STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Internet bezprzewodowy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dog




Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 533
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007 16:55:30    Temat postu: Internet bezprzewodowy. Odpowiedz z cytatem

Z jakiej sieci polecacie internet bezprzewodowy do laptopa? Obecnie korzystałem z iPlusa, ale rezygnuje i nie mam pojęcia czy wziąć BlueConnecta, czy też bezprzewodówke z Orange. A może jeszcze coś innego polecacie? Czekam na opinie. Zaznaczam, że dużo podróżuję i potrzebuje mieć dobry zasięg Smile Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mg_admin




Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 280
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007 17:11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście kiedyś korzystałem z Orange i NIE jestem zadowolony, a u kumpla miałem blueconnect i było całkiem spoko. Ja na pewno polecę Ci sieć Era !! Jest naprawdę spoko! pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Stratus




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 81
Skąd: Stąd

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007 17:48:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupmel robił próby z kartami od trzech operatorów. W Brodnicy wszystkie trzy próby wypadły fatalnie. To chyba nie zależy od sieci, ale od miejsca w którym jesteś. Szybkości i zasięgi operatorów mniej więcej się pokrywają. Sytuacja jest dynamiczna, zwiążesz się z Erą, a za miesiąc Plus będzie miał lepszą prędkość w danym miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007 23:09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszę wśród znajomych iPlus jest chyba jednak najlepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 03 Sie 2007 07:44:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i tak jest, mialem na probe iPlusa o powiem tak ze jest okres ze chodzi dobrze, wolno ale dobrze i jakos sobie tam trybi, ale przychodzi okres ze opotrafi zwolnic i to tak mocno ze ma sie wrazenie ze w ogole netu nie ma, trwa to nawet kilka godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bz_omEN




Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 69

PostWysłany: Pon, 05 Lis 2007 23:10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niebawem można będzie (podobno) korzystać z bezprzewodowego internetu na rynku Smile maja puscic jakies anteny dla turystow Smile ale czy plan wypali to watpie. pomysl ogolnie fajny ale miasto nie te :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciechan




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 28
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 00:01:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bz_omEN napisał:
niebawem można będzie (podobno) korzystać z bezprzewodowego internetu na rynku Smile maja puscic jakies anteny dla turystow Smile ale czy plan wypali to watpie. pomysl ogolnie fajny ale miasto nie te :/


Na rynku jest caly czas darmowy internet - wystarczy dobra karta i troche wiedzy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hydraulik




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 1510
Skąd: tylko brodnica

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 01:29:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciechan napisał:
bz_omEN napisał:
niebawem można będzie (podobno) korzystać z bezprzewodowego internetu na rynku Smile maja puscic jakies anteny dla turystow Smile ale czy plan wypali to watpie. pomysl ogolnie fajny ale miasto nie te :/


Na rynku jest caly czas darmowy internet - wystarczy dobra karta i troche wiedzy Smile


no fajnie, a możesz podzielić się tą wiedzą gdzie można go złapać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mieszkaniec




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 07:55:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest napisane, że na rynku Smile
Tylko trzeba dodać, że większość jest dobrze zabezpieczona Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kryzju




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 651
Skąd: Brodnica / Gdańsk

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 10:02:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkaniec napisał:
Tylko trzeba dodać, że większość jest dobrze zabezpieczona Twisted Evil

więc uważasz, że WPA-PSK to dobre zabezpieczenie? Razz mi sie nie wydaje Smile ale jak na "domowe" warunki - wystarczające Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mieszkaniec




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 54

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 15:49:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wpa-psk - to jest nawet bardzo dobre zabezpieczenie na potrzeby rynku brodnickiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deratyzator




Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 37

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 17:58:04    Temat postu: Re: Internet bezprzewodowy. Odpowiedz z cytatem

[quote="Dog"]Z jakiej sieci polecacie internet bezprzewodowy do laptopa? Obecnie korzystałem z iPlusa, ale rezygnuje i nie mam pojęcia czy wziąć BlueConnecta, czy też bezprzewodówke z Orange. A może jeszcze coś innego polecacie? Czekam na opinie. Zaznaczam, że dużo podróżuję i potrzebuje mieć dobry zasięg Smile Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.[/quote]

Jak słusznie ktoś napisał Brodnica ma słaby sygnał odbioru.
Plus GSM ma 128 . Ale wystarczy zadzwonic do operatora danej sieci i w parę minut poda prędkośc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciechan




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 28
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 06 Lis 2007 23:16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krziu napisał:
mieszkaniec napisał:
Tylko trzeba dodać, że większość jest dobrze zabezpieczona Twisted Evil

więc uważasz, że WPA-PSK to dobre zabezpieczenie? Razz mi sie nie wydaje Smile ale jak na "domowe" warunki - wystarczające Smile


Ja łapie 6-8 sieci, 3-4 niezabezpieczone, niektóre czynne tylko od rana do 17, jest nawet siec jakiejs gazety - bez zabezpieczen (bo MAC to chyba zadne). dwie chyba WEP, 2 no name, czyli ukryty SSID (tez do przejscia - wystarczy nasluchowac, ale nie mialem czasu, krótko w domu byłem - a nikt w tym czasie nie korzystal z neta na tych sieciach). Oczywiscie mam wlasna siec wifi (zabezpieczona na wszelkie sposoby -wiec bez znaczków na murze prosze Smile ). Zreszta nie tylko na rynku, na grunwaldzie, w okolicach starowki tez wiele sieci - wiekszosc bez zabezpieczen. moze wspolnymi silami mape kiedys stworzymy takich free hotspotów? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Payne




Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro, 07 Lis 2007 06:30:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciechan napisał:
Ja łapie 6-8 sieci..wiekszosc bez zabezpieczen. moze wspolnymi silami mape kiedys stworzymy takich free hotspotów? Smile

To ciekawe, że ludzie tak bezgranicznie ufają sile zabezpieczeń wi-fi, a przecież to oczywista oczywistość, że to zwykłe radio i wysyłamy sygnał we wszystkie strony Smile Ja ostatnio pobawiłem się linuxowym kismetem. Rezultaty były bardzo ciekawe, nawet nie wychodząc z domu Smile Haking z 9/2007 opisuje sposoby jak można sobie dorobić poprzez wykrywanie źle zabezpieczonych sieci firmowych i poprawianie bezpieczeństwa za "drobną " opłatą... Cool

A bezpieczeństwo WPA tkwi w dobrym haśle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JIKrw




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 7
Skąd: Brodnica takie miasto

PostWysłany: Wto, 05 Lut 2008 00:01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh nigdy internetu z EDGE i GPRS, ten internet ma 1zalete na 100 wad!

Zalety:
1. Mobilność

Wady:
1.Niska prędkość: w EDGe max 16KB/s
w GPRS max 5KB/s
2.Potfornie wysokie pingi: od 700ms do 1200ms co daje nam 2MIN otwieranie jednej stronki!
3.Wysoka cena
Za 60zł/miech dostajem 0.5Gb limitu teransferu na miesiąc to jedynie starcza na 2 tygodnie otwieranie stronek!
Za 120zł/miech dostajem 4GB limitu na miesiąc ale to i tak bez sensu bo za tą cene będziemy mieli Neostrade 6Mbps bez limitów, a TP przywita nas z kawą gdy usłyszy ze chcemy takiego neta.

można wynioskować ze internet ten nadaje sie jedynie do podróży i sprawdze sie wyłacznie w większych miastach nocą gdyż tylko wtedy możemy osiągnąć lekko ponad 1.8Mbps. W brodnicy ten internet się nie nadaje do niczego bo mamy ty tylko EDGE I GPRS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020745 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski