STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kontrowersyjna bajka dla dzieci
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Wto, 29 Wrz 2009 17:59:44    Temat postu: Kontrowersyjna bajka dla dzieci Odpowiedz z cytatem

Dziś w Dzien Dobry TVN poruszono moim zdaniem bardzo delikatny temat. W sprzedaży jest dostępna bajka dla dzieci o pigwinach - tatusiach, którzy mają córeczkę. Oto króciótki fragment:

"…Tango była pierwszym pingwinem w zoo, który miał dwóch tatusiów. Wkrótce pingwinka podrosła na tyle, że mogła wychodzić z gniazda. Roy i Silo zabierali ją na pływanie, tak jak inni pingwini rodzice robili to ze swoimi dziećmi... Z Tango jest nas troje".

Całość możecie obejrzeć tutaj:
http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,24248,news,,1,,bajka_o_pingwinach-gejach,aktualnosci_detal.html

Czy dzieci powinny czytać bajki, w których pojawiają się homoseksualni bohaterowie? Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dog




Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 533
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 29 Wrz 2009 19:27:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba uczyć tolerancji od maleńkości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2009 07:18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, tu się dziś krew poleje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2009 07:25:33    Temat postu: Re: Kontrowersyjna bajka dla dzieci Odpowiedz z cytatem

Isza napisał:

Czy dzieci powinny czytać bajki, w których pojawiają się homoseksualni bohaterowie? Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?


Isza ja rozumiem Twoje obawy. Jesteś matką ale nie myślałem, że masz w sobie coś z homofoba ?!?!
To są naprawdę niejednokrotnie lepsi ludzi od tzw. hetero. Znam osobiście kilku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FlaVy




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 140

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2009 09:03:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech sobie dwóch facetów żyje razem, niech chodzą na randki, niech trzymają się za rączki ale adopcja dziecka to już przesada. No może w tych czasach, nie wiadomo co będzie za 200 lat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2009 10:40:50    Temat postu: Re: Kontrowersyjna bajka dla dzieci Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:


Isza ja rozumiem Twoje obawy. Jesteś matką ale nie myślałem, że masz w sobie coś z homofoba ?!?!
To są naprawdę niejednokrotnie lepsi ludzi od tzw. hetero. Znam osobiście kilku.



Nie wyraziłam swojego zdania w tej kwestii, więc chyba pospieszyłeś się ze swoją oceną Smile
Moje stanowisko w tej sprawie jest zbliżone, choć nie do końca do Szymona Hołowni, który był gościem Dzień Dobry TVN.
Tak naprawdę homoseksualizm nie zyskał jeszcze w naszym kraju "uznania", choć w większych miastach jest na pewno bardziej rozpowszechniony i przypuszczam, że widok dwóch mężczyzn czy kobiet trzymających się za rękę (i może nie tylko) nie jest już sensacją. Ludzie zdążyli się już do tego przyzwyczaić. Ja też miałam okazję poznać osobę o odmiennej orientacji seksualnej i mam o niej dobre zdanie.
W tym momencie chodzi jednak o coś zupełnie innego. Z tego co się orientuje, to nie zalegalizowano jeszcze związków homoseksualnych na tyle, by mogły (mogli) oni wychowywać potomstwo. Tak jak napisał mój przedmówca Flavy, niewiadomo co będzie za jakoś czas, więc stąd pojawiły się obiegcje co do celu wydania tej bajki. Książeczka ta ma być czytana w przedszkolach, więc są to małe dzieci, które mogą do końca nie rozumieć, że można mieć dwóch tatusiów. Nie wiem czy jest to odpowiedni wiek na uświadamianie? Może ta edukacja powinna odbywać się trochę później?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2009 12:12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znając Cię trochę właśnie nie przypuszczam, że zioniesz nienawiścią do innej orientacji. Wiem doskonale, że 2 tatusiów to sprawa bardzo kontrowersyjna-nawet dla mnie. Jednak jestem w stanie zrozumieć uczucia, które kierują tymi ludźmi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snajper




Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 155

PostWysłany: Czw, 01 Paź 2009 12:47:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Homoseksualizm jest pewnym zjawiskiem w obrębie seksualności. Co to ma wspólnego z wychowywaniem dzieci, dzieci innych ludzi? Jak takie dziecko zrozumie, że natura powołuje mężczyznę i kobietę do związku, a to, co prezentują jej tatusiowie jest tej natury deformacją - jakimś genetycznym błędem?

Wśród grup biznesmenów, artystów i twórców jest duża grupa gejów. I to oni w dużej mierze próbują lobbować kulturę gejowską w społeczeństwach. Pytam tylko w jakim celu? Dlaczego mąci się dzieciakom w głowach? Chyba tylko po to, żeby narody Europy wymarły, a wokół pojawili się egzotyczni mieszkańcy nadproduktywnych afrykanów czy azjatów.

Dobrze napisaliście! Niech się trzymają za ręce i przytulają ale bez dzieci. Bowiem One są nasze - powstałe z miłości małżeńskiej kobiety i mężczyzny.
Lepiej gdyby zaadoptowali króliczka lub kotka Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
black




Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 204

PostWysłany: Czw, 01 Paź 2009 15:14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bycie pedalem i wychowywanie z partnerem dzieciaka jest ok, a muzyka metalowa juz nie? pewnie nie ma to nic wspolnego z tematem ale wezmy pomyslmy co chcemy tolerowac a co zakladamy na starcie ze jest zle ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubabca




Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 108
Skąd: Brodnica/emigracja

PostWysłany: Pon, 05 Paź 2009 19:11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

homoseksualizm to nie zjawisko czy choroba a czyste zboczenie nic więcej !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Kichot




Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 50

PostWysłany: Pon, 05 Paź 2009 22:03:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Homoseksualiści propagując nachalnie tę orientację seksualną działają przeciwko sobie. Nie?!! To skąd się będą brały następne pokolenia homoseksualistów? Trochę powagi Panowie i Panie. W ich interesie leży wychwalanie zwiazków hetero bo dzieci nie spłodzą i nie urodzą. Skoro nie, to dlaczego roszczą sobie pretensje do ich wychowywania wyciągając łapy po cudze.
Nie jest ważne czy homoseksualizm narusza zasady moralności, etyki, religii itp. Jest on najzwyczajniej sprzeczny z naturą i jest to sprawa raczej dla ekologów, a nie moralistów. Człowiek jest elementem przyrody i też go trzeba chronić przed wyginięciem wskutek takiego rozpropagowania związków homo, że w końcu hetero nie zapewnią bieżącego odtwarzania populacji człowieka.
Gdym napisał na dodatek o homoseksualistach w Izraelu, to "elyty" nie tylko uznałyby mnie za homofoba, ale i hurtem za antysemitę. Lepiej siedzieć cicho i z pokorą znosić paskudnie powykręcanych umysłowo pseudointelektualistów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon, 05 Paź 2009 23:33:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

**** tam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Kichot




Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 50

PostWysłany: Wto, 06 Paź 2009 18:38:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

**** tam, **** tu. Męska, damska- wszystko jedno? W porządku Twoja sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomski




Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 618
Skąd: skądowni

PostWysłany: Wto, 06 Paź 2009 19:39:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno u pingwinów to samiec wysiaduje jajko ,a skoro dwa sztóki samców dbają o maleństwo to może bedzie miało lepiej niż z jakąś niedobrą mamą,ale Ja myśle ,że dwa geje potrafią wychować tylko następnego geja więc szatan znowu bedzie górą. A jaki to wstyd mieć dwa taty, winą za homoseksualizm można obarczyć tylko te wredne,paskudne,złośliwe,pazerne istoty jakimi są kobiety(czyt.baby) to przez nie faceci zadbani,grzeczni,wykształceni,wrażliwi wolą innych facetów podobnych do siebie bo kobiety lubią drani a te kilkaset milionów małżeństw na świecie to są wyjątki na tle wszechświata Very Happy
Jestem facetem,mam psa samca ,mam też pluszowego pingwina z którym kiedyś spałem a teraz pies z nim śpi ALE nie jestem,ani też On za dwoma tatusiami.Mój kolega cukiernik twierdzi ,że rurka z kremem najlepiej pasóje do ciastka z dziurką bo tylko wtedy jest naprawde słodko Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Wto, 06 Paź 2009 22:29:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomski napisał:
Ja myśle ,że dwa geje potrafią wychować tylko następnego geja więc szatan znowu bedzie górą. A jaki to wstyd mieć dwa taty


Właściwie, to jeszcze nie słyszałam o takiej sytuacji, że można mieć dwóch ojców. Bynajmniej oficjalnie się o tym nie mówi! Myślę też, że jeśli już coś takiego ma miejsce, to nie zawsze z takiego związku musi wyrosnąć kolejny homoseksualista. Wszystko zależy od wychowania i kwestii normatywnej, nierzadko też od tolerancji.


Tomski napisał:
winą za homoseksualizm można obarczyć tylko te wredne,paskudne,złośliwe,pazerne istoty jakimi są kobiety(czyt.baby) to przez nie faceci zadbani,grzeczni,wykształceni,wrażliwi wolą innych facetów podobnych do siebie



A jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że wiążą się ze sobą dwie kobiety (to też homoseksualizm), często także zadbane, wykształcone i wrażliwe? Czyżby przez facetów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022273 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski