STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dolina Rospudy i atostradano

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Pon, 19 Lut 2007 08:35:22    Temat postu: Dolina Rospudy i atostradano Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu w mediach jest głośno o autostradzie, która ma przebiegać przez Dolinę Rospudy, rejon o niezwykłych walorach przyrodniczych. Nawet pierwsza dama jest przeciwna budowie tej drogi ( więcej tutaj ).

Na tej stronie można składać podpisy przeciw budowie autostrady.


Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wg mnie pomysł poroniony. Należy chronić takie perełki przyrodnicze jak Dolina Rospudy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ochropus




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 293
Skąd: tubylec

PostWysłany: Pon, 19 Lut 2007 09:04:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu napisał:
[...]Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wg mnie pomysł poroniony. Należy chronić takie perełki przyrodnicze jak Dolina Rospudy.
śmieszne jest to, że Unia Europejska już zapowiedziała dla nas finansowe sankcje karne jeśli budowa ruszy a powstałe budowle będziemy musieli rozebrać.
Ktoś wziął w łąpe (i to nie mało) skoro tak się włodarze opierają aby z tego pomysłu się wycofać Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2007 11:15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a chciałem Winettu zebyś temat w zeszłym roku przykleił to mnie nie posłuchałeś Evil or Very Mad
za jaja do drzew powinni pozawieszać tych którzy na tą budowę się zgodzili ... Evil or Very Mad
mam nadzieje że UE ich w końcu porządnie zgnoi za ten pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2007 11:15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plany naszej obwodnicy zwanej trasą południowo - zachodnią obejmują mało atrakcyjne tereny. Ciekaw jestem jak my byśmy się zachowali jakby ktoś chciał nam zniszczyć znaczną część Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Przerażające jest to, że dla własnej wygody niszczymy to, bez czego nie możemy żyć. Jeśli oglądacie National Geografic czy Dicovery, to znacie opinie naukowców i fakty, które są, delikatnie mówiąc, mało optymistyczne. Wszystko wskazuje, że ta trasa powstanie. Będą następne, a kolejne pokolenia będą oglądały lasy na starych filmach. Mam nadzieje, że nie dożyje czasów kiedy tylko w zoo będzie można zobaczyć wychudzonego dzika, wyleniałą sarnę, może też psa i kota.
Japończycy już wynajdują elektroniczne substytuty zwierząt. Nie trzeba karmić, wychodzić na spacery, itp. Wystarczy co jakiś czas zmienić baterię.
Tym pesymistycznym akcentem zakończę ten wywód i idę sobie pogłaskać prawdziwego kota, puki jeszcze taką "atrakcję" można mieć w domu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2007 11:20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klon napisał:
Plany naszej obwodnicy zwanej trasą południowo - zachodnią obejmują mało atrakcyjne tereny. Ciekaw jestem jak my byśmy się zachowali jakby ktoś chciał

to elementarne Whatsonie..
tak samo.
drogi są ważne, w naszym pięknym kraju nigdy nie dożyję braku korków i prawdziwych autostrad, ale warto walczyć zeby przyroda przeżyła dla następnych pokoleń gdy te drogi może już będą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2007 11:25:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green napisał:
a chciałem Winettu zebyś temat w zeszłym roku przykleił to mnie nie posłuchałeś Evil or Very Mad
(...)

Wyrażam skruchę Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pepe




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 423
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2007 20:26:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do desperacji mieszkańców to należy ich także zrozumieć i uszanować ich złośc, nie zapominajmy że człowiek jest również częścią przyrody i należy go chronić w tym przypadku przed chałasem, co do tamtejszej obwodnicy to jest wyznaczona inna jej trasa omijająca doline, tylko że ktoś nie chce na to przystąpić i tu się zaczyna konflikt, pewnie chodzi o kase Confused jak zawsze.

Oczywiście zdecydowanie opcja autostrady przez doline jest wykluczona i także złosze podpis na stronce.

pozdrawiam wszystkich ekologów (jak będzie trzeba to przywiążemy się do drzew w dolinie rospudy Very Happy )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020993 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski