STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
PALESTYNO! WALCZ!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 07:53:30    Temat postu: PALESTYNO! WALCZ! Odpowiedz z cytatem

No i znowu Żydzi zaczynają swój pokaz sił. Wdzierają się czołgami do Palestyny i mordują niewinnych ludzi. Nikt w Polsce i na Świecie nie protestuje. Dlaczego. Bo im wszystko wolno. Mają kasę. I to wcale nie jest antysemityzm. To jest głos prawdy.
Powrót do góry
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 08:14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

identyczna sytuacja jest w Czeczeni... Rosjanie torturują i mordują kogo chcą a świat udaje że tego nie widzi Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 10:29:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
identyczna sytuacja jest w Czeczeni(...)

identyczna? krotom, bez przesady, subtelna roznica miedzy autonomia a czeczenia polega chociazby na tym, ze w palestynie odbyly sie wolne wybory i, zeby bylo zabawniej, wygrala je organizacja uznawana powszechnie za terrorystyczna.

do tego nalezy dodac, ze czeczency nie groza rosji zaglada w co drugim przemowieniu, a nie da sie tego powiedziec o hamasie, obawiam sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 11:13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
[...]identyczna? krotom, bez przesady, subtelna roznica miedzy autonomia a czeczenia polega chociazby na tym, ze[...]
zgadza się to co piszesz ale chodzilo mi troszku o coś innego ...o analogię

rosjanie torturują Czeczenów rozrywając ich czołgami, bądź wiązką granatów przytwierdzoną do piersi, okaleczją ich ciała siekierami, miażdżą głowy w imadłach aż oczy wyskakują z czaszki itd Confused.
Jesteś oblatany w necie... wystarczy CI z 5 min aby odnaleźć filmy z nagranych egzekucji i innych okrucieństw dokonywanych przez rosjan (celowo pisane z małej litery) na Czeczeńcach.

wojska izraelskie jakiś czas temu - ostrzelały z broni dużego kalibry plażę z kobietami i dziećmi, na której rzekomo miały się znajdować terroryści (niby przeprosili w ten głupi sposób się tłumacząc... jednak kilkanascie osób zginęło)

I to miałem na myśli, nawiązując do pierszego posta, w którym była mowa o pokazie sił i bezczynności "świata".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 11:25:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jakos sie tylko nie ustosunkowales do faktu, ze hamas najchetniej by izrael zniszczyl. tutaj, to juz nie ma zadnej analogii obawiam sie.

nie neguje przy tym prawa palestynczykow do wlasnego panstwa, ale wolalbym, zeby rzadzili nim jacys normalni goscie, a nie w morde kopani terrorysci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 11:40:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
no jakos sie tylko nie ustosunkowales do faktu, ze hamas najchetniej by izrael zniszczyl. tutaj, to juz nie ma zadnej analogii obawiam sie.[...]
analogią jest to, że i tu i tu (i pewnie wszędzie) to jest normalne odczucie w stosunku od okupanta

iwan napisał:
[...]wolalbym, zeby rzadzili nim jacys normalni goscie, a nie w morde kopani terrorysci.
to co byś TY albo ja wolał nie ma tu znaczenia wszak
iwan napisał:
[...]w palestynie odbyly sie wolne wybory i, zeby bylo zabawniej, wygrala je organizacja uznawana powszechnie za terrorystyczna.[...]
mają demokrację więc ich wola kogo wybierają. Hamas czy Samoobrona... jak zwał tak zwał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 12:20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
analogią jest to, że i tu i tu (i pewnie wszędzie) to jest normalne odczucie w stosunku od okupanta(...)

okupanta powiadasz? a mi sie cos widzi, ze zydzi to narod, ktory akurat ma swoje panstwo dokladnie tam, gdzie z historycznego punktu widzenia powinien miec. podobnie zreszta ma sie sprawa z polozeniem ap. Wink

i badz tu madry Wink
krotom napisał:
(...)to co byś TY albo ja wolał nie ma tu znaczenia wszak(...)

ale to co by chcial izrael ma. duze. za******ie duze.
krotom napisał:
(...)mają demokrację więc ich wola kogo wybierają. Hamas czy Samoobrona... jak zwał tak zwał

krotom, nie przeginasz znowu z poetyckimi porownaniami? gdzie samoobrona, a gdzie hamas. o ile mi wiadomo lepper nie ma krwi na rekach. nawet ulamka tej ilosci, co przywodcy hamasu. to nie ta kategoria, nie myl populizmu z terroryzmem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 12:47:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z całym szacunkiem, ale izrael też nie był taki cacy. przecież arma izraelska w różnych okresach była wspierana zarówno przez ZSRR jak i USA. obecnie tylko amerykanie łożą na zbrojenia izraelskie.
wiele problemów wynika z wojny sześciodniowej, kiedy izrael zajął m.in. wzgórza golan, zachodnią część jordanii, czyli tereny, gdzie do dziś jest gorąco.
prawda jest taka, że izrael zaczął kolonizować tzw. strefę bezpieczeństwa. mają zapędy do powiększania państwa kosztem sąsiadów. nienawiść jest obustronna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 12:58:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SATAN napisał:
(...)arma izraelska w różnych okresach była wspierana zarówno przez ZSRR jak i USA(...)

przez sowietow? przeciez oni tam zbroili wszystkich poza izraelem Wink
SATAN napisał:
(...)wiele problemów wynika z wojny sześciodniowej(...)

i dwoch pozostalych wojen oraz bez liku mniejszych konfliktow Wink
SATAN napisał:
mają zapędy do powiększania państwa kosztem sąsiadów(...)

tak samo jak sasiedzi Wink

mnie po prostu drazni na maxa, jesli ktos napada na izreal nie zauwazajac co robia palestynczycy Wink wiec zaczynam przekornie izraela bronic Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 13:00:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
okupanta powiadasz? a mi sie cos widzi, ze zydzi to narod, ktory akurat ma swoje panstwo dokladnie tam, gdzie z historycznego punktu widzenia powinien miec.[...]
tego samego tłumaczenia używali Niemcy gdy nas zaatakowali - próbowali po prostu odzyskać ziemie które z historycznego punktu widzenia powinni mieć Twisted Evil

iwan napisał:
krotom napisał:
(...)to co byś TY albo ja wolał nie ma tu znaczenia wszak(...)

ale to co by chcial izrael ma. duze. za******ie duze.[...]
jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził

iwan napisał:
[...]krotom, nie przeginasz znowu z poetyckimi porownaniami? gdzie samoobrona, a gdzie hamas. o ile mi wiadomo lepper nie ma krwi na rekach. nawet ulamka tej ilosci, co przywodcy hamasu. to nie ta kategoria, nie myl populizmu z terroryzmem...
przyznaję że "troszku" niefortunne z mojej strony było to porównanie Embarassed
nic nie poradzę że tak mi się skojarzyło, Samoobrona to też partia w której są kryminaliści... tylko że ich przewinienia są mniejszego kalibru. Ale gdyby przenieść ją w realia Palestyny, pewnie używałaby tych samych co oni środków (Przewodniczący niedawno próbował przed kamerami "dać redaktorowi w pape" jak to ujął.... a od tego już tylko krok do etapu przemocy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 13:26:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, porownianie izraela do hitlerowskich niemiec mnie przerasta. proponuje lekture jakis materialow na temat wojen izraelsko-palestynskich (kto, kogo, z kim i w jakiej sprawie napadal). insza inszosc, kto zawsze wygrywal Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 13:33:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
przez sowietow? przeciez oni tam zbroili wszystkich poza izraelem Wink

walka o wpływy na bliskim wschodzie. zimna wojna i próba przeciągnięcia izraela na stronę jednej z dwóch orientacji
iwan napisał:
mnie po prostu drazni na maxa, jesli ktos napada na izreal nie zauwazajac co robia palestynczycy Wink wiec zaczynam przekornie izraela bronic Razz

czyli kompromis - nikt nie jest bez winy
iwan napisał:
ok, porownianie izraela do hitlerowskich niemiec mnie przerasta. proponuje lekture jakis materialow na temat wojen izraelsko-palestynskich (kto, kogo, z kim i w jakiej sprawie napadal). insza inszosc, kto zawsze wygrywal Wink

tak się składa, że systematycznie te wojny przewijają się w moim programie nauczania Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 13:37:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ze nikt, jedni i drudzy maja za uszami. duzo. trudno powiedziec kto wiecej Wink wiec uznajmy 50/50 Wink

jesli chodzi o radziecka bron w armii izraela - poprosze zrodlo, bo mnie nielekko zaskoczyles :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 13:39:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
oczywiscie ze nikt, jedni i drudzy maja za uszami. duzo. trudno powiedziec kto wiecej Wink wiec uznajmy 50/50 Wink

jesli chodzi o radziecka bron w armii izraela - poprosze zrodlo, bo mnie nielekko zaskoczyles :]

wygrzebię, wygrzebię Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006 14:00:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:
[...]porownianie izraela do hitlerowskich niemiec mnie przerasta.[...]
nie porównuję narodów tylko ich postępowanie.

Iwanie... a czy ten 3 metrowy mur, który wybudowali izraelczycy aby odgrodzić się od palestyńczyków z niczym hitlerowskim CI się nie kojarzy Question Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025297 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski