STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
kaufland - wyzysk czy praca?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siewca




Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 88

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 10:47:19    Temat postu: kaufland - wyzysk czy praca? Odpowiedz z cytatem

przeczytałem ostatnio że sieci kaufland jest prowadzone śledztwo w sprawie wyzysku pracowników i łamania elementarnych praw człowieka - co jakiś czas bywam w brodnickim kauflandzie i zastanawiam się czy wydając tam pieniądze nie przyczyniam się do tego procederu - z chęcią dowiedziałbym się jak się pracuje w kauflandzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 12:07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpełniejszy obraz miałbyś w sytuacji gdybyś tam pracował Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewca




Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 88

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 13:20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szczęscie nie muszę tam pracować - ale jako potencjalny konsument interesują mnie warunki pracy, poza tym nie rozumiem po co miałbym tam pracować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 14:55:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewca napisał:
[...]poza tym nie rozumiem po co miałbym tam pracować

tak jak CI już napisałem... aby mieć pełen obraz tego jak tam jest... przekaz "z drugiej ręki" może nie być obiektywny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 15:13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest typowy ! przykład jakk iedyś ludzie pracowali dla niemców za miske zupy (jako niewolnicy) tak samo jest i teraz tepensje są śmieszne około 600 zł Laughing to jest pensja ? to niestarcza na opłaty ! a co dopiero o lekach jedzeniu itp. a i ubrać się trzeba tym bardziej że to sa niemcy Exclamation których trzeba wyje*** z naszego kraju Exclamation jak świat światem polak z niemcem nie był bratem teraz są w polsce i czerpią z nas korzyści tu płacą polakom minimalną stawke w np. Francji płacą już średnią stawke (ta sama sieć sklepowa) więc PYTAM SIĘ O CO TU CHODZI !!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest wyzysk jeszcze raz napisze niemców trzeba się pozbyć z naszego kraju ! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 15:31:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
[...]pensje są śmieszne około 600 zł Laughing to jest pensja ? to niestarcza na opłaty ! a co dopiero o lekach jedzeniu itp. a i ubrać się trzeba[...]

inaczej być gadał jakbyś miał rodzine na utrzymaniu i znikąd szansy na prace... łapałbyś co by CI w ręce wpadło. Dla takich rodzin 600 zł. to kwestia przeżycia do następnego miesiąca.

Janusz napisał:
[...]pensje są śmieszne około 600 zł Laughing to jest pensja ? [...]tym bardziej że to sa niemcy Exclamation których trzeba wyje*** z naszego kraju Exclamation [...]to jest wyzysk jeszcze raz napisze niemców trzeba się pozbyć z naszego kraju ! Evil or Very Mad

pracodawców płacących taką pensje a posiadających kapitał niemiecki wyliczyłbyś na palcach jednaj ręki... pozostała rzesza tych wyzyskiwaczy to nasi rodzimi dorobkowicze-prywaciarze mieszkający z dziada pradzada w Brodnicy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 16:00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz aleś wymyślił Shocked

ciesz się że nie mieszkasz jednak w Brodnicy tylko przy granicy z tym znienawidzonym przez Ciebie krajem.
gdybyś musiał pracować za 600 zł bo innej pracy by nie było to nie wiem czy mówiłbyś tak samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arti
Gość






PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 18:16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nawt slyszalem ze te kasjerki w kasach nie moga siedziec...tylko caly czas musza stac.....i maja chyba tylko jedno przerwe 15 minut.....na siusiu...to juz jest chyba chore....tylko tam nie kupowac sprzetu rtv.....kumpel kupil telewizor to mu nie chcial kanalow odbierac...lepiej juz isc obok do balsama...
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 19:27:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wy mi tu wkręcacie kur** ludzie ! czy ja mówie że jeśłi bym musiał to bym nie pracował i was namawiam do tego żebyście tam nie pracowali ? Evil or Very Mad a ci "dorobkiewicze" jak ich nazywacie w większości są polakami którzy bardzo ciężko dochodzili do tego wiem co mówie !! ale wy chyba niewiecie co mówicie większość z was pewnie pracuje w biurze i jedynynm WIELKIM minusem dla was jest to że macie kurz w klimie i to was denerwuje Evil or Very Mad dokłądnie to czytałem w jednej z gazet a niech ktoś pujdzie np. do przeciętnego zakładu lakierniczego który zatrudnia kilka osób tam jest dopiero syf a nikt o tym nie mówi czemu bo z zawodowym wykrztałceniem ? pozatym ci polacy co mają swoje firmy to nie spadła im manna z nieba tylko ciężko zapier****** żeby na to zarobić więc niepierniczcie bzdur ! Evil or Very Mad a KAŁfland czy inny lider albo inter ... to dopiero wyzyskiwacze polskich sklepów więc oczym my tu dyskutujemy o POLAKACH KTÓRZY SIĘ DOROBILI PRACĄ WŁASNYCH RĄK !!? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 20:49:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:

są polakami
ci polacy
polskich sklepów
o POLAKACH


zaczynasz mnie przerażać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 22:06:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam myśleć, że Janusz jesteś jakiś zakompleksiony. Mnie pasuje Kaufland i inne g****, bo mogę sobie pójść i wybrać to, co mi odpowiada.
A niestety tak jest na całym świecie, że na sukces trzeba zapracować. Poza tym ludzie z Kauflanda maja prawo wyboru, nikt ich nie zmusza, równie dobrze mogą pojechać sobie do roboty na zachód i tam więcej zarabiać (ale niestety większośc nie zna języka). Wniosek: trzeba sie uczyc od małego.
Poza tym to nie Kaufland wymyslił sobie minimalne zarobki na poziomie 600 zł. W pozostałej kwestii zgadzam sie w całości z Krotomem.
P.S. U mnie w robocie nie ma klimy, ale jak trzeba, to "interesantowi" robi się za goraco lub za ciepło. Laughing no nie Krotom??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 22:34:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowieku zastanów się od małego uczyć się języka ??!! wtedy uczyli albo niemieckiego albo rosyjskiego więc oczym my tu rozmawiamy Evil or Very Mad a co do zarobków powiedz mi jedno kto w takim razie wybrał dla nas tego typy niskie zarobki prezydent ? ty ? ja? pytam się KTO !! powiem Ci sieć danej firmy sklepowej Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 22:38:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolny rynek..

chcieliście kapitalizmu to macie Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 22:40:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto chciał to chciał wtedy wszystko było stabilne a jak ktoś nie podskakiwałto miał dobrze żyjąc jak zwykły człowiek a teraz ??? jedni za dużo inni za mało a najlepiej mają żydzi i cyganie Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2005 22:42:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i pewnie generalnie powinniśmy na skrajną prawicę teraz głosować ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023467 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski