STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kiedy będzie w kinie Harry Potter i Zakon Feniksa ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> www.Brodnica.net
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szary39




Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 112
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 17 Sie 2007 19:21:58    Temat postu: hp Odpowiedz z cytatem

Kowal-ski

nie trzeba być ŚJ by głęboko wierzyć niechodząc do kościoła tzn świątyni bo kościół to instytucja...całe to zdawanie egzaminów z okazji że tak się wyrażę 1 komunii świętej lub bierzmowania ma na celu-li tylko zgnębienie i zmącenie w głowach...przy okazji egzaminów wpędza się w stres (i to jaki jeszcze)dzieci.W ten sposób odchodzi się od celu.Celem katechezy jest pokazanie kim jest Bóg.To miłość,przyjaźń,radość...a nie bieganie z katechizmem i uczenie sie na pamięć,by ksiądz nie krzyczał...Bóg,panie Kowal-ski pewnie ma niewiele wspólnego z tą instytucją i administratorami owej.Wiarę wspaniale opisał H Sienkiewicz w Quo Vadis.Polecam.Jesli dojdziesz pan do wniosku że nic pan nie rozumie z tej książki to proszę przeczytać jeszcze raz,i znowu i znowu...Aż nauczy się pan na pamięć.Może nadal pan nie będzie rozumiał ale w pamięci będzie...a przez to może i wiara głębsza...

ja również odszedłem o głównego tematu...wybaczcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Pią, 17 Sie 2007 20:24:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po części wszyscy macie rację...
Najgorsze te bierzmowanie, w Farze, ostatni rok przed bierzmowaniem (czyli 3 klasa gimnazjum) trzeba obowiązkowo chodzić co tydzień do kościoła i do tego na wszystkie Drogi Krzyżowe itp., do tego trzeba zbierać podpisy księdza (dostaje się specjalny zeszycik). Przecież to absurd! Każdy powinien chodzić do kościoła, wtedy kiedy naprawdę potrzebuję rozmowy z Bogiem (nie mam tutaj na myśli jedna masz na miesiąc). Mimo że pracujemy i w dni powszednie i w Niedzielę, zawsze można znaleźć czas na tą jedną mszę w tygodniu (nie musi to być w cale Niedziela, mamy przecież pozostałe dni tygodnia). I patrząc na niektórych księży, jakimi oni samochodami jeżdżą, jaki mają sprzęt - to aż mi się nie dobrze robi. I teraz nie wiem, czy na tacę wrzucać, czy nie wrzucać?
Co do Harrego Pottera - przeczytałem wszystkie dotychczasowe książki oraz obejrzałem wszystkie filmy i ja tam widzę tylko jedną rzecz - walkę dobra ze złem, odwagę, przyjaźń. Nie wiem o co w ogóle Papieżowi chodzi że potępia HP... że niby demoralizuje ludzi, ale gdzie tam jest taki moment??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anonymus
Gość






PostWysłany: Sob, 18 Sie 2007 14:54:35    Temat postu: Coś z tym poterem nie tak Odpowiedz z cytatem

Polecam !

http://www.kosciol.pl/article.php?story=2005062921335327
-----------------------------------------
To kolejna opinia :

Watykan zmienił zdanie i ponownie potępił książki o Harrym Potterze. Ojciec Gabriele Amorth, główny egzorcysta kościoła katolickiego ostrzegł, że przygody małego czarodzieja są skażone przez Księcia Ciemności i inspirują pokolenia grzeszników i satanistów. Dzieło J.K. Rowling potępił również nowy papież, Benedykt XVI. Powiedział on, że jej książki pełne są pokus, które przechodzą niezauważone, a przez to głęboko wypaczają chrześcijaństwo w duszy, zanim może prawidłowo się rozwinąć.
----------------------------------------
I jeszcze jedna :

Co jest złego w Harrym Potterze? Chodzi o możliwość zafascynowania się okultyzmem i magią. W Harrym Potterze jest nadmiar realizmu magii , i nie jest to rzeczywistość artystycznie przekształcona, lecz posiada konkretne odniesienia do tradycji okultystycznej. To jest największe zastrzeżenie. Trzeba w całej pottreomanii zachować umiar, czujność i zdrowy rozsądek.
---------------------------------------
I jeszcze:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IL/harry_potter-gk1.html
-------------------------------------------------------------------------------
To jest opinia Papieża ,z którą wypada tylko się zgodzić ,chyba,że jesteś innego wyznania.

Słyszałem,ze ksiądz egzorcysta w naszym dekanacie ma pełne ręce roboty przez tego potera.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> www.Brodnica.net Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024045 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski