STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Telewizja Kablowa Multimedia w Brodnicy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristof




Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 70

PostWysłany: Sob, 19 Lis 2011 15:38:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem tę cyfrówkę od multiszajsu i po roku oddałem. Czułem się jak betatester, ale musiałem za to coś płacić. Jakość kanałów SD praktycznie nie różniła sie jakościowo od analogowych oraz ciągłe zwiechy tunera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KOZA




Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 172
Skąd: brodnica

PostWysłany: Nie, 27 Lis 2011 22:20:25    Temat postu: Czy jest jakaś awaria w Multimedii dziś? Odpowiedz z cytatem

J.w.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Lis 2011 06:56:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kristof napisał:
Miałem tę cyfrówkę od multiszajsu i po roku oddałem. Czułem się jak betatester, ale musiałem za to coś płacić. Jakość kanałów SD praktycznie nie różniła sie jakościowo od analogowych oraz ciągłe zwiechy tunera.


Na telewizorze CRT (kineskopowym) w przypadku dobrej jakości kanałów analogowych nie zobaczysz różnicy, ale to nie wina operatora, tylko ograniczonych możliwości telewizora. Poza tym tuner SD przekształca sygnał cyfrowy właśnie w analogowy przekazywany poprzez np łącze euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristof




Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 70

PostWysłany: Pon, 28 Lis 2011 07:46:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat w tym temacie nie jestem laikiem, a telewizor jaki posiadam to lcd. Telewizje kablowe aby upchnąć jak najwięcej w kablu zmniejszają bitrate nadawanych cyfrowo kanałów. Teraz mam Cyfrę+ , więc mam porównanie. Dla mnie tv cyfrowa w kablówce to parodia cyfrówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kryzju




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 651
Skąd: Brodnica / Gdańsk

PostWysłany: Pon, 28 Lis 2011 09:52:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa Wam EPG w "Multimedialnej" DTV ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Lis 2011 22:11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kristof napisał:
Akurat w tym temacie nie jestem laikiem, a telewizor jaki posiadam to lcd. Telewizje kablowe aby upchnąć jak najwięcej w kablu zmniejszają bitrate nadawanych cyfrowo kanałów. Teraz mam Cyfrę+ , więc mam porównanie. Dla mnie tv cyfrowa w kablówce to parodia cyfrówki.


Wziąłeś do telewizora LCD tuner SD? Smile I piszesz, że nie jesteś laikiem. Smile
Jaki sens ma konwersja z cyfry na analog, gdy ma się cyfrowy TV i cyfrowy sygnał z kablówki? Nic dziwnego, że w Cyfrze+ masz lepszą jakość bo z pewnością dostałeś dekoder HD i podłączyłeś go za pomocą kabla HDMI, zamiast Euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristof




Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 70

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2011 09:17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie człowieku napisałem , ze wziąłem tuner SD??? Czytaj ze zrozumieniem. Nasze kablówki oferują tylko tunery HD, które można podłączyć kablem HDMI do tv i tak miałem zrobione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2011 20:25:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kristof napisał:
A gdzie człowieku napisałem , ze wziąłem tuner SD??? Czytaj ze zrozumieniem. Nasze kablówki oferują tylko tunery HD, które można podłączyć kablem HDMI do tv i tak miałem zrobione.


kristof napisał:
Miałem tę cyfrówkę od multiszajsu i po roku oddałem. Czułem się jak betatester, ale musiałem za to coś płacić. Jakość kanałów SD praktycznie nie różniła sie jakościowo od analogowych oraz ciągłe zwiechy tunera.


Skoro porównujesz kanały SD, do analogowych to naturalnym i logicznym wnioskiem był ten, że masz dekoder SD. Ale ok, miałeś HD, nie zrozumieliśmy się. Z tym, że w takim przypadku nie zgadzam się ze stwierdzeniem, ze każda kablówka ma taki sygnał, bo u mnie jest różnica między kanałami SD a analogiem. Pomijam brak efektu "kaszy" oraz dopasowane proporcje obrazu do ekranu 16:9, ale sama ostrość i kolory są lepsze. Pisałem o tym zresztą w wątku o cyfrze z Eltronika. Muszę też tu dodać, że dużo zależy od jakości materiału serwowanego przez nadawcę, a z tym też jest różnie.

A teraz oferta tunerów w naszych kablówkach. I znowu nie mogę się zgodzić. Eltronik daje wybór między dekoderem SD (bez HDMI) firmy Ferguson a dekoderem HD Technisata. Co do oferty Multimedia to nie wiem, ale skąd mam wiedzieć, skoro nigdy nie miałem zamiaru korzystać z ich oferty. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZbyszekB-ca




Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 89

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2011 21:03:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SD to nie HD , zreszta malo jest kanalow hd w kablowkach , a w eltroniku maja teraz jakas promocje u nas na osiedlu , 6 miesiecy po 1 zl ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2011 22:03:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście HD to HD, ale kanały w rozdzielczości SD na dekoderze HD (podpiętym przez HDMI) też zwykle są w trochę lepszej jakości od zwykłych analogowych. Oczywiście czynników jest sporo, wielkość matrycy posiadanego telewizora, czy jakość materiału emitowanego przez nadawcę. Niemniej jednak kiedy materiał jest dobrej jakości to widać różnicę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wotu




Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 29

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2011 23:46:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm cyfrowka z kablowki maja taki sam sygnal cyfrowy jak i n, cyfra+ czy polsat cyfrowy. przeciez one tylko biora sygnal z satelity i puszczaja go po kablu. gorszy obraz moze wynikac ze slabej jakosci tunera, tv lub zlego polaczenia nie ma innej mozliwosci !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristof




Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 70

PostWysłany: Sro, 30 Lis 2011 00:29:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakość kanałów cyfrowych operator może zmieniać za pomocą przesyłu bitrate. Może zmniejszyć Kb/s danego kanału co odbija się na jego jakości i tym samym ma więcej miejsca na inne kanały. Można to porównać do utworu mp3 128 Kb/s a 320 Kb/s. Jakość między nimi jest odczuwalna dla ucha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017749 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski