STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wyszukiwanie na forum

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
picasso




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 170

PostWysłany: Sro, 19 Maj 2010 21:21:53    Temat postu: Wyszukiwanie na forum Odpowiedz z cytatem

Kontynuacja wątku http://www.forum.brodnica.net/viewtopic.php?p=66809#66809

DeVito napisał:
A słyszałeś o netykiecie?
Poza tym co za problem, wchodzisz w szukaj i wpisujesz "banki".
Wystarczy chcieć. Wink


Owszem, nigdy nie byłem przez nikogo uznawany jako "dziecko neostrady". Swoją przygodę z siecią zaczynałem jak netykieta była powszechnie stosowana przez każdego. Chciałem Ci jednak zwrócić uwagę, że niestety niespisana netykieta jest w niektórych przypadkach zbyt mało precyzyjna a poza tym wraz ze stażem sieci netykieta ulega modyfikacjom!
Co do samego szukania... Nie jest problemem samo szukanie, większym problemem jest efektywne szukanie. Wyobraź sobie taką sytuację: Jesteś gdzieś z telefonem komórkowym. Masz chwilę czasu, więc stwierdzasz że coś wyszukasz na swoim forum (np. o bankach). I teraz masz do wyboru...
a) Uruchamiasz szukanie i widzisz w wynikach wyszukiwania jeden wątek o bankach. Wchodzisz na pierwszą stronę wątku i widzisz, że są posty z 2005r. więc musisz przeskakiwać po kolejnych stronach wątku, tracisz czas i kasę.
b) uruchamiasz szukanie i widzisz w wynikach wyszukiwania 15 wątków o bankach. Wybierasz najbardziej aktualny, nie musisz czytać archiwum.
Co wybierasz? Ja opcję "b"
Pozdr.
Picasso
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 19 Maj 2010 22:26:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wybrałeś "B", bo zacząłeś nowy temat.
Poza tym, faktycznie pisałeś z komórki, czy to było na zasadzie "gdyby babcia miała wąsy.."?
Tak czy inaczej nie zakładanie nowych wątków na tematy które były już poruszane chyba jest logiczne?? I raczej to się nie zmienia wraz ze zmianami w netykiecie, tak jak np nie cytowanie postów będących bezpośrednio na końcu, albo nie używanie wulgaryzmów.

Reasumując, wg mnie powinieneś poszukać wcześniejszego wątku i się dopisać a ten wątek jest zbędny. A zakładając, że propagujesz zakładanie wątku do każdego pytania zadawanego na forum, można go uznać za wręcz szkodliwy. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picasso




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 170

PostWysłany: Sro, 19 Maj 2010 22:52:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wybrałem "B"! Smile Zacząłem nowy temat, bo wolę w wynikach wyszukiwań mieć więcej wątków Smile
Nie pisałem z komórki, chociaż łącza zbyt szybkiego nie mam. Chodziło mi bardziej o ideę i zasadność tworzenia nowych wątków.
Moim zdaniem, jeśli w interesującym mnie temacie odległość czasowa jest duża, to wątek można i wręcz powinno się tworzyć nowy.
Nie wysnuwaj też bezpodstawnie stwierdzeń, że propaguję do każdego pytania tworzyć nowy wątek, bo tego nie napisałem.
Co do zmian w netykiecie.... Zapewne pamiętasz, że netykieta mówiła o odpisywaniu na email zawsze pod cytowaną wiadomością. Jak jest teraz?
Według mnie zmiany w tym konkretnym przypadku są nielogiczne, jednak duża część internautów twierdzi odwrotnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 21 Maj 2010 18:18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picasso napisał:
b) uruchamiasz szukanie i widzisz w wynikach wyszukiwania 15 wątków o bankach. Wybierasz najbardziej aktualny, nie musisz czytać archiwum.

Nie wybrałeś najbardziej aktualnego, tylko założyłeś nowy, więc nie "B".

picasso napisał:
Moim zdaniem, jeśli w interesującym mnie temacie odległość czasowa jest duża, to wątek można i wręcz powinno się tworzyć nowy.

W jakim celu? Przecież jak się dopiszesz do starego to i tak wszyscy zobaczą, że jest nowy post i kto chce to zajrzy. Jedyny plus tego rozwiązania, że leniwi nie muszą używać wyszukiwania. Reszta to wady. Dajmy na to, że za jakiś czas ktoś odświeży te stare wątki i będziemy mieli 3 o tym samym na pierwsze stronie.

picasso napisał:
Zapewne pamiętasz, że netykieta mówiła o odpisywaniu na email zawsze pod cytowaną wiadomością. Jak jest teraz?
Według mnie zmiany w tym konkretnym przypadku są nielogiczne, jednak duża część internautów twierdzi odwrotnie.

O jakim emailu piszesz?
Jeżeli odpisujesz na posta który jest bezpośrednio nad Twoim to po co go cytować? Tylko wydłuża się tym wątek.
Na wielu forach można za to dostać warna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 21 Maj 2010 18:32:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De Vito a co powiesz o radzieckiej wyrzutni rakiet ,,katiusza''? i jaki masz pogląd na temat utylizacji termometrów rtęciowych ?
Pytam czysto teoretycznie,bo widzę że w każdej kwestii jesteś obcykany jak mało kto.... aż strach lodówkę otworzyć ... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 22 Maj 2010 23:26:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będziesz miał coś sensownego do "powiedzenia" to daj znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.01629 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski