STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Cyfrowa Telewizja Naziemna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristof




Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 70

PostWysłany: Wto, 15 Cze 2010 15:02:22    Temat postu: Cyfrowa Telewizja Naziemna Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, wie ktos może, czy na naszym terenie mozna już odbierac kanały cyfrowe telewizji naziemnej ? Jesli nie, to kiedy będzie taka mozliwość ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sro, 16 Cze 2010 07:59:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DVB-T w Polsce
Mux2 od września, a mux3 od października?
Zgodnie z najnowszymi postanowieniami w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, pierwszy multipleks (mux1) będzie składał się z kanałów TVP1, TVP2, TVP INFO oraz 4 zwycięzców konkursu, natomiast w drugim multipleksie (mux2) znajdą się kanały nadawców komercyjnych (TVN, Polsat, TV Puls, TV4). Przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, wyraził nadzieję, że we wrześniu 2010 roku sygnałem cyfrowym będzie już pokryte 80 proc. powierzchni kraju, o ile nowo wybrana rada nie zniweczy tych ustaleń. Wydaje się, że październik 2010 będzie krytycznym okresem - wtedy powinien ruszyć mux2, a 27.10.2010 - mux3.

W piątek, 4 czerwca br. projektem wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej zajął się rząd i wygląda na to, że nadawcy i urzędy odpowiedzialni za ten proces w końcu doszli do porozumienia. Ich celem jest osiągnięcie sukcesu przed końcem kadencji. Według wielu zainteresowanych, to właśnie perspektywa skrócenia kadencji KRRiT zaowocowała długo oczekiwanym porozumieniem z UKE, co blokowało start nadajników DVB-T.

Sygnał analogowy ma być ostatecznie wyłączony do 31 lipca 2013 roku. Pytanie czy zdążymy do tego czasu? Według pierwotnego harmonogramu naziemna telewizja cyfrowa powinna już dziś działać w ponad 30 miastach. Zamiast tego mamy tylko testy w Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze. 1 czerwca 2010 wyłączono też nadajniki MPEG-2 w Suchej Górze i Skrzycznem, co w obecnej sytuacji powodziowej można określić, jako mocno nieprzemyślanym posunięciem, bo bez powiadomienia nagle odcięto ludzi od informacji z lokalnych kanałów TVP Rzeszów i TVP Katowice. Nie załączono w to miejsce, choćby testowo transmisji w MPEG-4.

Zgodnie z nowymi ustaleniami, na początku w cyfrowej jakości ma być nadawanych 16 darmowych kanałów, w tym TVP, TVN, Polsat, TV 4 i TV Puls. Nadawcy komercyjni otrzymają drugi multipleks (mux2), w którym będą mogli zamieścić po dwa kanały (jeden ogólnodostępny oraz dodatkowy). TV 4 planuje kanał z serialami, TVN chce umieścić TVN7, TV Puls uruchomi kanał dla dzieci, a Polsat na razie nie ujawnia swoich planów. Z zapowiedzi TVN, jeśli wszystkie urzędy wydadzą zgodę na emisję w mux2, to taki multipleks powinien ruszyć w wybranych lokalizacjach już w miesiąc po wydaniu zgody. Jednak zapowiedzi z mediów mówią o terminie wrzesień/październik 2010.

W 2010 roku ma także ruszyć trzeci multipleks (mux3) - start 27.10.2010, na którym udostępnione będą kanały tematyczne Telewizji Polskiej. Na razie nadawca publiczny ma w swojej ofercie: TVP HD, TVP Sport, TVP Historia i TVP Kultura. Dziwne, że publiczny nadawca nie robi nic, aby testowo wcześniej włączyć TVP HD i TVP Sport z mux3, by zwiększyć oglądalność podczas piłkarskich MŚ w RPA.

Także decyzje urzędników i nadawców powinny być bardzo przychylne dla DVB-T ze względu na sytuację powodziową w kraju. NTC bardzo by tu pomogła w informowaniu obywateli o zagrożeniach i pomocy.

źródło: media2.pl


Sygnał analogowy zostanie wyłączony do 31 lipca 2013 r.
Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Przepisy projektu będą dotyczyły warunków konkursu na operatora pierwszego multipleksu, na którym znajdą się m.in. TVP 1, TVP 2 i TVP Info.

Nadawanie w systemie cyfrowym oznacza lepszą jakość obrazu i dźwięku i telewizję wysokiej rozdzielczości (HDTV). Transmisja cyfrowa to także większa efektywność wykorzystania częstotliwości radiowych, dzięki czemu możliwe będzie m.in. zwiększenie oferty programowej czy obniżenie kosztów nadawania pojedynczego programu. Cyfryzacja umożliwi także nadawanie obrazu w różnych formatach, np. panoramicznym, a˙także równoległe nadawanie w kilku ścieżkach dźwiękowych.

Dzięki niej rozwiną się też usługi dodatkowe - np. pay-per-view (płacenie za konkretny program) czy e-commerce (sprzedaż on line). Możliwe będzie też m.in. wprowadzanie "kodów rodzicielskich", blokujących dzieciom dostęp do programów przeznaczonych dla dorosłych.

Przepisy projektu ustawy będą dotyczyć nadawców programów telewizyjnych, w tym Telewizji Polskiej, operatorów sieci kablowych, operatorów satelitarnych platform telewizyjnych, innych podmiotów rozprowadzających programy telewizyjne w sposób bezprzewodowy, przedsiębiorców telekomunikacyjnych, sprzedawców odbiorników cyfrowych, konsumentów oraz organów administracji publicznej.

W ustawie zostaną określone warunki do przeprowadzenia konkursu na operatora pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu będzie obowiązek rozpowszechniania 3 programów telewizji publicznej, tj. TVP 1, TVP 2, TVP Info (do 31 lipca 2013 r.) oraz uprawnienie do rozpowszechniania 4 programów wybranych przez operatora tego multipleksu spośród programów koncesjonowanych lub emisji programów w standardzie HD. Drugi multipleks zostanie przeznaczony do rozpowszechniania innych programów analogowych: Polsat, TVN, TV4, TV Puls.

Operatorzy multipleksów będą zobowiązani do zapewnienia gospodarstwom domowym powszechnego i nieodpłatnego dostępu do programów cyfrowych. Po 1 stycznia 2011 r. telewizyjne odbiorniki cyfrowe przeznaczone do sprzedaży detalicznej powinny umożliwiać odbiór wszystkich bezpłatnych programów naziemnej telewizji cyfrowej w wysokiej i standardowej rozdzielczości.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców. W 2011 r. - zgodnie z założeniami KRRiT - programy naziemnej telewizji cyfrowej będzie można oglądać w całej Polsce.
Dzięki przejściu na nadawanie cyfrowe, częstotliwości analogowe zostaną zwolnione i będą mogły być wykorzystane m.in. na inne multipleksy naziemne, internet szerokopasmowy i telewizję mobilną (dostępną m.in. w telefonach komórkowych).
Sygnał analogowy ma zostać wyłączony do 31 lipca 2013 r.

źródło: wirtualnemedia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
mateuszj0




Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 7

PostWysłany: Sob, 05 Mar 2011 20:56:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę trochę temat.Czy odbiera już ktoś naziemną telewizję...?
Według tej strony http://www.skymedia.pl/z_dvbt.htm powinno się dać u nas odbierać MUX3.Czy komuś się udało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Nie, 06 Mar 2011 10:42:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumpel w Kurzętniku odbiera już cyfrową TV naziemną. Łącznie łapie ok. 15 kanałów. Fajna sprawa, bo przy przełączaniu kanałów ma info o aktualnie nadawanym programie, nazwie kanału i następnym programie jaki będzie emitowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mateuszj0




Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 7

PostWysłany: Nie, 06 Mar 2011 13:32:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Kurzętnik nie daleko wkońcu jest .... Mam kablówke z Eltronika(analog), wczoraj próbowałem wyszukać w TV(Mpeg-4) naziemne kanały i nic nie znalazłem ... niewiem czy coś źle robię , czy w B-cy jeszcze poprostu nic nie łapie...dlatego pytam się czy u Was "łapie" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Nie, 06 Mar 2011 13:40:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam analog z Eltronika. Zgodnie z informacją jaką ostatnio rozsyłali do klientów niby od 1 kwietnia mają rozpocząć nadawanie tylko tv cyfrowej i zakończyć transmisję analogową. Zobaczymy co z tego wyjdzie w rzeczywistości Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mrfkn




Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 07 Mar 2011 09:46:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, temat już poruszany:
http://www.forum.brodnica.net/viewtopic.php?t=5290
Mylicie niestety DVB-T czyli cyfrową telewizję naziemną z DVB-C czyli cyfrową telewizją kablową.
Jeżeli Eltronik wprowadzi telewizją cyfrową to dostaniecie odpowiedni dekoder do jej odbioru. Podłączanie kabla antenowego do telewizora z mgeg4 nic nie da, bo telewizory mają wbudowany tuner DVB-T.
W takim wypadku proponuje podłączenie anteny kierunkowej (jeżeli sygnał słaby) i skierowanie jej na południe (na nadajnik z Rachocina) lub na północ - na Kisielice i wtedy przeszukać kanały w telewizorze.
W mojej okolicy wystarczy stara antena siatkowa. Odbiór dobry zarówno z jednego jak i drugiego nadajnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 07 Mar 2011 11:03:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu napisał:
Zgodnie z informacją jaką ostatnio rozsyłali do klientów niby od 1 kwietnia mają rozpocząć nadawanie tylko tv cyfrowej i zakończyć transmisję analogową. Zobaczymy co z tego wyjdzie w rzeczywistości Wink

Nie siej paniki. Od 01 kwietnia maja podpisywac umowy wylacznie na TV Cyfrowa, ktora bedzie glowna usluga. Analogowa na raze bedzie leciala caly czas, tylko, ze gratis do cyfrowki, za to w kazdej chcile beda mogli zaprzestac transmisji i powiedziec: przeciez takiej uslugi nie swiadczymy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2011 02:59:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrfkn napisał:
(...) Jeżeli Eltronik wprowadzi telewizją cyfrową to dostaniecie odpowiedni dekoder do jej odbioru. Podłączanie kabla antenowego do telewizora z mgeg4 nic nie da, bo telewizory mają wbudowany tuner DVB-T.
...


Wiele modeli ma już tuner DVB-C.
Wtedy wystarczy moduł karty Conax w cenie 100 zł do złącz CI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2011 07:17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyfrowa telewizja w eltroniku całkiem fajnie się sprawdza (w tym tygodniu się na nią skusiłem). W obrazie nie zauważyłem strasznej różnicy ale dźwięk jakiś lepszy się wydaje... może to tylko jakieś dziwne wrażenie.
ale największa radość i dla mnie przekonanie, że warto było, to kanał muzyczny rebel tv (w analogowej wersji kablówki chyba go nie było). Coś pięknego dla lubiących ogólnie pojętego rocka. Praktycznie nonstop teledyski super kapel, bez głupich programów rozrywkowych itp.
Mam nadzieje, ze ten kanał nie został wprowadzony w ramach testu i że będzie cały czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2011 15:25:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj leciał film przyrodniczy na PLANETE w cyfrowej jakości i proporcji 16:9 i w sygnale analogowym. Różnica była kosmiczna. Kolory żywsze, brak zakłóceń, widać było każdą łuskę węża a na analogu... szkoda słów. Oczywiście to jeszcze nie HD, ale różnica i tak duża. (pakiet bez kanałów HD)

Wszystko oczywiście zależy od tego w jakiej jakości jest materiał nadawany. Nawet w HD bywają materiały o sztucznie powiększanej rozdzielczości. Starych filmów też już nikt nie nagra od nowa w HD.

Wziąłeś dekoder SD, czy HD? Na SD sygnał i tak jest przerabiany na analogowy. Np przy podłączeniu przez euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 11 Kwi 2011 07:21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie przy takim bezpośrednim porównaniu jest różnica...
a nie wiem jaki mam dekoder. mam wbudowany tuner cyfrowy w telewizorze. Telewizora nie mam hd, tylko hd-ready.
Ale faktycznie jest różnica zauważalna - zmieniam zdanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Pon, 11 Kwi 2011 13:39:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie starych filmów w HD, interesujący post tu jest.
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/19896-hd-na-starych-filmach.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 11 Kwi 2011 21:27:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joey napisał:
Faktycznie przy takim bezpośrednim porównaniu jest różnica...
a nie wiem jaki mam dekoder. mam wbudowany tuner cyfrowy w telewizorze. Telewizora nie mam hd, tylko hd-ready.
Ale faktycznie jest różnica zauważalna - zmieniam zdanie!


W takim razie musisz mieć wbudowany tuner/dekoder HD.
Dlatego też widzisz różnicę. Smile



Piotrroger napisał:
Odnośnie starych filmów w HD, interesujący post tu jest.
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/19896-hd-na-starych-filmach.html


No tak, ale niestety polskie stacje nie dysponują zwykle takim materiałem.
Chyba, że mówimy o materiale puszczanym na typowym kanale HD.
Choć z tego co czytałem niektóre kanały HD posiłkują się materiałem konwertowanym z SD na HD.
Do tego starsze filmy często mają już nieodwracalne zakłócenia.
Szczególnie jeśli taśmy były źle przechowywane.

Ciekawy, ale zawiły temat. Smile
Wiele czynników ma wpływ na jakość obrazu. Łącznie z możliwościami finansowymi polskich stacji tv.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021697 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski