STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Tym którzy nawołuja do wojny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~hrabia_Potocki
Gość






PostWysłany: Czw, 29 Sty 2004 17:40:56    Temat postu: Tym którzy nawołuja do wojny Odpowiedz z cytatem

tak sie stało ze zginął młody chłopak...w imię pytam sie czego?...w imię wiary?...honoru?...ojczyzny...?
otóż nie w imię jakiś wydumanych interesów grubasów w fotelach...dziwię się tylko tym którzy ten konflikt tłumaczą jako coś dobrego...wstyd ze mieszkam w kraju...który nietroszczy sie naprawdę o rzeczy ważne tylko daje swój upust jakimś maniakom!
nic niezabliźni tych ran któe powstały po tym tragicznym wypadku...moze ktos sie w koncu opamieta...ale jak dlugo zyje nigdy tak niebedzie...zawsze mlodzi pelni zapalu chlopcy pojda za glosem...za rozbudzonymi ideami...za wpojonym jakims tam honorem...ktory ma byc wdrazany w zycie gdzies na pustyni...jeny jakie to chore...a tym co prowokuja do tego zycze opamietania bo kto zgorszy jednego z maluczkich niech lepiej zawiesi sobie kamien mlynski u szyi!

Cześć pamięci poległego Gerarda...!!!
Powrót do góry
~Harry_Mason
Gość






PostWysłany: Czw, 29 Sty 2004 17:41:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm Hrabio??? należymy do nato tak!!! jeżeli na przyszłosc chcesz sie czuc bezpiecznie musisz to zrozumieć.Wojna jest wojną i ofiary są nieuniknione. Taki to już jest świat.
Powrót do góry
hrabia_Potocki
Gość






PostWysłany: Czw, 29 Sty 2004 17:41:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

~Harry_Mason napisał:
hmmm Hrabio??? należymy do nato tak!!! jeżeli na przyszłosc chcesz sie czuc bezpiecznie musisz to zrozumieć.Wojna jest wojną i ofiary są nieuniknione. Taki to już jest świat.

moze wyda sie to Ci dziwne ale mogloby byc inaczej...bez wojen i ofiar...ale to juz pewnie kwestia ekonomi, ktorej ja za jasna cholere nie rozumiem?!


--------------------------------------------------------------------------------
Głupich nie sieją sami się rodzą...
Powrót do góry
TO JA
Gość






PostWysłany: Pon, 15 Mar 2004 10:15:19    Temat postu: Wstyd Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem Miller i Kwasniewski i ich przydupasy powinni stanac przed trubunałem stanu za IRAK.Ich imiona winny byc po wsze czasy wymazane z historii ,a okres ich rzadow nazwany okresem panow XY.Kazde dziecko ze wstydem winno sie uczyc na lekcjach historri ,ze byłismy agresorami i najechalismy Irak g..no za to dostajac. Twisted Evil
Powrót do góry
święty powszedni




Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 752

PostWysłany: Pon, 15 Mar 2004 10:28:38    Temat postu: Re: Wstyd Odpowiedz z cytatem

TO JA napisał:
A moim zdaniem Miller i Kwasniewski i ich przydupasy powinni stanac przed trubunałem stanu za IRAK.Ich imiona winny byc po wsze czasy wymazane z historii ,a okres ich rzadow nazwany okresem panow XY.Kazde dziecko ze wstydem winno sie uczyc na lekcjach historri ,ze byłismy agresorami i najechalismy Irak g..no za to dostajac. Twisted Evil


rozsadna z Ciebie istota...no nareszcie swoi!-brawo!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Pon, 15 Mar 2004 14:04:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie za honorem albo jakimś innym równie wydumanym ideałem.
przez 40 mieliśmy w tym kraju system totalitarny i długo jeszcze będziemy ponosić tego konsekwencje. to może pomóżmy innym pozbyc się totalu tak jak kiedyś ktoś nam pomógł?
nie sądzę, żeby przeciętny mieszkaniec iraku był zachwycony swoją ojczyzną za saddama...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty powszedni




Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 752

PostWysłany: Wto, 16 Mar 2004 19:31:35    Temat postu: ideał jest nieosiągalny...! Odpowiedz z cytatem

oj, biedny Platonie jak wszyscy poszli w Twe ślady! Jak to ładnie brzmi dążymy do ideału. Staramy się podnieść na duchu i tym samym usprawiedliwic...mowiąc "przeciez my dążymy do ideału, idziemy ku współnemu dobru!"
A ja się pytam...kto? jest władny rozstrzygać co jest dobre, co powinno być dobre, dla jednostki lub całego społeczeństwa! A ja się pytam...kto?
może narzucać to siłą? Tylko USA!
I niesposób wymienić tu tego wszystkiego co łączy się z tematem...konkwista, wyprawy krzyżowe, mordowanie indian, zamykanie ludzi w rezerwatach, robienie w latach 60 eksperymentow na dzielnicach murzyńskich z gazem bojowym...!!!
w imię czego, w imie jakich racji?? Tylko proszę mi nie mowic...że to dobro ogółu...!!!

Najskuteczniejszy to bunt, ktory rodzi sie wewnatrz i eksploduje wlasna siła...!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 17 Mar 2004 14:49:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma ideałów, człowieku... a u platona, jeśli mnie pamięć nie myli, były 2 światy. ten idealny i ten realny.
"A ja się pytam...kto? jest władny rozstrzygać co jest dobre, co powinno być dobre, dla jednostki lub całego społeczeństwa! A ja się pytam...kto?" z tego zdania wynika, że nie powinniśmy reagować na żadne przejawy totalitaryzmy, autorytaryzmu i wszelkich innej maści dyktatorskich zapędów różnych osobników. wynika też, że powinniśmy ułaskawić wszystklich skazanych w norymberdze. bo nie mieliśmy prawa ich sądzić.
a osądzić saddama ma prawo niezawisły iracki sąd. tak, wiem, że dla ciebie będą to "pachołki ameryki" albo inni "płatni zdrajcy".
konkwista i wyprawy krzyżowe to też g. w. bush?? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty powszedni




Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 752

PostWysłany: Sro, 17 Mar 2004 17:03:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u Platona było wszystko i państwo (twór UE jest zaczerpniety z jego mysli!) i ideały (czyli rzeczy, badz też stany do ktorych człowiek świadomy bedzie dążyl ...Ty razem z krzakiem widac dązysz do jednego!) !...świat realny jak piszesz jest tylko zniekształconym odbiciem swiata idealnego...wiec we wszystkim powinno się zmierzac do tamtego!
no i zmierza USA do tego, zaprowadzic ład i porzadek...
dobrze wiesz ze konkwista i wyprawami krzyzowymi zaczolem wyliczanke wlasnie takich zachowań, jak narzucanie komuś czegoś...czytaj. pokazywanie co jest dobre a co złe...nikt nie ma takiego prawa...jeśli jestes innego zdania to jestes n arówni z krzakiem!

a co do zbrodniarzy!...generał Panamy Noriega, w ostatnich momentach rzadzenia, kiedy to USA (zaatakowala Paname, bo jakze wiedzo oni tylko najlepiej kogo i co zmienić) schronił sie w nuncjaturze apostolskiej....kiedy to mlody wikary pytal kardynala, czemu mu pomagamy, przeciez Bóg nie wybaczy temu oprawcy, kardynał switował,

.....przeciez to oczywiste...!

dlatego kończę swoj wywód, i dyskusje z Toba, bo nie ma ona sensu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 17 Mar 2004 17:05:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie startuj do mnie z kosciolem - jestem ateista i wali mnie gleboko co czarna mafia tworzy.
jednym slowem olejmy co sie dzieje na swiecie, niech saddamopodobni morduja swoich poddanych (bo przeciez nie obywateli). co nas to w zasadzie powinno obchodzic.
i nie mieszja ue do wojny w iraku, chcialem zauwazyc, ze byla jej przeciwna...
a to, konczysz dyskusje swiadczy tylko o tym, ze nie potrafisz
dyskutowac. co ze smutkiem stwierdzam po raz kolejny Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TO JA
Gość






PostWysłany: Sro, 24 Mar 2004 04:55:03    Temat postu: Wszystkim naiwnym Odpowiedz z cytatem

Tylko naiwni wierzyli kiedykolwiek, ze wojna w Afganistanie czy Iraku miala cokolwiek wspolnego z atakiem na WTC, terroryzmem i innymi durnymi powodami, ktore nam oficjalne media podaja... Ktokolwiek obserwuje ruchy wiekszych graczy na szachownicy swiata, wie dobrze, ze powod jest zawsze ten sam i na imie mu MAMONA i WLADZA, co z nia idzie w parze. Racje i powody oficjalne sie fabrykuje w miare potrzeby i serwuje owcom, ktore juz dawno odwykly od samodzielnego myslenia... Starozytna zasada rzymska "Il fecit qui prodest" ( ten popelnil czyn, kto na nim skorzystal) ciagle niezmiennie obowiazuje i wystarczy uwaznie obserwowac, kto odnosi korzysci, a znajdzie sie winnego i prowokacji do wojen i mniej czy wiecej "usprawiedliwionego" agresora. Razz
Powrót do góry
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 24 Mar 2004 15:55:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiehie, no wiadomo, ze kasa Wink tylko jesli przy okazji mozna sie pozbyc kreatur w rodzju saddama, to czemu nie??
co do afganistanu, to trudno powiedziec, zeby dzialania tam nie mialy nic wspolnego z 11 wrzesnia. znalezienie bin ladena szczytny cel.
a juz na pewno atak na afganistan nie mial przyniesz amryce wielkich korzysci finansowych - juz predzej wielkich wydatkow na odbudowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TO JA
Gość






PostWysłany: Sro, 24 Mar 2004 18:44:02    Temat postu: Do iwana CZYTAJ I UCZ SIE Odpowiedz z cytatem

http://www.wandea.org.pl/afganistan-talibowie.html Twisted Evil
Powrót do góry
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 25 Mar 2004 13:59:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe... może się założymy o to kiedy ten rurociag powstanie i zacznie działać? zdaje mi się, że trzeba by postawić przy nim rządek żołnierzy, tak gdzieś co 50 metrów, żeby go w powietrze nie wysadzil.
no i najpierw trzeba go zbudować.
a ropa z tamtej części świata popłynie raczej do chin, bo tam dużo bliżej, a rynek już wkrótce będzie większy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Czw, 25 Mar 2004 15:40:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluszna czy nie sluszna, zgodna z konstytucja czy nie, byla szansa takze dla polskiej gospodarki, ale jak podaja rozne zrodla polacy nie wykorzystali szansy. amerykanie nie wiedzieli jak nam pomoc, bo strona polska nie potrafila podac czego oczekuje... typowe, nie Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025913 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski