STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Eltronik DTV
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arti




Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 38

PostWysłany: Pon, 02 Lut 2009 16:16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po za tym różne czynniki mogą wpływać niby na lepszy obraz....sam sposób podłączenia oczywiście do HD to tylko kabel HDMI...a nie jakieś EURO złącze czy coś innego ...może ktoś ma telewizor Sony Bravia za ponad 5,6 tyś to może ten obraz faktycznie jest inny...

Przytoczę może kilka wypowiedzi na pytanie:
Czy jakoś High Definition w kablówce cyfrowej (np. UPC) równa się jakości HD w platformie cyfrowej np. n?

- Standard jest jeden i chyba każdy operator tak samo musi nadawać sygnał. Różnice w jakości odbioru zależą od posiadanego telewizora.

- Standard HD związany jest ze strukturą obrazu a ta realizowana jest przez odbiornik TV. Jak UPC czy inny dystrybutor może w to ingerować? Nie ma takiej możliwości.
Obraz cyfrowy jest jednoznaczny. Różnice w jakości obrazu mogą powstawać na odcinkach analogowych toru przetwarzania sygnału telewizyjnego (czyli w analogowym, tradycyjnym OTV).

- standard HD to standard HD, co do przesyłu informacji: przesłanie kablem informacji będzie lepsze jakościowo niż drogą radiową (jakiekolwiek zakłócenia opady, zachmurzenie, dyfrakcja) powoduje że sygnał zanika. Dobór Twojego odbiornika może bardziej wpływać na jakość obrazu.

bo przecież eltronik niby skąd pobiera te kanały z księżyca??? też z satelity i po kablu leci do domu .....a jeśli ktoś ma w domu talerz i "n". to jest podobna zasada z tym, że krótszy kabel....jakiś wpływ też może mieć dekoder HD...temat ten jest dyskusyjny i jakieś ekspert powinien się wypowiedzieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tato




Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 146

PostWysłany: Czw, 05 Lis 2009 16:21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Odgrzewam " ten temat. Chyba ilość abonentów tv dtv w eltroniku od ostatniego postu zwiększyła się i może ktoś podpowie czy warto dopłacać za tę usługę ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Czw, 05 Lis 2009 23:40:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eltronik poprostu żal pl nie opłaca się brać tv full pakietu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 06 Lis 2009 12:32:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest to, ze w podstawowym cyfrowym nie masz dostepu do kanalow dublowanych z kablowki - to jest smieszne.
O reszcie sie nie wypowiem bo mialem C+ i wlasnie z niego zrezygnowalem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią, 06 Lis 2009 20:10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELTRONIK ŻALL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
COLLIN




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 528
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 25 Lis 2009 00:14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tato napisał:
Chyba ilość abonentów tv dtv w eltroniku od ostatniego postu zwiększyła się i może ktoś podpowie czy warto dopłacać za tę usługę ??


moim zdaniem nie warto, podam przykład dlaczego
od początku posiadania pakietu "cyfrowego" wystepuje ten sam problem przeważnie podczas transmisji sportowych na ekranie pojawia się taki oto komunikat "sygnał jest kodowany"
dzwoniac do działu technicznego i prosząc o wyjasnienia, non stop słyszę starą gadkę "u nas jest wszystko ok" i mam tylko kombinować z kartą abonenta
moi znajomi którzy także posiadają ten "pakiet" mają dokładnie ten sam problem i te same nerwy
inni znajomi, którzy pozostali wierni cyfrze+ nabijają się ze mnie kiedy dzwonię i pytam o sygnał podczas oczekiwanego meczu
co miesiąc eltronik dostarcza mi fakturę na nie małą kwotę, nie przyjmując do siebie wiadomości że nie jestem zadowolony z tej "usługi"
sprawę bedę musial przedstawić chyba rzecznikowi praw konsumenta może to kogoś ruszy, bo z jakiej racji mam płacić za zaniedbania i amatorszczyznę jaką wciska mi eltronik
o odbieranym sygnale już nie wspomne, bo rece opadają
problemów technicznych się nie rozwiązuje, nikt z tym nic nie robi, a właściciele tylko zacierają rece, bo pieniadz kręci się dalej, a ja się pytam tylko kosztem kogo i jak jeszcze długo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Sob, 22 Sty 2011 00:09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małe odgrzanie starego kotleta Smile
czy coś się zmieniło na plus z ofertą eltronika?
czy nadal abonament 35zł za nalog + 30zł ( coś) za cyfrowy?
strzelają sobie w olano nadal?

N jak na razie wymiata... cyfrowy polsat - żenada, likwidują od lutego kanały BBC..... no to Solorz kasy na internet nie ma jak widać... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 24 Sty 2011 14:18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emucha napisał:

czy coś się zmieniło na plus z ofertą eltronika?

Stawki te same i oferta w sumie tez Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZbyszekB-ca




Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 89

PostWysłany: Pon, 24 Sty 2011 15:39:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno bylem w Eltroniku i mowili ze od marca rusza kilka pakietow telewizji cyfrowej , i ze wogole wycofuja analogowa telewizje , kazdy bedzie dostawal dekoder + lepsza jakosc. takze trzeba poczekac Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Pon, 24 Sty 2011 16:48:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie też się przejdę, myślę nad ofertę tvk.. 20zl za podstawowy pakiet... Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rekin




Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon, 24 Sty 2011 21:09:30    Temat postu: Eltronik Odpowiedz z cytatem

Miałem cyfrową z eltronika i tylko kanały canal+ nadawały na przyzwoitej jakości. Z cyfrową satelitarną w ogóle nie ma co porównywać, nie ta liga!!!!. Bardzo szybko zrezygnowałem, tym bardziej że trzeba jednocześnie opłacać za analogową i cyfrową. Za tą cenę z satelity jest dobry pakiet i w o wiele lepszej jakości.!!!
Eltronik jeszcze jest sto lat za murzynami;)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
parek64




Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 140

PostWysłany: Wto, 25 Sty 2011 13:24:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałem i zrezygnowałem. Koszty kosmiczne. Skorzystałem na samym początku wprowadzenia oferty cyfrowej i oprócz CANAL+ reszta kanałów jak się póżniej okazało była testowa. Zgłaszałem problem z dzwiękiem Dolby Digital 5.1 na kanale TVN (ciągle występowały przerwy), ale odpowiedz była zawsze jedna..., że powinienem się cieszyć, że mam dodanych tyle kanałów i nie narzekać... bo płacę tylko za CANAL+.
Używam w tej chwili tv satelitarną i za mniejsze koszty mam kilkanaście kanałów HD, PVR i kanały premium. Trzyma mnie jeszcze przy nich internet, ale gdy trafi się opcja ciekawsza to zrezygnuję ze wszystkiego. Troche przesadzają z cenami a najbardziej dobiła mnie jeszcze podwyżka związana z VAT-em. Rachunek końcowy teraz mam o jeden grosz wyższy, a było równiutko 90zł Trochę to śmieszne, mogliby jak inni operatorzy scedować na siebie owe podwyższenie VAT, ale nie...
Pazerność jednak kiedyś się zemści...
I to by było na tyle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro, 26 Sty 2011 01:12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy tej Firmy nie traktowałem poważnie jak tylko tpsa zniosła limity na Neostradę podziękowałem kablowej tv zresztą mam telewizje z internetem i HBO z canał plus mam 2 razy taniej niż w kablowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 26 Sty 2011 14:56:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZbyszekB-ca napisał:
Niedawno bylem w Eltroniku i mowili ze od marca rusza kilka pakietow telewizji cyfrowej , i ze wogole wycofuja analogowa telewizje , kazdy bedzie dostawal dekoder + lepsza jakosc. takze trzeba poczekac Sad

To ja poprosze 3 dekodery bo mam 3 telewizory, co mam przenosic z pokoju do pokoju?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zdzichu




Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 102

PostWysłany: Sro, 26 Sty 2011 17:45:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parek64 "Troche przesadzają z cenami a najbardziej dobiła mnie jeszcze podwyżka związana z VAT-em. Rachunek końcowy teraz mam o jeden grosz wyższy, a było równiutko 90zł Trochę to śmieszne, mogliby jak inni operatorzy scedować na siebie owe podwyższenie VAT, ale nie...
Pazerność jednak kiedyś się zemści...
I to by było na tyle..."


Skoro na rachunku masz wzrost o jeden grosik to chyba coś kręcisz. Jeden procent podwyżki nie jest równy z dodaniem jednego grosika Smile Ci co mieli matmę wiedzą o czym mówię. Sprawdź kwotę netto i dodaj do niej 23% i zobacz czy wyjdzie ci równo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.02191 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski