STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
W jaką teorię stworzenia świata wierzycie?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zielony777




Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 13

PostWysłany: Pią, 10 Wrz 2010 11:19:26    Temat postu: W jaką teorię stworzenia świata wierzycie? Odpowiedz z cytatem

Chcę poznać wasze opinie na temat stworzenia świata. W którą teorię bardziej wierzycie: w to, że Bóg stworzył świat z niczego czy w teorię ewolucji? Ja jako katolik wierzę w teorię biblijną, choć według Kościoła teoria ewolucji nie jest sprzeczna z teorią teologiczną. Ostatnio interesowałam sie tym tematem i np. na stronie http://www.naturaswiata.pl/index.php?lng=1&mod=view_lists&id=13 pan Pietrzyk podaje bardzo logiczne powody potwierdzające teorię katolicką znaną nam z Biblii. A jakie są wasze opinie na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agator




Dołączył: 13 Cze 2005
Posty: 71
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 10 Wrz 2010 11:32:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz mi wyjaśnić co ma wspólnego teoria stworzenia Świata i teoria ewolucji? Dla mnie to przysłowiowy "piernik" i "wiatrak" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 10 Wrz 2010 13:47:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej książce ciekawie opisane są jedne z teroii --> http://www.nauka.gildia.pl/_vp_tworcy/stephen_w_hawking/krotka_historia_czasu/recenzja
Książkę polecam też ze względu na inne tematy dotyczące świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snajper




Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 155

PostWysłany: Pią, 10 Wrz 2010 15:06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Połączenie teorii stworzenia z ewolucją zostało zainicjowane przez Thilarda de Chardin (o ile nie mylę pisowni) i wydaje się bardzo interesująca. Chodzi w niej pokrótce o to, że Bóg tchnął życie w nieożywioną materię i w trakcie ewolucji, w wyniku której powstał człowiek, "zaszczepił" w nim duszę. Jakby to krótko powiedzieć - wilk syty i owca cała! Moim zdaniem bardzo ciekawe.

I jeszcze jedno! W USA jedynie 25% "wierzy" w ewolucję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agator




Dołączył: 13 Cze 2005
Posty: 71
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 10 Wrz 2010 19:22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoria ewolucji zdecydowanie bardziej do mnie przemawia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 11 Wrz 2010 14:32:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do mnie też ,tym bardziej że są też inne ciekawe kwiatki np:
najpierw był Adam i Ewa (pomińmy zabawe gliną jakiegoś duszka i pierwsze w transplantologi pobranie żebra )
Skoro Adaś i Ewcia to pierwsi rodzice ,to skoro rozmnażali sie między sobą to na kilometr śmierdzi to patologią , klasyczny przykład kazirodztwa .
Potem był Kain i Abel ,jeden zatłukł drugiego kamieniem , z kont wiedział że tłuczenie kamlotem po glacy pozbawi życia ?
i dla kontrastu niepokalane poczęcie, każdy kto ma trochę oleju w głowie wie na czym polega zapłodnienie,w tym przypadku było to pierwsze w historii in vitro ,a aniołek był pierwszym ginekologiem.
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sob, 11 Wrz 2010 14:49:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darwin górą! Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klaun




Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 23

PostWysłany: Sob, 11 Wrz 2010 19:53:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie dziwi, że ludzie twierdzą iż nie ma świętego Mikołaja...ale w gadającego węża wierzą Very Happy

Darwin górą- a jakże Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 13 Wrz 2010 13:40:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielony777 trafiłeś w większości na leśnych dziadków, co to wierzą bezrefleksyjnie we wszystko, co im w główki nawrzucali nauczyciele i koledzy z boiska Confused I z pewnością nie przeczytali na ten temat nawet jednej książki, o wykladach na uniwerku nie wspomnę. Takie młodo-lightowe ble ble ble. Obecnie panuje "religia młodości" i każdy temat o własnych przekonaniach religijnych czy refleksji nad światem grzęźnie w bezcelowej paplaninie. Sad
Zielony777 szukaj odpowiedzi gdzie indziej albo czytaj na tyle selektywnie (jak potrafisz) by coś z tego uszczknąć i poszukiwać dalej. Ja znalazłem i nie muszę tego konfrontować z bezrefleksyjnymi błaznami. Powodzenia! Very Happy
ps. popatrz, co ci mędrcy napisali w innych tematach, a zrozumiesz o czym piszę Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Sro, 06 Paź 2010 22:20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boga wymyslili ludzie by kierowac innymi ludzmi.Polecam lekture {Bog urojony} R.Dawkinsa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gutwit




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 541

PostWysłany: Czw, 07 Paź 2010 13:21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak macie czas to http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947#docid=-2147432141700087937

dość ciekawy materiał

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 11:11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem ten dokument... Może zaciekawić... Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 13:05:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomniany wyżej film z żaden sposób nie odnosi się do kwestii istnienia bądź nieistnienia Boga. Próbuje się sprowadzić istnienie Stwórcy do pewnej idei funkcjonującej, ba nawet wytworzonej, w umyśle człowieka. To się ma nijak do podstawowego pytania filozofii - WHY? DLACZEGO? WARUM? A odnieść się może zwyczajnie do istnienia świata i obecności w nim organizmów żywych, w tym ludzi.
Osobiście hołduję filozofii, zgodnie z którą nie może powstać byt z niebytu, w konsekwencji fakt istnienia bytów tak skomplikowanych jak człowiek implikuje istnienie "Kogoś" o wyższym stopniu.
I to własnie tutaj, na samym początku jakichkolwiek przemyśleń w tym temacie zapada rozstrzygnięcie o przyjęciu istnienia Boga czy też nie. Dlatego materialiści nie są w stanie porozumieć się w kwestiach fundamentalnych (a co za tym idzie i moralnych), skoro już na starcie przyjmują odrębne warunki istnienia rzeczywistości. To ma swoje konsekwencje praktycznie w każdym aspekcie naszego życia i podejmowanych decyzji, a historia liudzkości dobitnie to pokazuje.
Nie sprowadzimy tej problematyki do narożnika, tak jak chce się ludzi religijnych pozamykać w gettach, z kórych nie będzie słychać ich nawoływań w sprawach moralnych. Te konflikty wracają bez względu na stopień zaawansowania cywilizacyjnego, bowiem tkwią w nas samych.
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 17:17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię mój drogi Filozofie.
Jak zwykle - rzecz jasna (nie dziwi to nikogo), masz odmienne zdanie.
Kurna, na każdy pieprzony temat masz odmienne zdanie. Jakim do cholery cudem ?
Z całym szacunkiem dla Ciebie Filozofie - przyjacielu mój serdeczny oraz wielki krasomówco....

P.S. Kiedy się spotkamy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 22:10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:


Kurna, na każdy pieprzony temat masz odmienne zdanie. Jakim do cholery cudem ?


Żyjemy w wolnym kraju, gdzie każdy ma prawo reprezentować inne poglądy niż większość, czyż nie?
A tak przy okazji, trochę dużo tu wulgaryzmów, nie sądzisz?
Może nie powinnam udzielać "głosu" w sprawie, bo zaraz posypią się powiedzienia typu: "uderz w stół, a nożyce się odezwą" (czy jakoś tak Wink ), ale niejednokrotnie Ty sam pisałeś, że na forum można wypowiadać się na każdy temat, a zatem ... czyżby kłopoty z pamięcią? Z racji wieku wcale nie byłoby to dziwne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018959 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski