STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
longinówka
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ochropus




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 293
Skąd: tubylec

PostWysłany: Nie, 10 Maj 2009 23:01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filozof napisał:
/ciach/Dobrze, że jest jeszcze choć trochę miejsc, gdzie można dojść do jeziora. Wkrótce pewnie wszystko ogrodzą
... co jest oczywiscie niezgodne z prawem, gdyz 1,5-metrowy pas miedzy plotem a linia brzegowa MUSI pozostac Exclamation

aby nie byc goloslownym
Cytat:
Prawo wodne (Dz. U. nr 115, poz. 1229) w art. 27 ust. 1) zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Od zakazu tego przewidziano (w art. 27 ust. 2 tej ustawy) tylko dwa wyjątki dotyczące:

a) ustanowionych na podstawie prawa wodnego stref ochronnych ujęć wody i b) obrębów hodowlanych, ustanowionych na podstawie ustawy o rybactwie śródlądowym z 18 kwietnia 1985 r. Kolejny istotny w tej materii przepis to art. 28 ust. 2 Prawa wodnego, który stanowi, że właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych korzystaniem powszechnym jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie.

Z powyższych regulacji jasno wynika, że właściciel (dzierżawca) terenu przylegającego do powierzchniowych wód publicznych może go oczywiście ogrodzić, ale musi bezwzględnie pozostawić wolny pas terenu do tafli wody o szerokości co najmniej 1,5 m i- co więcej- jest zobowiązany zapewnić każdemu obywatelowi dostęp do wody w sposób umożliwiający korzystanie z niej. Co grozi za nieprzestrzeganie tych przepisów? Otóż polski ustawodawca "poważnie" podszedł do sprawy i przewidział za zachowania sprzeczne z przytoczonymi wyżej przepisami, tj. grodzenie terenów w wodę lub uniemożliwianie dostępu do wód, odpowiedzialność karną w postaci grzywny do 5000 zł.


tak wiec moi drodzy nie ma co marudzic tylko fotografowac plot i zglaszac cwaniaczkow na policje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
urlopowicz82




Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: starachowice

PostWysłany: Pon, 11 Maj 2009 06:11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak postawią tam bloki mieszkalne to będzie lipa bo jeziorko już niebędzie takie czyste jak było, sory za pomyłke z nazwem jeziora Very Happy .
Co do prawa o prawie wodnym to wiesz prawo prawem a ludzie swoje byłem nie dawno koło miejscowości gietrzawłt i tam w małej dziurze gdzie są tylko prywatne domki tez sobie odgradzali płoty do samej wody, inni wzywali policje pisali skargi itd i du... nic nie zdziałali na całe szczęście innych użytkowników jeziora mieszka tzn ma swoja posesje letniskową
Janusz Wajs i dopiero jak ten powiedział że poruszy sprawe w radiu to nasi kochani pracownicy organów ścigania sie zabrali do pracy. Od tamtej pory jak chce cos załatwić w urzędach a jak zwykle jest tam ogromna opieszałość to powołuje sie na Radio Zet czy też Uwage Tvn-u.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
króliczek,ania




Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto, 12 Maj 2009 11:40:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane urlopowicz, z jeziora Bagno zrobią snoby. Evil or Very Mad

Srał pies tych co zniszczyli longinówkę a tak tam było pięknie jak mówią to co odeszło juz nie wruci.


Co do zdjęć októre prosicie to nieda rady wysyłane są na zamówienie jak klijent chce zareklamować rajstopy i chce ładne nogi to mu sie wysyła zdjęcia modelek z ładnymi nogami jak chce reklamować lody to potrzebna jest ładna twarz, a jak chce dziewczyny na bankiet to trzeba osobiście przyjechać Laughing

wielkie dzięki pozdrawiam gorąco całuski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martullek




Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 15 Cze 2009 12:53:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja się wypowiem... Smile

W Longinówce spędziłam wakacje 13 razy, najpierw za czasów Hydrobudowy, potem chyba jeszcze raz lub dwa byłam tam jak ośrodek wykupiła osoba prywatna, bezpośrednio w następnych latach. Za czasów Hydrobudowy zawsze były to najlepsze wakacje, potem ośrodek był jak wymarły.

W zeszłym roku w ramach podróży sentymentalnej pojechałam na weekend do Brodnicy, zajrzeliśmy też do Longinówki. W ośrodku byli wczasowicze, ale to raczej były w większości kolonie, bo pełno dzieciaków. Niektóre domki były w opłakanym stanie - np. brak dachu, ogólnie ośrodek był strasznie zarośnięty - na górce koło małego basenu nie dało się prawie przejść. Częściowo rozebrany był pomost, przy płocie ośrodka przy wejściu do lasu w stronę jeziora stawiali jakiś budynek - jakby dom. Pod domkami gdzie nie było kolonii stały samochody - parking był pusty. Ogólnie wszystko raczej w opłakanym stanie... ogromna szkoda, bo ośrodek za swoich najlepszych czasów był naprawdę świetnym miejscem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aborutti




Dołączył: 27 Kwi 2014
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 27 Kwi 2014 09:30:06    Temat postu: ośrodek wypoczynkowy w brodnicy Odpowiedz z cytatem

Cześć, widzę że temat trochę stary, ale może ktoś mi pomoże? Mam pytanie do mieszkańców i wczasowiczów, (może nawet pracowników?) którzy spędzali wakacje nad jez. Niskie Brodno. Szukam informacji na temat ośrodka, który jest już totalnie zniczszony link do google maps -http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
213797526505703797237.0004f801d9cc4e766f2ac. Byłam tam w zeszłym roku jadąc na spływ kajakowy ze znajomymi, i to miejsce mnie urzekło pomimo swojego fatalnego stanu, w jakim obecnie się znajduje.
Robię dyplom i projekt architektoniczny na temat przywrócenia funkcji takim ośrodkom, a ponieważ w Pl jest dużo takich upadłych, które leża w pięknych okolicach, wybrałam właśnie ten ze względu na lokalizację. Może ktoś z Was ma jakieś stare plany, zdjęcia budynków, samecgo ośrodka albo ciekawe informacje na temat tego miejsca. bardzo proszę o kontakt, oczywiście każde źródło i materiały zostaną rzetelnie wymienione w pracy. pozdrawiam Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Kwi 2014 07:15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładne miejsce, chociaż za moich dziecięcych czasów okryte tajemniczością. Wstęp tylko dla wczasowiczów Wink
Ale od strony jeziora można było spokojnie dojechać.
Perfekt-dom ma użytkowanie wieczyste. W sumie pewnie to dobrze, bo gdyby był właścicielem to pewnie powstałoby tam nowe osiedle.
Może ktoś słyszał jakie są plany związane z tym miejscem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016929 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski