STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kontrowersyjna bajka dla dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomski




Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 618
Skąd: skądowni

PostWysłany: Wto, 24 Lis 2009 19:51:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewnie kobietą pewnie też lesbijką ,i pewnie sie nie myjesz pewnie jesteś zboczona i napewno faceci są nie winni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Wto, 24 Lis 2009 22:19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomski napisał:
Jesteś pewnie kobietą pewnie też lesbijką ,i pewnie sie nie myjesz pewnie jesteś zboczona i napewno faceci są nie winni


Jak nie wiesz co masz pisać, to lepiej nie udzielaj się w takich dyskusjach. Właściwie Twoją "prostacką" i pozbawioną sensu wypowiedź zostawię bez komentarza. Chociaż sam się nasuwa, wolę jednak nie używać wulgaryzmów.
A jeżeli mnie nie znasz (to na pewno jest sprawdzona informacja), to nie życzę sobie, żebyś mnie oceniał, w dodatku w taki sposób!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
COLLIN




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 528
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 00:21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tomski wrócił po detoxie, ale brać chyba nie przestał Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 08:15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isza napisał:
Jak nie wiesz co masz pisać, to lepiej nie udzielaj się w takich dyskusjach.


nie dokarmiaj trolla, padnie z głodu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 15:49:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isza napisała: "Wszystko zależy od wychowania i kwestii normatywnej, nierzadko też od tolerancji".
Problem w tym, że w chwili obecnej ta normatywność jest w naszych społecznościach względna! Cywilizacje powstawały zawsze w oparciu o pewne normy też etyczne (jakie by nie były). Ale w sytuacjach ich zatarcia czy braku zwyczajnie upadały. W chwili obecnej moralność jest tak rozmywata, że w zasadzie oprócz tego że przysługuje nam tzw Wolność, to całej reszty już prawie nie ma Crying or Very sad Jest wolność, a brak odpowiedzialności. Nawet w przypadku dzieci mówi się o ich prawach, a gdzie się mówi o odpowiedzialności bądź obowiazkach?

Obecna moralna degrengolada to niczym rak zżerający społeczeństwa.
To tak , jak w reklamie snickersa - masz głód to możesz babe w metrze ugryźć w tyłek. No chyba, że masz snickera. Ale wybór nalezy do ciebie!

Tragedia Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

No i jest jeszcze jedno prawo - prawo dźungli. Wygrywają bogaci (np. homoseksualiści czy mafiozi) i silni (mafiozi) Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 18:19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filozof !!! - Przyjacielu mój ! Widzę, że znalazłeś sobie nowego adwersarza w osobie Iszy. Jestem zazdrosny. Obiecałeś, że znajdziesz dla mnie czas...

Twoja wypowiedź znów jest pełna jadu. Czy Ty naprawdę nie możesz dostosować się do tych czasów? czy naprawdę niczego nie rozumiesz (chociaż nie podejrzewam Cię o to).
Przecież taki jest w tej chwili świat a Ty znów "jedziesz" po homoseksualistach. Brakuje tylko żebyś napisał, że większość to żydzi i masoni...
Człowieku zluzuj trochę. Popatrz trzeźwo i świeżo na świat. Niczego sam nie zmienisz i zapewniam Cię, że takich jak Ty niedługo będą w muzeum wystawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 22:16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie to co napisał Filozof, to prawda. Nastąpiło zatarcie i rozmycie norm, jest to jednak fakt, którego jednostka nie jest w stanie zmienić.
Rodzice przekazują dzieciom w procesie socjalizacji podstawowe aspekty społeczne, uczą co jest dobre a co złe. Niestety w obecnych czasach, otaczający świat (czyli mówiąc socjologicznie "znaczący inni") przemawia innym językiem, propagując odmienne normy czyli pewnego rodzaju anomię. Ci, bardziej podatni na wpływy środowiska zewnętrznego, niewiele pamiętają o przekazach rodzicielskich i żyją tak jak większość (w tej chwili). Myślę jednak, że pozostała garstka takich "normalniaków", jak Ty czy ja i inni, którzy żyją tak jak zostali wychowani. Z pewnością nie jest im łatwo, ale pozostają wierni pewnym ideom, ważnym dla nich samych i ich najbliższych.
Żeby jeszcze była jasność, akceptują "inność" w przedstawionym wydaniu, bo zostali nauczeni tolerancji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 26 Lis 2009 00:15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolargan przyjacielu!
Nie jestem katolickim oszołomem. Nie jestem antysemitą czy antyktośtam. W każdym narodzie, społeczności, zawodzie jest 1/3 ludzi z powołania i ludzi mądrych życiowo. 1/3 jest przeciętna, a reszta mierna bądź bardzo mierna. Ale to moja filozofia! Smile
Nie ma w poprzedniej wypowiedzi jadu (chyba, że chcesz mnie takim stwierdzeniem sprowokować do dyskusji), a rozsądek, któremu staram się hołdować (no różnie mi to czasem wychodzi Wink ).
Jeśli sądzisz, że obecne czasy są inne, nowoczesne, a kiedyś po świecie chodzili ograniczeni kretyni, to ciekaw jestem, jak z tego historycznego motłochu i ciemnoty wyrosła choćby nasza cywilizacja?
Poczytaj sobie Arystotelesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Pascala, Kartezjusza i wielu wielu innych myślicieli, a sam doświadczysz, że ich myślenie nie odbiegało niczym od naszego, wprost przeciwnie często byli mądrzejsi od nas!
Zmieniły się warunki i otoczenie, bardziej techniczne. Poszerzyły się obszary nauki ale my ludzie nadal nimi pozostaliśmy. Nadal w nas są te same wątpliwości czy przekonania.
Zapytaj siebie, czy na najważniejsze pytanie o sens istnienia nas ludzi potrafimy sobie dzisiaj odpowiedzieć w lepszym stopniu, niż nasi przodkowie? Moim zdaniem NIE!
Ja nie mam zamiaru toczyć się wraz z życiem i niczym owca leźć z innymi owcami w przepaść, bo tak chce jakiś baran! Jeśli dobrze pomyślisz, to wiesz, że nawet w biznesie (choćby na giełdzie Laughing ) taka filozofia może wygrać.
Moje zdanie o małżeństwach homoseksualnych adoptujących dzieci jest stanowcze i oparte na wartościach, które inni nie potrafią (właśnie - nie potrafią!) uszanować. Tym niemniej budowałem to latami, od momentu, gdy zrozumiałem sam (!), gdzie tak naprawdę można prawdę o życiu odnaleźć. Gdybym dzisiaj był moralnym i światopoglądowym ślepcem, to motałbym się bądź ze zgryzoty siedział w chałupie i oglądał brazylijskie seriale Confused
Szanuję Twoje zdanie ale może daj z siebie więcej i jak Isza napisz o sobie prawdę. A tak na marginesie, gdyby nie te śmieszne nicki, to wiedz, że chętnie podałbym swoje imię i nazwisko. Cool
Problem w tym, że czasem bywałem złośliwy - i tutaj biję się w pierś Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Czw, 26 Lis 2009 10:10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A któż tutaj nie był kiedyś złośliwy niechaj pierwszy rzuci kamień.
Ja też mam swoje "za skórą".
Filozof, to co napisałeś zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Chyba bardzo długo nie czytałem czegoś podobnego i w dodatku w Twoim wykonaniu. Tak, masz rację z tym co napisałeś. To prawda. Fakt, iż nie potrafię z Tobą polemizować na temat słynnych filozofów i ich publikacji, nie zmienia postaci rzeczy, że poprawię się i wrócę do tej rozmowy. Natomiast co do mojego "otworzenia" się i opisania siebie - daj mi trochę czasu. Muszę wniknąć w siebie jak Isza i wtedy Ci odpowiem.
Z innej beczki.
Śmieszne nicki powiadasz. Coś w tym jest. Może kiedyś każdy z nas będzie mógł podać nazwisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 26 Lis 2009 13:27:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile Sam widzisz, jak nam coraz lepiej idzie. To by trzeba wspólnie wypić co najmniej piwo. Ale jak to zrobić anonimowo? Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 26 Lis 2009 15:39:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupcie peruki, sztuczne wąsy, wielkie okulary i po sprawie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomski




Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 618
Skąd: skądowni

PostWysłany: Czw, 26 Lis 2009 21:15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zorganizujcie spotkanie a w dłoniach trzymajcie flagi w kolorach tęczy
CZytając wpisy co niektórych z Was wydaje Mi sie ,że teksty które "tworzycie" są przepisywane z książek które macie na kolanach siedząc nad klawiaturą Wasza powaga jest śmieszna ,Wy myślicie,że jesteście lepsi od innych Question Filozof pisał ,że On dzieli naród,społeczność na trzy części wiec pytam sie w której części jesteście Wy Question (Wy ponieważ jesteście tacy sami ) filozof Twoja filozofia jest obłędna ,ale gdybym miał wybierać to bym wolał należeć do tej ostatniej grupy bo to właśnie w niej są ludzie bogaci ,ci którzy rządzą światem poprostu ci którzy potrafią sie przystosować do życia nie ważne w jaki sposób
filozof Twoja 'Mądrość" życiowa sprawia ,że jesteś w pierwszej części .Moje gratulacje znalazł sie człowiek wyspa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Sob, 27 Lis 2010 15:22:24    Temat postu: kontrowersyjna bajka dla dzieci Odpowiedz z cytatem

Bajka dla dzieci wywołała zaciętą dyskusje a momentami zacietrzewienie...
Ja ze swojej strony chciałbym zadać pytanie: czy powinny byc wydawane takie pozycje jak MAIN KAMPF?{oficjalnie niby zakazana},Ogniem i Mieczem,W Pustyni i w Puszczy czy Chłopcy z Placu Broni,O Obrotach Ciał Niebieskich, nie wspominając o Bibli?
Książki te pomimo że zawierają sceny przemocy,mordu,rozlewu krwi,zamordyzmu,herezji(hihihihi) oraz znęcania psychicznego,uznawane są za "skarby kultury",będące obiektem masowego kultu,wciskane jako lektury szkolne..Przepełnione są czynami ogólnie potępianymi przez społeczeństwo.Wiec dlaczego są nadal drukowane?
Szkoda że w dyskusji głosu nie zabrał żaden eeee chłop o odmiennej orientacji seksualnej.Osobiście poznałem parę gejowska z która troszkę konwersowalem i uwierzcie nie w głowie im wychowywanie dzieci
oraz domaganie się jakiś nadzwyczajnych praw.To byli zwyczajni ludzie ,świadomi rzeczywistości oraz prawideł natury(na dodatek biolodzy).Oczywiście nie należy generalizować ,są wśród nich na pewno ekstremiści nawet u szczytów władzy którzy indoktrynują obecnie świat niby NOWOMODĄ I NOWOCZESNYM obrazem swiata. Trafne są stwierdzenia FILOZOFA,media wciskaja nam coraz to nowsze farmazony i idee warte funta kłaków.
Homoseksualizm byl czymś normalnym wśród senatorów rzymskich i Cesarstwa Rzymskiego nie ma.Brak zasad moralnych rozłożył Imperium i być może i nasza cywilizacja tak skończy Jeżeli nie będziemy strzegli i wpajali norm etycznych naszym dzieciom to w dalszej perspektywie na wskutek indoktrynacji nasze dzieci zaakceptują homoseksualizm jako normę zaś próba krytyki spotka się z fala kontrkrytyki pt :homofobia co jest niedorzecznością jako że mamy konstytucyjne prawo do wyrażania opinii czy to krytycznych czy też pozytywnych.Nazwanie kogoś PEDAŁEM czy też CZARNUCHEM lub ŻYDKIEM nie powinno być piętnowane.Nie słyszałem aby ktoś ścigał Niemca za nazwanie Polaka "pieprzonym polaczkiem".Żyjemy w Polsce i jest to nasz kraj a urzędnicy powinni bronić interesów Polaków a nie idei napływających z "oświeconej Brukseli
"Ktoś kto orientuje sie troszkę w historii wie ze Polska przedwojenna byla uznawana za najbardziej liberalny i otwarty kraj ówczesnej europy.To do Polski emigrowali masowo Żydzi i inne mniejszości etniczne prześladowani w innych krajach...Ale o tym Bruksela milczy a także podręczniki szkolne,,,
Pamiętacie hasło"Syjoniśći do Syjonu"?Demony wracają pod innym szyldem...A "Ksieża na księżyc' hihihihihihih.
A ZANIM DACIE DZIECKU KSIAŻKĘ DO ŁAPEK SAMI OCEŃCIE CZY POWINNO ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ W NIEJ ZAWARTĄ


Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamtogdzieś




Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 6

PostWysłany: Pon, 29 Lis 2010 10:36:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubo przesadziłeś i nie mogę się powstrzymać od komentarza. W takim razie jeśli zdarzy się tak, że Twoje dziecko za parę lat okaże się być homo, to rozumiem,że zamiast po imieniu będziesz mówił do niej Lesba lub ty pedale?A co do pieprzonych polaczków-jak to na nas Niemcy mawiają, to niestety mają swoje racje żeby tak mówić o nas, bo większość naszych rodaków jeździła tam nie do pracy tylko żeby coś szybko zapierd...ć i nie ma co się niemcom dziwić. I co masz na myśli pisząc o normach etycznych? Czy Ty wogóle wiesz czym jest homoseksualizm?

Ostatnio zmieniony przez mamtogdzieś dnia Pon, 29 Lis 2010 12:17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SADUS




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 799
Skąd: Xionc ma taka fure?

PostWysłany: Pon, 29 Lis 2010 11:46:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bycie gej jest cool? To poprostu zboczenie, tylko najmniej grozne i dlatego akceptowane. Jesli dwoje gej, czy les fizycznie nie moga miec dzieci to o jakim adoptowaniu mowa. Po co to komentowac, niechaj sie pruja miedzy soba ile wejdzie. Po cholere te ich manifestacje. To pedofile, tez powinni zrobic manife.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.032518 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski