluchac bajeczek o katolickiej milosci.


Widzę zdecydowany wpływ dzieła De LaVeya;>
haha, poniekad Very Happy Ale sprobuj dzis wymyslic cos oryginalnego. W gruncie rzeczy jestesmy suma doswiadczen, tego co przezylismy, widzielismy, przeczytalismy...to z kolei podchodzi pod Junga, moze Freuda. Znajdziesz nawet slowa ciesli z Nazaretu w moich postach Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 21:48:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś oryginalnego... cholera, ciężko. Z filozofią jak z muzyką. Ciężko wymyślić nowy riff, można co najwyżej nałożyć 3 ścieżki wokali na raz, żeby inaczej brzmiało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pią, 28 Sty 2011 22:00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki napisał:
Coś oryginalnego... cholera, ciężko. Z filozofią jak z muzyką. Ciężko wymyślić nowy riff, można co najwyżej nałożyć 3 ścieżki wokali na raz, żeby inaczej brzmiało...
BINGO Loki, jesli z tych kilku sciezek wybierzesz najlepsze rzeczy, to powstanie cos fajnego, brzmiacego inaczej. Jesli klepiesz w kolko jeden patent, bo wydaje sie sluszny, to zamykasz sie na cos innego. Do tego zmierzam, zadna bozia, czy komunista, czy nazi nie ma monopolu na Prawde Cool Trzeba dokonac wyboru samemu no chyba, ze kto nie potrafi, to potrzebuje wladcy marionetek Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.026534 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski