STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Duży Rynek im. Jana Pawła II
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yah_m
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 17:35:53    Temat postu: Duży Rynek im. Jana Pawła II Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zapropopnować dyskusję na temat nadania Dużemu Rynkowi w Brodnicy imienia Jana Pawła II. Co o tym myślicie??? Publiczna debata może się przyczynić do uczczenia życia i pontyfikatu papieża - Polaka w naszym mieście!!! [/b]
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 17:40:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimo że jestem z poza Brodnicy ale jestem wyraźnie ZA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artek
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 18:15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśle ze to wspanialy pomysl
Powrót do góry
szymon (niki_lauda)
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 18:16:26    Temat postu: pomysl jest przedni... Odpowiedz z cytatem

jestem goracym oredownikiem pomyslu mojego kumpla yacha Smile
dolaczmy do tego pomysl, niech nasz odzew w tej sprawie bedzie holdem jaki my brodniczanie mozemy oddac temu czlowiekowi, wielkiemu papiezowi przez, ktorego wszyscy jestesmy dumni z tego kim jestesmy!
nie chodzi o to zeby siac patos w tych chwilach... fala uniesienia minie, ale niech po tym chociaz pozostanie slad. dlatego tym bardziej uwazam pomysl za trafiony. rynek im. Jana Pawla II to przeciez nic nie kosztuje, a jak wiele wnosi w zycie nasze i naszych bliskich... ewentualnie jakas dyskretna tabliczka upamietniajaca!
dolaczmy sie do tego pomyslu, poprzyjmy go naszymi wpisami

(niki_lauda)
Powrót do góry
adam
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 18:20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że to nie jest zła myśl w ten sposób brodniczanie pozostawiliby w pamięci Papieża.Idac bowiem rynkiem ludność przeżywałaby pewnego rodzaju reflekcje!!!jestem za !!!!!!!!
Powrót do góry
kuszi
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 19:11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem szczerze , że pomysl z nazwaniem rynku imieniem Jana Pawła II to świetna myśl.Nie bede sie rozpisywal , bo zrobili to moi koledzy , ale uwazam to za strzał w dziesiątke.W ten sposob, my brodniczanie mozemy oddac hołd temu wspanialemu czlowiekowi.
Powrót do góry
m
Gość






PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 20:26:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł genialny,myśle ze nie trzeba nikogo co tej idei przekonywać,mam nadzieje ze władze miasta zajmą sie realizacją
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 20:35:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna poprawka - powinno używać się jednak określenia "Jan Paweł Wielki". Na pewno ten przydomek do Niego przylgnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 22:16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też tak sądze bo JPII był naprawde wielkim człowiekiem za życia jak i po śmierci co potwierdza zjednoczenie się ludzi nie tylko unas w kraju ale i na świecie co jest fenomenem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2005 23:57:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie Duży Rynek niech sobie pozostanie nadal Dużym Rynkiem, mamy już ulicę nazwaną imieniem JP II więc nie popadajmy w papieski fanatyzm.
Ojciec święty nigdy nie koncentrował się na sobie tylko wciąż dawał do zrozumienia że jest tylko pośrednikiem Boga i to tylko Jemu (Bogu) należy się cześć i chwała.
Reasumując JESTEM NA NIE jeśli idzie o przemianowanie nazwy Rynku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 08 Kwi 2005 14:46:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem być pierwszym, który kwestionuje ten pomysł. Można przecież Papieżowi - Polakowi w inny sposób oddać cześć. Nazywanie centrów miast Rynkiem to pewna tradycja i niech tak juz zostanie. A co by było, gdyby wszystkie miasta (lub większość z nich) postąpiły podobnie? Nie byłoby już rynków, lecz Place lub Skwery JP II. A to byłby juz pewien fanatyzm, jak to określił Krotom, a nie o to przecież chodzi.

W NML szkole podstawowej nadano patronat JP II. Zatem proponuję - nazwijmy Jego imieniem np. nowobudowaną halę sportową, albo też np. skwer przy ul. Paderewskiego i tam ustawmy np. Jego popiersie. To byłoby wówczas idealne miejsce patriotyczno - religijne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pią, 08 Kwi 2005 15:59:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w tym przypadku zgadzam się z paniczem można jakiś pomnik albo popiersie w parku i nazwać go JP II to jest dobra opcja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yah_m




Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 14

PostWysłany: Pią, 08 Kwi 2005 17:02:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nie chodzi o to, żeby zmieniać nazwę Dużego Rynku!!! Duży Rynek pozostalby Dużym Rynkiem,ale nosilby imię Jana Pawła II.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 08 Kwi 2005 18:36:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jaki byłby adres?? Brodnica, ul Duży Rynek im. Jana Pawła II?? Nie bardzo...
Dobrym miejscem uczczenia Jego pamięci mogłaby być też część parku z fontanną. Są przecież plany postawienia tam obudowanych ławeczek. Byłoby to miejsce ciszy i odpoczynku z miejscem dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludek
Gość






PostWysłany: Sob, 09 Kwi 2005 14:06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech wszystko pozostanie tak jak jest, ale moze warto sie zastanowic nad pomnikiem JPII na rynku albo w parku obok dawnego II LO
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020305 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski