STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Do szkoły w mundurze
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 07:05:31    Temat postu: Do szkoły w mundurze Odpowiedz z cytatem

Od 1 września gimnazjaliści i uczniowie podstawówek będą musieli chodzić do szkoły w "jednolitych strojach". Takie fartuszki z odpinanymi kołnierzykami kiedyś nosiłem, do tego obowiązkowo tarcza. Przeglądałem ostatnio swoje dzienniczki z podstawówki. Mam dużo uwag typu "brak tarczy", " nie zostawił kurtki w szatni". To były czasy Smile
W Chinach kiedyś wprowadzono taką rewolucję i całe wioski były ubrane w jednakowe ciuszki.
Jakoś nie mogę zrozumieć po co te mundurki w tych czasach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stratus




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 81
Skąd: Stąd

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 08:11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chodziłem w tzw. fartuszku. Ze względów higienicznych (!) miały odpinane białe kołnierzyki, które można było w ten sposób częściej prać niż sam fartuszek. Dni bez obowiązkowych fartuszków to "kolorowe soboty", wtedy jeszcze pracujące.
To, że fartuszki mają być obowiązkowe, uważam za skandal. Sądzę, że takie tematy powinna rozstrzygać każda szkoła indywidualnie w porozumieniu z rodzicami.
Ciekawe, kto na tym zarobi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BroSEko




Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: z lasów i bagien

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 08:13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chiny to w ogóle jest ewenement, przywódca Mao Zedong kazał nawet kiedyś wymordować wszystkie wróble w kraju, bo uważał że są one przyczyną głodu, gdyż rzekomo wyżerały plony ryżu Confused (prawie mu się to udało ale w następstwie tego działania kolejne kilkadziesiąt milionów ludzi umarło z głodu ... dlaczego Question chętnych zachęcam do poszperania w necie)

wracając do tematu to też pamiętam czasy tarcz i fartuszków z przypinanymi białymi kołnierzykami jak i funkcje społeczne w szkole Rolling Eyes
Tam na marginesie to jestem trochę za wprowadzeniem ujednolicenia strojów, może nie w tak obostrzonej formie ale inicjatywę popieram (podobną reformę kiedyś przeprowadzono przecież w kościele podczas I komunii... słuszną jak najbardziej, moim skromnym zdaniem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 09:18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bedzie dobre ! jak te gówniary z gimnazjum ubierają się jak tanie dziwki bo mają 1-2 centymetrowe "piersi" i szukają sponsorów takie szlaufy mundurki rozwiążą ten problem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ag_86




Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 58

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 10:08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zgadzam sie z toba janusz masz racje gimnazjum w tych czasach to jeden wielki bur....l! dziwczynom odbija!!!!ledwo im cycki urosna juz wywalaja na wierzch okropne!!!! jestem za mundurkami!!!!!!

kto w naszych czasach by pomyslal zeby do szkoly chodzic jak na dyskoteke? ale coz takie czasy nastaly......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hucu




Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 87

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 11:25:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam jak dostawałem lnijką od Pani Koźmińskiej jak nie miałem fartuszka i brak tarczy. A w dzienniczku ucznia nie miałem juz miejsca na uwagi to były czasy Smile)) Wogóle czasy w szkole SP1 były spoko ale z dzisiejszego punktu widzenia w tedy tak mi sie podobały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stratus




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 81
Skąd: Stąd

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 11:48:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Św.p. p. K. miała jeszcze zwyczaj łamania wskaźników na swoich podopiecznych. Poszkodowany nie dość, że oberwał, musiał przynieść do szkoły nowy wskaźnik. Ch****a, komu to przeszkadzało ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 14:40:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tam jestem za, korona nikomu od tego z glowy nie spadnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pepe




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 423
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 18:06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mie naszczęście fartuszki załapały tylko w Ikl podstawówki, jednak pani stwierdziła że woli jak jest kolorowo w klasie i tak oto granatowe wdzianka skończyły swą karjerę.
Ciekawy jestem czy mundurki poprawią zachowanie naszych szkolniaków, plusem może być to że nikt nie będzie drugiemu dokuczał że jest gorzej ubrany, jednak potężnym "-" jest koszt tego pomysłu i nie każdego rodzica będzie stać na zachcianki pana G. a niektórzy mają po kilkoro dzieci w szkole więc wydatek się pomnarza.

wsumie do samych mundórków nic niemam nagorsze będzie ich wprowadzenie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Czw, 12 Kwi 2007 22:06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nawiązaniu do tematu, to ja również przychylnie patrzę na pomysł wprowadzenia mundurków w szkołach. Nie jest to głupie, przynajmniej nie widać różnicy w stroju,a co za tym idzie pewnych statusów społecznych dzieci. To ujednolicenie powinno wyjść na dobre, może nawet i nas nauczy czegoś pożytecznego. Co prawda, fartuszek i tarczę nosiłam tylko w pierwszej klasie szkoły podstawowej(a więc bardzo dawno temu), jednak nie żywię jakiś uprzedzeń wobec tego faktu. Myślę,że te zmiany powinny wyjść na dobre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pią, 13 Kwi 2007 07:13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pepe napisał:
jednak potężnym "-" jest koszt tego pomysłu i nie każdego rodzica będzie stać na zachcianki pana G. a niektórzy mają po kilkoro dzieci w szkole więc wydatek się pomnarza.


MYLISZ SIĘ Exclamation Exclamation Exclamation pomysłodawca zapowiedział że dla uboższych rodzin to będzie finansowane w 100%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 13 Kwi 2007 07:40:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za mudurkiem, tylko mam jedno ale, cena, nie wszystkich na to stac, dlatego lepszym rozwiazaniem bylby fartuszek. tani i prosty latwy w utrzymaniu z odpinanymmbialym kolnierzykiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pepe




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 423
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 13 Kwi 2007 08:04:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
Pepe napisał:
jednak potężnym "-" jest koszt tego pomysłu i nie każdego rodzica będzie stać na zachcianki pana G. a niektórzy mają po kilkoro dzieci w szkole więc wydatek się pomnarza.


MYLISZ SIĘ Exclamation Exclamation Exclamation pomysłodawca zapowiedział że dla uboższych rodzin to będzie finansowane w 100%

No to przepraszam, pomysł ten nie obciąrzy mniej zamorznych rodziców.
Jednak obciąrzy budrzet kraju który tesz chyba nie przelewa się, więc mimo wszystko pomysł ten pociągnie za sobą wiele kasy.
no ale chociarz przemysł włukienniczy i krawiectwo będą miały swoje 5 min.

podsumowując: Jestem jak najbardziej za mundórkami czy tam za fartuszkami w szkołach tylko czy aby Polskie stać na takie zmiany. Bo już wiele żeczy było wprowadzanych kosztem sporej kasy a za krótki czas wycofywano się z tego i wszystko szło w kosz, przykład "nowe" ksiąrzeczki zdrowia tzw. rumowskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fazuchon




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 123

PostWysłany: Pią, 13 Kwi 2007 12:08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem za i to zdecydowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Pią, 13 Kwi 2007 14:10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czego te mundurki maja uczyc? (bo szkola to chyba miejsce nauki)

jezeli niczego, to pomysl jest bezsensowny. jezeli dyscypliny, to obawiam sie, ze to bedzie raczej uniformizacja i maszerowanie parami na rozkaz milosciwie nam panujacego ministra.

pomysl jest do rzyci, wg mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.01806 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski