STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Róże Kassandry-ROZES-głód informacji.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Pią, 06 Lip 2007 19:19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Past napisał:
Jak ich znam to pewnie zapomnieli Smile hehe ale ktoz wie moze sie chooopaki zmienili Wink
wiesz moze co ciekawego dzieje sie w weekend w brodnicy?


http://www.brodnica.net/wiadomosci/caly.php?id=2213#top
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szary39




Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 112
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 06 Lip 2007 21:42:48    Temat postu: Róże... Odpowiedz z cytatem

jacekk...Ava ma pewną manierę w swojej wokalizie.Za to go cenię.Ava również pisze dobre teksty,czasami naiwne ,wzruszające a czasami powagą swą przytłaczające.Do jakiegos czasu pasowały do zespołu ale czas mija i pewne sytuacje dojrzewają.Teraźniejsze utwory są do głębi poetyckie.Chyba za sprawą TeWu.Pewną świeżość i lotność wykonywanych numerów można zadwdzięczać między innymi Fryzjerowi.Mimo że jest dojrzałym mężczyzną nie zagubił po drodze młodzieńczego zapału i wręcz dziecięcej wrażliwości. Zaś pan Grześ P ładuje naprwdę potężną dawkę energii za sprawą swoich bębnów.Na temat basisty nie mam zdania ponieważ bass tak często sie zmienia że nie sposób zapamiętać.
Wracając do tekstów Róż...czytam dość często literacki dorobek pana TeWu.Nie powiem że jestem jego fanem(bo to nawet nie pasuje do sytuacji)ale lubię czytać to co napisze.Wydaje mi sie nawet że rozumiem więcej niż chciałby powiedzieć w swoich wierszach.Może dlatego ze znamy się już wiele lat.Bardzo cenie jego wiersze,bardzo cenię zespół i myslę że brodnicka scena mimo ze tak rzadko gości ich na swoich deskach ma sie czym chwalić.

...no dobra...dość tych hymnów...może w końcu Brodnica doczeka sie pełnego koncertu Róż...?może w końcu zagracie jak trzeba????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 12:41:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szry 39 Zgadzam się z Tobą, ale myslę, że ava moze i teraz tez między innymi dla nich pisać. Chyba nadal są kumplami mimo iz nie jest członkiem RK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 13:34:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie przed chwilą wszedłem na ich stronę. W aktualnościach są dla nas podziękowania za ożywioną dyskusję na forum. Z tego wniosek, że czytają.

Zapraszamy więc do rozmowy członków zespołu!
Fajnie byłoby poznać kilka szczegółów z waszego życia muzycznego no i trochę historii.
Ja np. chciałbym się czegoś dowiedzieć o tych nagraniach ze studia z Bydgoszczy. Mam nadzieję, że reszta rozmówców mnie popiera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GLOVE




Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 14:02:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Past napisał:
jacekkk napisał:
niezupełnie super. voc u nigo z lekka kulał, teraz jest lepiej, ale teksty to na prawde pisze Ava najlepsze. jest poeta



RK w takim razie gustuje w poetach! Ostatnie teksty (Chwila, Plateau we mgle) pisze Tomek W. tez poeta, polecam jego tomik wierszy "Bałagan", warto poczytać.
szkoda tylko, że jego teksty dla RK nie sa tak dobre jak wiersze... ale nadal calkiem niezle.



Tez poeta???DOBRE....
Ostatnie teksty RK perfekcyjnie korespondują z całą twórczością TW (vide Psalm o złamanym paznokciu, Autoportret etc.). Nie mniej jednak teksty piosenek siłą rzeczy muszą odbiegać od wierszy sensu stricte,gdyż nimi nie są. Nie ujmuje im to jednak poetyckiej wartości. Teksty piosenek uzupełnione przestrzennymi dźwiękami gitary Fryzjera, ekspresją Grzecha i perfekcyjną harmonią Basisty, eksponują całą poetykę zespołu.
A co do "Plateau", hmmmmm.... albo hymn.....
RK to nie to samo, co RdK. Poszli krok dalej. Świetnie, że są archiwa przeszłości (niech istnieją...), teraźniejszość jednak wróży nad wyraz obiecującą przyszłość... Hope, we will see it...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 14:08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GLOVE napisał:
Świetnie, że są archiwa przeszłości (niech istnieją...), teraźniejszość jednak wróży nad wyraz obiecującą przyszłość... Hope, we will see it...


Są i jedno z nich znajduje sie u mnie ale chyba nikt nie chce posluchac RdK z 86 roku... a tak sie produkowałem... Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GLOVE




Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 14:14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:
GLOVE napisał:
Świetnie, że są archiwa przeszłości (niech istnieją...), teraźniejszość jednak wróży nad wyraz obiecującą przyszłość... Hope, we will see it...


Są i jedno z nich znajduje sie u mnie ale chyba nikt nie chce posluchac RdK z 86 roku... a tak sie produkowałem... Razz


Z archiwami to trzeba ostatnio ostrożnie, PiS nie śpi, a piss budzi... Przeszłość zostawiłabym tam, gdzie jej miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GLOVE




Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 14:25:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Past napisał:
Jak ich znam to pewnie zapomnieli Smile hehe ale ktoz wie moze sie chooopaki zmienili Wink
wiesz moze co ciekawego dzieje sie w weekend w brodnicy?


Chyba z pamięcią i czasem u nich nie najgorzej, bo stronka się zaktualizowałaSmile. ale o co do kontaktowości chłopaków, to Grzesiu jest niezawodny:). Wal jak w dym albo jak w mgłę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 14:51:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twórczość muzyczna zespołu idzie w dobrym kierunku, teksty sa dobre, szkoda tylko że mieli problemy z basistami (tu stracili sporo czasu), bo zamiast iść do przodu - co chwila wałkowali repertuar z nowymi. Mam nadzieję, że teraz skład się ustabilizuje i chłopacy będą grali częściej. Tego zespołu trzeba posłuchać na żywo, bo kawałki nie wiadomo jak dobrze byłby nagrane nie odzwierciedlą nigdy tego co chłopaki soba reprezentują live. Róznica jest znaczna. Oni muszą grać na dużym nagłośnieniu, bo wtedy słychac selektywność i barwę dźwięku, na miejszym - robi się tzw. szaszor. Są oryginalni, co ciekawe, gdy kiedys puściłem znajomemu ich "Leniwy ponbiedziałek" - ten powiedział że to Myslowitz, zagiąłem go bo powiedziałem że kawałek był na liście PIKu na początku lat 90 (o mce rywalizowali wtedy z mili vanili - i wygrali), a więc kilka lat przed powstaniem, myslowitz. To dowód, że pomysły na muzę mają. Przydałby się im menago, ktoś kto by ich pociągnął do przodu (ktoś kto ma wejścia), i zmobilizuje ich. Teraz ten kawałek jest jak słychac na ich stronie bardziej rockowy (kidyś poscieluwa). Podoba mi się jeszcze kawałek RdK - nie cierpię Twoich łez, szkoda że wypadł z repertuaru, no i jak oryginał grali cover Radiohed Creep czy jakos tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 17:54:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze pojdzie to poznamy ich od tej "lepszej duchowej" strony.
Mam propozycje.
Napiszmy petycje do "milosciwie nam panujacego" zeby zorganizowal koncert Roż np. na rynku i zeby Ava spiewal ... "...znow ucuekłem od rzeczywistości, znów uciekłem od szarosci....."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
COLLIN




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 528
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sob, 07 Lip 2007 20:46:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto wie co stalo sie z Filutem, czy jeszcze tu mieszka? kupe czasu go nie widzialem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Nie, 08 Lip 2007 11:10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ava śpiewał w RdK teraz jest nowy rozdział (RK) ava z nimi nigdy nie zaspiewa (i dobrze).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amrande




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sro, 11 Lip 2007 10:24:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno nie włączyć się do tak ożywionej dyskusji nad nami samymi Smile - tym bardziej, że pojawiły się takie ponaglenia... Faktem jest, że czasem powinniśmy zabierać głos, może nawet częściej niż czasem, nie mniej jednak nie mamy jako zespół rzecznika, nie mamy jeszcze menadżera, który by nas w tym wyręczał, więc prosimy o wyrozumiałość. Nie urlopujemy, pracujemy zaciekle, tym bardziej, że straciliśmy sporo czasu przez personalne zawieruchy. Cieszą nas wszystkie głosy, także krytyczne czy złośliwe, bo świadczą o zainteresowaniu i o tym, że nasza twórczość budzi emocje, a to naprawdę wiele. Najgorsze wszak jest milczenie, które często bywa wyrazem ignoracji. Artyści bez publiczności nie istnieją, tak jak nie istnieje sztuka dla sztuki, bo wtedy przestaje nią być, gdyż zatraca swoje najważniejsze kryterium - uniwersalność. Dość mocno zarysowany został na forum historyczny rys Zespołu, pragniemy jednak byście razem z nami zatrzymywali się bardziej na teraźniejszości, rzucając okiem w przyszłość (mamy nadzieję, że faktycznie jest obiecująca), choć nigdy nie odetniemy się od historii, gdyż mamy świadomość jak wiele pamięć znaczy dla tożsamości. A tej nie chcemy zatracić. Nigdy. Zespół zawsze szedł swoją drogą, tkwiąc w nurcie alternatywnym i w tej kwestii nic się nie zmieniło, choć inne zmiany należy uwzględnić Smile Historię Zespołu precyzyjnie ujął Paweł Stanny w swoim artykule "Róże rozkwitają na nowo" dostępnym na naszej stronie w zakładce 'PRASA'. Świetnie, że posty na forum korespondują z jego treścią, uzupełniając historię. Genialnie, że po tylu latach rozbrzmiewają echem niektóre utwory. Wiele z nich znalazło nowe aranżacje, cieszymy się z porównań ze starymi wykonaniami i cieszymy się jeszcze bardziej, kiedy zachwycają nowe. Faktem jest także, że RK to nie RdK i że uczyniliśmy krok do przodu, wielu rzeczom wbrew ale nie sobie Smile Mamy nadzieję, że nasz najbliższy koncert pokaże, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i nie zawiedzie naszej Publiczności. Pozdrawiamy cieplusio mimo deszczowej pogody. W imieniu Zespołu T.W.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sro, 11 Lip 2007 10:40:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne. Nic dodać nic ująć pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natalka




Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw, 12 Lip 2007 11:27:37    Temat postu: Cool zaspół.. Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubie ten zespół, szczególnie gitare. Mają fajne teksty takie życiowe,tylko nie można ich nigdzie spotkać??
Osobiście no i koncertowo trudno.
CHłopcy są bardzo dojrzali i męscy!!
Dużo bym dała żeby poznać,ktoregoś z nich osobiście. Interesuję się troche życiem osobistym zespołu i wiem,że to bardzo trudne wręcz niemożliwe,ale słyszałam też,że chłopcy nie są jeszcze starzy mimo swoich lat i potrafia poderwać dziewczyny 18letnie Embarassed
Moje wymiary to wzrost 176, piersi 95, biodra 89, talia 65, dł. nóg 88
Pozdrawiam całą grupe "RK"
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 4 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.02999 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski