STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Masz zwierzę? Zobacz....
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A.




Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 85
Skąd: stąd

PostWysłany: Pią, 01 Cze 2007 20:40:08    Temat postu: Masz zwierzę? Zobacz.... Odpowiedz z cytatem

Najpierw obejrzyjcie ten krótki film.....
http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx

Jestem ciekawa waszych opinii...zobaczmy jakie serca macie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2007 21:51:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu tych zdjęć, faktycznie widać powiedziałabym niezbyt ludzkie działanie człowieka. Kiedyś wyczytałam w jednej z lektur, że "to ludzie ludziom zgotowali ten los" w kontekście zdarzeń wojennych, ale słowa te można by też odnieść do zwierząt. To też nieludzkie i karygodne! Zgadzam się, że to jak tratujemy zwierzęta odzwierciedla nasze nastawienie do innych. Nie chodzi tu o to, żebyśmy demonstrowali wielką miłość dla kota czy chomika, ale o w miarę normalne traktownie. Tyczy się to głównie osób, które zdecydowały się na pupila, choć nie tylko. Niektórym przeszkadza miauczący kot na ulicy i sami wymierzają mu karę za ten występek. To nie tak powinno być! Jakkolwiek by nie było, zwierzę to też istota, która często zdana jest na człowieka. I to w gestii człowieka jest zapewnić jej należytą opiekę i warunki, nie zaś okaleczenia i niechybną smierć!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty powszedni




Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 752

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2007 21:56:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isza i inni,

niektórzy ludzie są okrutni bo pielęgnują swego kota w głowie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2007 22:09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

święty powszedni napisał:
Isza i inni,

niektórzy ludzie są okrutni bo pielęgnują swego kota w głowie!


Kontekst o którym piszesz, to już temat osobnej dyskusji. A poza tym, to tak jak pisałam wcześniej, nie chodzi o wielką manifestację uczuć dla zwierząt, bo przecież na co dzień widzimy gorsze tragedie z ludźmi w roli głównej i tu też jesteśmy bezsilni! Chodzi tylko o sam fakt, że krzywda zwierząt dokonuje się dzięki nam, z róznych przyczyn i pobudek. A uważam, że jeśli tak postępujemy-to wyzbywamy się resztek człowieczeństwa i przez to brakuje nam uczuć także w stosunku do innych ludzi!!! Takie myślenie to chyba jeszcze nic nienormalnego???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania_Ry




Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 252
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 03 Cze 2007 11:50:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż ciarki mi przechodziły jak to oglądałam. Przykre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A.




Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 85
Skąd: stąd

PostWysłany: Nie, 03 Cze 2007 12:28:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i tak zdjęcia ze schronów z USA...gdyby pokazano tu psiaki z polskich schronisk , to zdjęcia mogłyby być jeszcze bardziej przygnębiające....

No ale jeśli nie zmieni sie nasze prawo w zakresie karania ludzi za znęcanie się nad zwierzętami oraz nie zostanie nakazana obowiązkowa sterylizacja psów nie hodowlanych, to moja walka i innych osób związanych ze schronem i pomocą dla psów, to niestety walka z wiatrakami.....

Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania_Ry




Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 252
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 03 Cze 2007 20:54:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym Brodnickim schronisku widziałam jak koty zdychają Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pepe




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 423
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 09:52:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez komentarza!! Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BroSEko




Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: z lasów i bagien

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 11:23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania_Ry napisał:
W naszym Brodnickim schronisku widziałam jak koty zdychają Sad
ciężko jest stwierdzić w jakim tonie napisany jest Twój post. Ma on być oburzeniem na to, że źle się tam zwierzakami opiekują czy może jest on tylko stwierdzeniem faktu że trafiające tam zwierzęta zdychają.

Ta druga opcja nie byłaby niczym nowym i wartym sensacji z racji tego że nie tylko zdrowe zwierzęta tam trafiają ale też wycieńczone i chore których nie sposób uratować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomski




Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 618
Skąd: skądowni

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 16:22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no bardzo przejmujące ale co Mnie to obchodzi na świecie tylu ludzi umiera z głodu i w jeszcze większych cierpieniach a Ja mam sie przejmować jakimiś zwierzętami Na Moje może nawet milion psów zdychać co dzień ,litujecie sie nad psami i kotami ale nie pożałujecie tego co kiedyś było żywe a teraz jesz to na obiad piesek dobry,krówka zła ,kotek ładny ale kurke można zabić jeżeli Ty jeden czy drugi jesteś wegetarianinem to rozumiem ale jeżeli nie to przestań pierdo**ć na forum że żałujesz zwierząt bo śmierć to śmierć bez wyjątku na gatunek czy rase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A.




Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 85
Skąd: stąd

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 17:01:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak nie zrozumieliście filmu.......tam nie chodzi o śmierć, ale o sterylizację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale co do śmierci, to Tomski-zgadzam się z tobą w kwestii tego , że niestety większość ludzi żałuje psa a nad krową sie już nie zastanowi..tylko zje na obiad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania_Ry




Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 252
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 18:26:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BroSEko napisał:
Ania_Ry napisał:
W naszym Brodnickim schronisku widziałam jak koty zdychają Sad
ciężko jest stwierdzić w jakim tonie napisany jest Twój post. Ma on być oburzeniem na to, że źle się tam zwierzakami opiekują czy może jest on tylko stwierdzeniem faktu że trafiające tam zwierzęta zdychają.

Ta druga opcja nie byłaby niczym nowym i wartym sensacji z racji tego że nie tylko zdrowe zwierzęta tam trafiają ale też wycieńczone i chore których nie sposób uratować

Super tymi zwierzętami w Brodnicy to się nie opiekują, ale nie chce o tym pisać na forum, kto chociaż czasami tam przychodził ten wie.
Druga opcja też się zgadza.
Przykry jest widok umierających smutnych zwierząt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
animka




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 248

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 19:43:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam dwa małe kochane siurki ze schroniska. dwie pierdoły krzywe i podobne do niczego.
miał byc jeden, zabrałam dwa a najchętniej zabrałabym wszystkie

byłam bardzo zdeterminowana zeby je wziąć. gdyby to był jakis sklep z rtv/agd po prostu zrezygnowałabym. niestety zamiast robic wszystko zeby ułatwic wydawanie psiaków papierów i oczekiwania jest wiecej niz w urzedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A.




Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 85
Skąd: stąd

PostWysłany: Pon, 04 Cze 2007 21:14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animka zgadzam sie w 100%...no ale może cos sie zmieni nie długo...cos tam juz drgnęło...
A dawno pieski brałaś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BroSEko




Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: z lasów i bagien

PostWysłany: Wto, 05 Cze 2007 07:26:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomski napisał:
[...]litujecie sie nad psami i kotami ale nie pożałujecie tego co kiedyś było żywe a teraz jesz to na obiad piesek dobry,krówka zła ,kotek ładny ale kurke można zabić jeżeli Ty jeden czy drugi jesteś wegetarianinem to rozumiem ale jeżeli nie to przestań pierdo**ć na forum że żałujesz zwierząt bo śmierć to śmierć bez wyjątku na gatunek czy rase
upraszczasz problem kolego Tomski. Zgodzę się że śmierć to śmierć ale sens tej śmierci nie już zawsze taki sam.
Aby przeżyć ktoś musi zjeść kogoś, świniak dostaje przysłowiowym (lub nie) obuchem w łeb i trafia na nasz stół, zgoda.
Co powiesz jednak o wycieńczonej z głodu i pragnienia psinie uwiązanej w szczerym polu na metrowym łańcuchu aby tam stał i hałas robił jak ktoś jemu "panu" ktoś przyjdzie marchewkę zszabrować. A pod koniec sezonu właściciel wykańcza go młotkiem bo po cóż miałby trzymać psa przez zime skoro nie będzie mu już potrzebny.
Dostrzegasz wcale nie subtelną różnicę Question

Nie to żebym był jakimś fanatycznym miłośnikiem psów i kotów, jestem nawet za tym aby eliminować porcją śrutu psy i koty wałęsające się dalej niż 100 od zabudowań. Ale skoro już ktoś sie zdecyduje na zwierzaka to niech go nie męczy!

a tak na marginesie... czujesz się jakiś niedowartościowany że zaznaczasz to co piszesz na ten "oczojebny" czerwony kolor Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020549 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski