STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czas Brodnicy to brukowiec
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> www.Brodnica.net
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gość
Gość






PostWysłany: Wto, 19 Kwi 2005 21:37:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Któż to tak balował w BDK?
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 20 Kwi 2005 13:08:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gość napisał:
Któż to tak balował w BDK?

Dzieci z przedszkola, przeczytałem na tablicy ogłoszeń.


Co do rozmówcy wyżej: chciałbym, aby dany temat "aferowy" był pociągnięty do końca. Np. ten o umorzeniach podatków przez burmistrza - jakim firmom umorzono, w jakiej wysokości, dlaczego, ile gmina zarobiła z tytułu płacenia podatków przez tę firmę (kalkulacja - czy umorzenie się opłaca gminie, czy też nie), jaki to jest procent budżetu lub jego poszczególnych działów, itp. Wówczs taki artykuł byłby rzetelny. A tak szanownemu TC nie chce się d**y ruszyć i trochę pobuszować w przepisach i dokumentach publicznie dostępnych. I jakie tu są koszty!!! Po to chyba są gazety. A teraz przeciętny obywatel Brodnicy po przeczytaniu tych wypocin jest przekonany, że burmistrz postąpił źle. Też chciałbym wiedzieć, czy to było słuszne, czy nie.
Jest więcej ciekawych tematów zaczętych i... i koniec (np. dot. opozycyjnych radnych, poprzedniego zarządu miasta czy SM - jakieś pieniacze czepiają się Prezesa SM i nie wiadomo dlaczego). Nie chcę podawać przykładów, bo chcę być obiektywny, ale są to tematy w większości napoczęte przez CB. A gdzie są sprawozdania z ciekawych spraw prokuratorskich i sądocych?? Np. sprawa Grabka i jej wędrówka pomiędzy kilkoma sądami w całej Polsce.
Jeżeli CB nie dysponuje dostępem do stosownych przepisów, to mogę im wydrukować, czego sobie życzą (np. z Lexa).
Co do Nowości i Gazety Pomorskiej sie nie wypowiadam, gdyż rzadko czytam te gazety.

Krotom, a co ty o tym sądzisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość






PostWysłany: Sro, 20 Kwi 2005 22:18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, Paniczu "...burmistrz postąpił źle...". Chyba nieuważnie czytałeś artykuł TC. On akurat " rusza dupę", tyle że władza ma właśnie w d...prawo dziennikarzy i obywateli do rzetelnej informacji i jej nieudostępnia. Posiłkuje się w tym działaniu znajomościami i układami, a życie uczy, że wazeliniarzy jest na każdym kroku full.
A innych sztuczek z kompem, to TC może Cię nauczyć. Z Leksem też jest na bieżąco.
A dlaczego nie pójdziesz na sesję i nie zapytasz? Pewnie boisz się, że Cię oleją- jak nas wszystkich olewają nasi władcy.
Powrót do góry
gość
Gość






PostWysłany: Sro, 20 Kwi 2005 22:22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezes SM jest w porzo, ale pewnie ktoś ma chrapkę na jego stołek i stąd ta wrzawa. Takie życie. Znalazła się jakaś nowa pazera, a że pewnie ma układy- to i dopnie swego. Zobaczymy kto to będzie.
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 20 Kwi 2005 23:23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gość napisał:
Prezes SM jest w porzo, ale pewnie ktoś ma chrapkę na jego stołek i stąd ta wrzawa. Takie życie. Znalazła się jakaś nowa pazera, a że pewnie ma układy- to i dopnie swego. Zobaczymy kto to będzie.

Też tak myślę, że ktoś ma chrapkę na stołek prezesa. Prezes SM jest oki, ja to wiem i będę go bronił.

Co do poprzedniego postu: żeby komukolwiek postawić zarzut trzeba to najpierw udowodnić, a nie rzucać mięchem (chyba ze złości, że TC nie udało się wydostać tzw. informacji publiczbej o umorzeniu podatków przez burmistrza).
Skoro UM nie udziela takich informacji, to trzeba korzystać z przysługujących środków prawnych (odwołanie od decyzji odmownej, skarga do sądu administracyjnego lub pozew do sądu powszechnego) oraz skierować sprawę do Policji lub prokuratury w związku z naruszeniem art. 23 ustawy o dostepie do informacji publicznej. Jakoś to "ruszanie d**y" jest bardzo nieefektywne.
To w końcu "gość" odpowiesz mi na pytanie, czy burmistrz naruszył prawo umarzając podatki, czy też skorzystał z przysługujących mu uprawnień i cały dym w CB w tym temacie jest tylko nieudolnym czepianiem się. Ja tego nie wiem.
A tak na marginesie ten prawniczy program komputerowy to Lex, a nie Leks. A na sesję nie chodzę z lenistwa, poza tym smieszą mnie obrady tzw. radnych.
Dzięki za podjęcie dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość






PostWysłany: Czw, 21 Kwi 2005 09:25:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Paniczu, jeśli nie czytasz Nowości i Pomorskiej, to jak możesz oceniać CB- jesteś nieobiektywny.
Czy Burmistrz złamał prawo? W części na pewno( dostęp do informacji), a reszta...nie mnie oceniać.
Sorry za pomyłkę: Leks- Lex.
Radni też mnie śmieszą, ale radzę tam pójść.
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 21 Kwi 2005 10:29:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam inne gazety i mam pewne odniesienie. Poza tym ten temat na forum odnosi się co Czasu Brodnicy, a nie Nowości, czy Gazety Pomorskiej. Ja oczekuję jedynie rzetelności ze strony dziennikarzy (wszystkich, nie tylko CB).
A przy okazji zobaczymy, jak temat umorzenia podatków przez burmistrza zostanie pociągnięty dalej i czy to było słuszne, czy też nie(uczepiłem się tego, bo o tym pisano akurat w ostatnim numerze tej gazety) i czy podjęte zostaną inne "ciepłe" tematy dotyczące opozycyjnych radnych (o czym miałem okazję poczytać wcześniej). Przekonajmy sie również co do profesjonalizmu redaktorów w dochodzeniu prawdy i korzystaniu z przysługujących im praw w związku z odmową udostępnienia informacji publicznej (pisałem o tym powyżej). Panowie: do roboty! Może jako czytelnik zacznę was w końcu poważać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 14:06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro się już uczepłem CB (w odniesieniu do tematu o umorzeniu podatków przez burmistrza):
Przy okazji zapoznawania się z programem TV GW zerknąłem do ostatniego numeru CB. Nie są to "żółte strony" Rzeczpospolitej, ale artykuł "Pieniądze darowane owiane tajemnicą" był nawet dobry, w miarę profesjonalnie zrobiony.
Jeśli mam się czegoś uczepić: jest jeden NSA w Warszawie (obecnie i przed reformą sądownictwa administracyjnego) i są sądy administracyjne w kilku miastach (wcześniej były Wydziały Zamiejscowe NSA). Zatem nie ma NSA w Lublinie.
Widzę, że chodzi tu o dwie sprawy: udzielenie informacji publicznej przez UM (tutaj redaktorki mają pole do popisu korzystając z przysługujących im środków prawnych, o czym pisałem wcześniej) oraz zasadność umorzenia podatków przez burmistrza. Zróbcie panowie analizę przy wykorzystaniu uchwały budżetowej, czy było to opłacalne dla gminy, zapytajcie przedstawicieli przedsiębiorców... Wtedy temat może być rzetelnie kontynuowany, a to nie jest przecież kosztowne. Potrzebne są tylko chęci do pracy. Chyba że chodzi wam wyłącznie o nękanie burmistrza i szukanie pseudo sensacji!!
Tak na marginesie jestem zwolennikiem burmistrza i też jestem ciekawy - jako jego wyborca - czy jego decyzje są słuszne. Bo jeśli zawinił, to... nie oddam na niego głosu w następnych wyborzach!
Doczytam tego Zeitunga do końca i pokrytykuję go dalej. A może niech się wypowie odnośnie mojej krytyki ktoś z CB??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
były prac VOBRO
Gość






PostWysłany: Pon, 04 Wrz 2006 11:27:15    Temat postu: stronniczość czasu brodnicy Odpowiedz z cytatem

o ile sie nie myle prasa powinna być bezstronna powinna w jak najbardziej obiektywny sposób przedstawiać prawdę
A co dzieje się w tym br...cu
Kiedy jeden z pracowników firmy VOBRO napisał do cb artykuł opisujący wyzysk i chamstwo kierownictwa firmy vobro na drugi dzien leżał on na biurku właściciela firmy pana Wojenkowskiego, nigdy oczywiście nie został opublikowany
Takim zachowaniem gazeta ta sama wystawiła sobie opinię.
Powrót do góry
karolina




Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 1256
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Wrz 2006 11:34:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze ktos z czasu brodnicy to wytlumaczy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pon, 04 Wrz 2006 14:11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, list mógł wylądować, ale jeśli bez namiarów (czyt. imienia i nazwiska nadawcy) to ok - przecież pracodawca musi mieć okazję do obrony. tylko idiota puściłby na łamach list nadawcy, który prosi o anonimowość lub nie podpisuje się w ogóle.

co innego, jeśli list dotarł ze wszystkimi namiarami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obserwator
Gość






PostWysłany: Wto, 05 Wrz 2006 06:57:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak. Tak wygląda kapitalizm w wydaniu brodnickiego "biznesu". Podejrzewam że w wielu prywatnych firmach dzieją się podobne rzeczy.
Może zrobimy ranking ?
Powrót do góry
rokita




Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 70
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 14 Gru 2006 14:13:44    Temat postu: dobry kierunek Odpowiedz z cytatem

Czas Brodnicy idzie w dobrym kierunku ikto tego nie dostrzega niech zmieni okulary na mocniejsze.Jeszcze chwila a stanie się strażnikiem demokracji w naszym terenie czego mu życzę.Widzę, że pan Wojtarowicz uznał, iż tuba pewnej opcji to nudne zajęcie i czytelników coraz mniej.NIE zbaczajcie,a sukces gwarantowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zjadacz chleba
Gość






PostWysłany: Czw, 14 Gru 2006 19:19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety CB przerósł wszystkie gazety.Jesli chcę sie dowiedziec co gadają o burmistrzu to wiem ,że tam go napewno obsmarowali zaraz przed reklamą Pana H.kiełbasek i masła.
Panowie Pismaki zacznijcie sie starać bo marne te wasze dzieło!!!
Powrót do góry
nogi skaczą tu i tam
Gość






PostWysłany: Pią, 15 Gru 2006 11:17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można kupić „Płomyczka” Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> www.Brodnica.net Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020114 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski