STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
W jaką teorię stworzenia świata wierzycie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Nie, 05 Gru 2010 00:30:37    Temat postu: W jaką teorię stworzenia świata wierzycie? Odpowiedz z cytatem

SADUSIE-jako że prezentujesz szersze horyzonty myślowe , trzymaj fason i nie dopalaj istocie, która dała się zamknąć w klatce stereotypów społecznych i boi się poszukać wyjścia.No bo co znajomi powiedzą...
Jednym słowem-Ludzie jedzcie g...no-miliony much nie mogą się mylić.
Crying or Very sad Crying or Very sad Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 05 Gru 2010 10:50:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie od dawna prześladowały pytania o sens istnienia i kształt istnienia świata. Do dzisiaj to napięcie intelektualne pozostało ale zauważyłem, że do Prawdy zbliżyłem się zaledwie o krok. Takie pytanie o wszechświat, Boga, sens, niestety jest w codziennym życiu jedynie zawadą. Brakuje prostego podejścia do życia - robić kase, mysleć tylko o sobie, a jak gadać to tylko o malowaniu paznokci albo kosmetyczce. Popatrzcie jakie tematy budzą na tym forum najwieksze zainteresowanie. Przykre!
Refleksja - pomimo skrajnie różnego światopoglądu podziwiam osoby z tego tematu i podobnych za to, co nas łączy - wewnętrzny matafizyczny niepokój! Bylebyśmy odnosili się do siebie z szacunkiem i dyskutowali merytorycznie. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Nie, 05 Gru 2010 12:39:47    Temat postu: W jaką teorię stworzenia świata wierzycie? Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem pytania o sens i cel zycia w codziennosci jest nieodzowne, a twierdzenie ze to tylko przeszkadza, jest objawem zaniedbania wobec siebie.
Warto zauważyc iz istnieje roznica pomiędzy koniecznym automatyzmem a świadomymi krokami w życiu.Obecnie wiekszosć populacji tej planety, zdała sie na automatyzm "myslowo-administracyjny".A samo stwierdzenie ,sens zycia kojarzy im sie z Monthy Pythonem.
Tak jak zauważyłśs ludzie zabiegani codziennością maja w d....ie tego typu dysputy.Jest to moim zdaniem, syndrom anegdotycznego budowlańca ,który tak szybko zasuwa z taczką ,że nie zdąży jej nawet załadować.
Wiedza jaka posiada większość społeczeństwa pozostaje na poziomie szkolnym,i w żadnym aspekcie (nie licząc ,religii oraz filozofii) nie dotyczy naszego bytu na tej planecie.Fizyka ,chemia,matematyka-wiadomości sprzed 5 lat są juz nieaktualne ,w nawet zgoła odmienne.Świat nauki ulega ciągłym przeobrażeniom oraz rewolucjom.Lecz najnowsze osiagnięcia nauki sa dostepne tylko garstce a do szarej masy docieraja wyselekcjonowane ochlapy.Łatwo się domysleć jaka była by interakcja wiedza-szara masa społeczeństwa.
Tego wystrzegali się wszyscy władcy ,poczynając od faraonów Egipskich
Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewab1




Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sro, 01 Cze 2011 07:07:31    Temat postu: Re: W jaką teorię stworzenia świata wierzycie? Odpowiedz z cytatem

zielony777 napisał:
Chcę poznać wasze opinie na temat stworzenia świata. W którą teorię bardziej wierzycie: w to, że Bóg stworzył świat z niczego czy w teorię ewolucji? Ja jako katolik wierzę w teorię biblijną, choć według Kościoła teoria ewolucji nie jest sprzeczna z teorią teologiczną. Ostatnio interesowałam sie tym tematem i np. na stronie http://www.naturaswiata.pl/index.php?lng=1&mod=view_lists&id=13 pan Pietrzyk podaje bardzo logiczne powody potwierdzające teorię katolicką znaną nam z Biblii. A jakie są wasze opinie na ten temat?


Ja zgadzam się z artykułem, który przedstawiłeś. P Pietrzyk racjonalnie wyjaśnia w nim teorie ewolucji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Czw, 02 Cze 2011 00:29:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kklmwd napisał:

Na poważnie. Świata nie ma wszystko to wydaje się Wam.


To prawda. Nikt jeszcze nie udowodnił, że świat istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021018 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski