STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czy potrzebny w Brodnicy nowy supermarket?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
usia siusia
Gość






PostWysłany: Pią, 28 Sty 2005 18:42:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie byłem jeszcze ani razu w Kauflandzie ani w Leader Pricie !!! I z tego powodu nie płacze. Na moje to może powstać i 10 hipermarketów. Jeśli to będzie się komuś oplacało to bardzo prosze. Denerwuje mnie tylko to, że się protestuje jak jakaś firma zagraniczna chce zainwestować a jak market na Ceglanej (wiadomo kogo) zwiększa swoją powierzchnie to nie ma problemu. Coś tu jest nie tak. wolny rynek to wolny rynek.
Powrót do góry
typiara z brzezna
Gość






PostWysłany: Sob, 29 Sty 2005 09:45:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usia siusia napisał:
Ja nie byłem jeszcze ani razu w Kauflandzie ani w Leader Pricie !!! I z tego powodu nie płacze. Na moje to może powstać i 10 hipermarketów. Jeśli to będzie się komuś oplacało to bardzo prosze. Denerwuje mnie tylko to, że się protestuje jak jakaś firma zagraniczna chce zainwestować a jak market na Ceglanej (wiadomo kogo) zwiększa swoją powierzchnie to nie ma problemu. Coś tu jest nie tak. wolny rynek to wolny rynek.

Przylaczam sie do tych slow! Czemu blokuje sie inwestycje?? Przecierz jezeli powstanie wiecej np Hipermarketow to bedzie wieksza konkurencja pomiedzy nimi, a wiadomo, gdzie 2 sie bije tam trzeci korzysta(czyli my:)). Nie potrafie zrozumiec czemu nikt nic nie mowi,skoro wiadomo kto blokuje celowo inwestycje tylko po to , aby obronic swoja pozycje! Wolny rynek to wolny rynek!!!!!!
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Nie, 30 Sty 2005 12:39:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego w hipermarketach jest tanio? bo wykorzystuje się pracowników po kres ich możliwości. w sklepach sieci pewnego brodnickiego biznesmena pracowała moja kuzynka, która nie narzekała. wszystkie nadgodziny były płacone i nikt w kasie nie musiał w pampersach siedzieć. jeżeli najważniejsza jest dla WAS oszczędność za wszelką cenę, nawet poniżanie drugiego człowieka, to proszę bardzo. ja zakupy robię u rodzimych przedsiębiorców. święci nie są, ale nie ma takiego chamstwa jak w kaufland, leader price, biedronce, polo marketach (te są w brodnicy) i innych tego typu Evil or Very Mad
taka postawa w stylu „mnie to wszystko g***o obchodzi, byle mnie było dobrze" bardzo mnie śmieszy. dlatego tak jest państwie, bo podobną maksymę wyznaje większość polityków/samorządówców itp itd Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaGik
Gość






PostWysłany: Pon, 31 Sty 2005 10:21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa "pampersow" pojawila sie tylko w jednym sklepie i od razu zostala wyjasniona. nie zyjemy w czasach totalnego bezprawia, nie boj sie.
a Ty zapytaj ludzi pracujacych w kauflandzie itd czy sa wykorzystywani... nie bardziej niz w saminexie, czy w tym podobnych zakladach... saminex, w tych kryteriach, to oboz zaglady... Evil or Very Mad
nie chwale warunkow pracy w supermarkietach, ale tak juz jest. mozna trafic gorzej. a o tym nic nie mowisz...
Powrót do góry
Kupujący
Gość






PostWysłany: Pią, 22 Kwi 2005 08:17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem niektórych naszych mieszkańców i radnych sprzeciwiających się budowie nowych hipermarketów w naszym mieście. Przecież to z korzyścią dla nas konsumentów. Sprzyja to rozwojowi zdrowej konkurencji i wymuszaniu na handlowcach obniżek cen sprzedawanych towarów. Przecież to co było dotychczas w Brodnicy z cenami to chore. Istniały jakieś tajne zmowy aby ceny utrzymywać na wysokim poziomie, a szczególnie u jednego z właścicieli sieci sklepów w okresie bonów kiedy to ceny szły jeszcze bardziej w górę. Ten Pan jest jednym z oponentów w sprawie budowy nowych sklepów wielkopowierzchniowych, a przecież on też przyczynił się do likwidacji niejednego małego sklepu rozbudowując swoją sieć. Przecież jest on monopolistą takim samym jak niektóre sieci markietów na rynku krajowym tylko w skali mikro. Co to kogo obchodzi że na przykład w Brodnicy obok Lider Pricea chciał przejąc budynki po Cimirze Lidl. To zmartwienie tego który chce tam inwestować, a dla klienta może oznaczać sprzedaż towarów po jeszcze niższych cenach. To samo z planowanymi sklepami Muszkieterów na Podgórnej też to jakoś dziwnie wstrzymano. W Stacjach paliw też istnieje solidarność cenowa jak jedni podnoszą ceny o pewną kwotę to konkurencja robi to samo i dźwiga ceny na ten sam poziom, chociaż w innych miastach stacje tych samych koncernów oferują paliwa po całkiem innych cenach nie jednokrotnie niższych.
Powrót do góry
smiechu warte
Gość






PostWysłany: Pią, 22 Kwi 2005 10:07:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg. mnie kazzda powstanie jakiegokolwiek "większego" sklepu sprzyja nam konsumentom i rozojowi miasta....ciekawe dlaczego Hildebrand jest temu przeciwny hehe...kazdy dba o swoje interesy i nic poza ty.... Laughing
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 08:01:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko za chwilę ceny będą tak zaniżane, że niektórzy uczciwi, rodzimi handlowcy nie wytrzymają. sieci hipermarketów są w stanie obniżyć ceny kosztem dokładania do interesu przez jakiś czas... a wówczas powiększy się grono bezrobotnych w powiecie (gdzie jest ok. 25 proc.) Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 10:16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tylko tyle że za jakiś czas będziecie biegac do hipermarketów po chleb bo wszystko inne podupadnie przez głupote ludzką Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Nie, 24 Kwi 2005 10:58:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monsieur Janusz, dawno się nie widzieliśmy Wink , cieszę się, że podzielasz moje zdanie.
największą ironią jest to (niedawno w ludzie mówią w pomorskiej było), że nawet niektórzy handlowcy z targowiska zaopatrują się w towar w hipermarketach Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Nie, 24 Kwi 2005 11:54:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unas jest też tak ludzie jeźdza do włąśnie hipermarketów i sprzedają na straganach to nie jest tajemnica Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020109 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski