STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
do woja, na 4 miesiące?!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 09:36:52    Temat postu: do woja, na 4 miesiące?! Odpowiedz z cytatem

jestem oburzony! co to w ogóle za pomysł? jeśli wku się o mnie upomni to ja zwrócę się z prośbą o zwrot czesnego od wojska i utraconych zarobków! kogoś nieźle pogięło Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 09:39:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ciekawe co z tymi, co nie odbyli slużby i sa juz przeniesieni do rezerwy.??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 09:58:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia, w ogóle porojony pomysł... moim zdaniem pieniądze zamiast na szkolenie żółtodziobów powinny być przeznaczone na wyposażenie i modernizację armii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 10:07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toba! a pozatym w WKU obiecali mi, ze nie bede musial juz tam wiecej przychodzic! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rosin




Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1103
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 10:21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joey napisał:
zgadzam sie z toba! a pozatym w WKU obiecali mi, ze nie bede musial juz tam wiecej przychodzic! Smile

jeszcze pare razy zajrzysz;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 10:30:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak myślę, a niech na wiosnę wezmą rolnika albo latem? nie widzę ani jednego pozytywu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 10:33:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki juz porypany kraj Smile Ja tam nigdzie nie ide! Smile

Nie wystarczy przeszkolenie wakacyjne? podobna rzecz moga zrobic w szkolach srednich i problem z glowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 11:11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armia nie ma kasy na sprzet a co dopiero na czteromiseiczne szkolenie. z tego co wiem nawet sa problemy z tym zeby isc jako student do woja na wakacje na te szesc tygodni. moim zdaniem wojsko powinno byc zawodowe a do armi niech ida ci co naprawde chca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 6

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 14:27:44    Temat postu: Re: do woja, na 4 miesiące?! Odpowiedz z cytatem

SATAN napisał:
jestem oburzony! co to w ogóle za pomysł? jeśli wku się o mnie upomni to ja zwrócę się z prośbą o zwrot czesnego od wojska i utraconych zarobków! kogoś nieźle pogięło Evil or Very Mad


Ja tam swoje odsłużyłem i nie żałuję, w nauce mi to nieprzeszkodziło, w karierze zawodowej, jak liczę może mi pomóc moja służba.

Nie chodzi o to czy powrzechna służba wojskowa jest potrzebna, czy nie, ale o formę jaką ma przybrać - czas trwania, organizacja szkolenia, cele i taktyka działań fomacji rezerwistów.

Armia zawodowa w polskich warunkach to góra 100 tysięcy żołnierzy, a wojny wygrywają rezerwiści, rezerwy i zasoby ( szeroko pojęte ) decydują o powodzeniu w czasie wojny. Armia zawodowa w naszych realiach conajwyżej posłużylaby do chwilowego powrzymania napastnika, nim by się wykrwawiła, a o działaniach zaczepnych nie ma co mówić w takich warunkach. Dodatkowo trzeba wziaść pod uwagę warunki geopolityczne w jakich znajduję się Polska.

Wobec tego wydaję się zasadnym konieczność szkolenia masowego rezerw dla armii w wypadku wojny. Jednkże przy dzisiejszym stanie finansów i ingfrastuktury wojkowej powszechna słuzba wojskowa w okresie 4 miesiecy jest nierealna.

Wydaje sie natomiast, ze najskuteczniejszy model armii w naszych warunkach ( wypowiadam sie jako zatroskany laik ) to nowoczesna armia zawodowa z jednej strony, z drugiej strony szkolenie rezerwistów - przez okres kilku tygodni, w miescu zamieszkania i powoływanie już przeszkolonych rezerwistów na systematyczne szkolenia uzupełniające co pewien czas.

A na koniec jeszcze jedna uwaga - Jako obywatele doskonale wiemy i wypominamy pańtwu co to ono nie powinno dla nas robić i dbać o to by "nam" było najlepeij, ale jakoś z trudem dopuszczmy myśl, żeby poswiećic czas i trochę potu dla pańtwa. Owszem można za podadki wynająć najemników, ale to kres społeczeńtwa obywatelskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel2801




Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 193
Skąd: Szczecin/Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lip 2006 15:04:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POBOR KOTOW NIECH SIE SCHOWA! TYLKO ARMIA ZAWODOWA Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sob, 08 Lip 2006 07:08:58    Temat postu: Re: do woja, na 4 miesiące?! Odpowiedz z cytatem

Kij napisał:
Wydaje sie natomiast, ze najskuteczniejszy model armii w naszych warunkach ( wypowiadam sie jako zatroskany laik ) to nowoczesna armia zawodowa z jednej strony, z drugiej strony szkolenie rezerwistów - przez okres kilku tygodni, w miescu zamieszkania i powoływanie już przeszkolonych rezerwistów na systematyczne szkolenia uzupełniające co pewien czas.

w niektórych krajach skandynawskich szkolenia odbywają się co jakiś czas, w weekendy.

poza tym szczerze wątpię, żeby rezerwiści/żółtodzioby sprawdzili się na nowoczesnym polu walki, gdzie broń konwencjonalna zostanie raczej zepchnięta przez elektroniczne wynalazki. na frocie będą się liczyć jedynie dobrze wyposażeni na wypadek rozmaitych gadżetów zawodowcy.

mam pracę, studiuję - nie mam zamiaru tego zaprzepaścić Twisted Evil nie wszyscy się nadają do armii lub nie potrafią się podporządkować Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 6

PostWysłany: Sob, 08 Lip 2006 09:43:10    Temat postu: kij Odpowiedz z cytatem

Skandynawia to nie Polska - inne warunki geopolityczne, rozkład zagrożeń i kierunków ewentualnej agresji.

Elektronika na wpsółczesnym polu walki to nie wszystko, nadal potrzebni są ludzie, choćby do obsługi broni. Konflikty ostatnich lat dowodzą także, że nowoczesna technologia wojskowa nie radzi sobie w walce z formacjami "partyzanckimi", opartymi o powrzechny udział ludności w oporze przeciwko najezdzcy, ale skutecznośc tej taktyki uwarunkowana jest wcześniej opracowanymi planami powschecznego szkolenia wojskowego obywateli.

Nic tak nie cementuje wspólnoty narodowej, jak poczucie wspołnego obowiązku obrony pańtwa, w granicach indywidualnych możliwości oczywiście. W USA funkcjonuje Gwardia Narodowa, ludzie którezy normalnie sie UCZĄ i PRACUJĄ przechodzą szkolenie wojskowe i w uzasadnionych wypadkach są wcielani do armii.

Ja też sie uczę, nawet pracuję, ale dla mnie nauka i praca nie są wytłumaczeniem obojętnosci wobec służby w armii, przy oczywistym stwierdzeniu z mojej strony, ze obecny system szkolenia rezerwistów ma poważne braki, ale nie oznacza to, ze sama koncepcja jest wadliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlski




Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 56
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lip 2006 12:01:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za pomysłem MONu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loky




Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 123
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lip 2006 14:13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbyłem słuzbę wojskowa i wiem jedno - po 4 miesiącach z nikogo nie będzie żołnierza-ani specjalisty,ani nawet dobrego strzelca.
I druga sprawa:jakie koszty to pociaga?Np. sorty mundurowe?Nasza armia nie ma nawet dobrego uzbrojenia(poza wyjątkami) a tu taka rozzutność... chociaz to akurat normalne w WP, sam tego doświadczyłem Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
mlski




Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 56
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lip 2006 21:51:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loky, jak sam wiesz po ok. 3-ech miesiącach kończy się pierwszy etap szkolenia w wojsku (być może teraz kiedy otrzymano nowe diagramy szkoleń to się zmieniło, ale z pewnością okres ten się nie wydlużył).. Także wg. mnie te 4 miesiące wystarczą: 1 miesiąc unitarki + 3 miesiace szkolenia. To mają być rezerwy na czas wojny, a nie specjaliści, bo co za wykwalifikowani żołnierze z nich będą za kilkanaście lat? Tak przynajmniej nauczą się strzelać i ew. rzucać granatem.
Jeśli chodzi o specjalistów w wojsku, to właśnie po to cały czas odbywają się nabory starszych szeregowych zawodowych. To oni będą jakby co zaczynać wojnę, a kończyć ją będzie (jak mówi przysłowie) - rezerwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018686 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski