STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Eragon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Sro, 07 Lut 2007 22:45:20    Temat postu: Eragon Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dziś ze znajomą na gg i mówiła, że wczoraj była w kinie na w/w filmie i że przypadł jej bardzo do gustu.

Dysponowałem dziś chwilą wolnego czasu oraz paroma złociszami w portfelu więc poszedłem przekonać się na własnej skórze Smile

Co to za film ? Powiedziałbym "mały Władca Pierścieni" Smile

Młody (17 lat) chłopak znajduje smocze jajo... zostaje pierwszym po wieeeeeeelu latach smoczym jeźdźcą, który wg legendy ma uwolnić ludzi od dyktatury złego króla.

Fajne efekty specjalne. Miło się ogląda. Film prosty, nie wymagający zbytniego wytężania szarych komórek. Bardzo przyjemny. Szczerze polecam Smile



PS - oglądał może ktoś "Piłę III" ? Jakie wrażenia? Warto iść do kina, czy lepiej poczekać na CD i na kompie obejrzeć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tysiaa




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: B-ca

PostWysłany: Sro, 07 Lut 2007 22:55:11    Temat postu: przesada Odpowiedz z cytatem

mam Eragona w domciu i muszę powiedzieć tak. Jako ten człowiek sprawiedliwszy najpierw przeczytałam książkę a gdy obejżałam film poczułam się rozczarowana i oszukana. Gdyż w książce wyraźnie napisane jest"
a) Eragon miał 15 lat
b) jego kuzyn Roran opuścił miasto by pracować w młynie i poślubić córkę rzeźnika
c) Shaphira rosła bardzo długo
d) brom umarł od rany zadanej przez ra`zaców a nie na bitwie i w cale nie leciał na shapirze przed śmiercią
e) bitwa toczyła się pod zieminą w siedzibie Vardenów i były to piękne podziemia
f) Durza cień nie został zabity podczas bitwy w powietrzu , elfka mu pomogła
g) nie pokazano kotołaka Sad

I wiele wiele innych rzeczy które zostały pominięte w tym filmie naprawdę szkoda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Sro, 07 Lut 2007 23:03:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, książki nie czytałem Embarassed

Poza tym wiadomo nie od dziś, że ekranizacja nigdy nie ukazuje wszystkich szczegółów zawartych w pierwowzorze literackim. Poza tym książka jest adaptowana na potrzeby realiów filmowych. Scenariusz musi być spójny i ciekawy. Odstępstwa są nieodzowne...

Tak więc powtarzam, mi osobiście film się podobał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tysiaa




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: B-ca

PostWysłany: Sro, 07 Lut 2007 23:09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w książce byś sie zakochał mogę porzyczyć Eragona jak i następną księgę która nosi tytuł "Najstarszy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw, 08 Lut 2007 10:11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winnetu pytales o wrazenia z filmu Pila III. Mocny temat. Ogladaj tylko w kinie. Wiertarki i lancuchy snily mi sie przez dwie noce.
Powrót do góry
mg_admin




Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 280
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 08 Lut 2007 13:35:52    Temat postu: Eragon książka no i film - małe streszczenie i moja opinia. Odpowiedz z cytatem

Christopher Paolini Eragon

Recenzja ta sprawiła mi trochę problemów ponieważ nie wiedziałem jak podejść do tej książki. Z jednej strony jest to literatura typowo młodzieżowa jednak sięgają po nią także ludzie dorośli dlatego zdecydowałem się ją zopiniować obydwóch grup czytelników. Eragon jest historią młodego chłopaka z prowincji, który dzięki dziwnemu zbiegowi okoliczności znajduje na polowaniu jajo smoczycy imieniem Saphira. Smoczych wykluwa się i naznacza Eragona jako swojego jeźdźca. Ciąg dalszy jest standardowy: zły król, zły króla poplecznik, dobrzy buntownicy, dobre elfy, trening chłopca i wielka bitwa oraz misja mająca ocalić świat... Książka ta jest przewidywalna jak filmy z Van Dammem, fabuła wtórna, postacie jednowymiarowe, dialogi także nie stoją na najwyższym poziomie. To wszystko sprawia, że czytelnik choć trochę zapoznany z literaturą fantasy będzie się przy tej książce po prostu nudził. Wszystkie te minusy są jednak nieważne, gdy po Eragona sięgnie dziecko. Prosta historia opisana prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem na pewno lepiej przemówi do młodszego pokolenia. Christopher Paolini napisał tę książkę w wieku piętnastu lat, więc ma jeszcze wiele czasu na doszlifowanie warsztatu pisarskiego a na razie wraz z J.K. Rowling może przyczynić się do tego, by dzieci znów sięgnęły do książek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Ivonne




Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1034
Skąd: ...z bajki...;)

PostWysłany: Czw, 08 Lut 2007 16:46:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Winnetu pytales o wrazenia z filmu Pila III. Mocny temat. Ogladaj tylko w kinie. Wiertarki i lancuchy snily mi sie przez dwie noce.


Czyli... film dla osob o mocnych nerwach? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rosin




Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1103
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 14 Lut 2007 16:19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piła III
mi sie film podobal. udany obraz Smile
koncowka mnie rozwalila pozytywnie Smile
polecam fanom poprzednich czesci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Sro, 14 Lut 2007 23:41:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy wczoraj mi mówił, że ogląda ten film już od 4 dni i jak narazie doszedł do 37 minuty Smile
Muszę to obejrzeć Smile

PS - rosin masz może to na CD ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomski




Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 618
Skąd: skądowni

PostWysłany: Czw, 15 Lut 2007 20:36:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piła I,II,III typowe amerykańskie g*** dla K*** spragnionych krwi i to mają być filmy tworzone przez dorosłych ludzi Question a ci którzy to oglądają niech sie zastanowia jakie jest przesłanie tego filmu bo według mnie chodzi im o to by sceny z tych filmów tak zapdły w pamięc by schodząc samemu do nie oświetlonej piwnicy mieć strach przy d*** a nie daj boże znaleśc sie w ciemnej uliczce w nocy i widząc wysokiego chłopaka z kapturem na głowie idącego w moim kierynku o zgrozo JUZ PO MNIE

Mnie osobiscie w*** takie filmy bo wiem że znajdzie sie masa oszołomów ktorzy najchętniej by sie masturbowali z podniecenia widząc jaki ten film jest ładny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rosin




Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1103
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pią, 16 Lut 2007 00:24:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ty co ogladasz? m jak milosc? moda na sukces?
heh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017702 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski