STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
kiedy bedzie koncesja???
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja
Gość






PostWysłany: Nie, 22 Sty 2006 23:46:36    Temat postu: kiedy bedzie koncesja??? Odpowiedz z cytatem

kiedy wreszcie bedzie kablówka i program lokalny itp.???ilez mozna czekac?juz czlowiek wogole nie wie co sie dzieje w brodnicy nawet mszy nie mozna obejrzec w niedziele!!!!!!!!!!!!!!jesli nie potraficie nam tego zapewnic to obnizcie abonament za telewizje kablowa!!!!!!!!!!bo za co płacimy caly czas tyle samo????????za program lokalny ktory ogladamy co tydzien a moze za msze??nie badzcie smieszni kpicie sobie z nas!!!!!!!!!!!!nawet nie potraficie podstawowych informacji zamiescic w internecie a aktualizacje sa robione raz na tydzien przez jakis czas byly prawie codziennie a teraz???
Powrót do góry
arti




Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 38

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 14:01:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej kolego nie dostaniesz szybko odpowiedzi na to pytanie. Jesli nawet taka bedzie to pewnie bedzie daleka od idealu... Moj kolega ostatnio byl w eltroniku zapytac sie odnosnie odliczen od podatku i mu powiedziano " nie dostanie pan zwrotu poniewaz wymagana jest faktura na obojga malzonkow" a jesli ktos troszke sie orientuje w przepisach wie ze to bzdura..... wystarczy jedna osoba ... a jesli sa juz dwie do podatek liczy sie podwojnie. Tam naprawde nie wiedza co sie dzieje. Ciagle tylko robia jakies testy lacz netowych a pozniej jak sie sprawdza szybkosc lacza wykazuje mizerne 78kbs na 256 kbs to chyba kpina i czasem net sie wylacza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antek




Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 15:13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z poprzednikiem w eltroniku pracują osoby niekompetentne, domyślam się ze maja tyle spraw biedaki na głowie ze zapomnieli o koncesji ja bym takiego pracownika zaraz zwolnił, jest tyle osób bezrobotnych którzy lepiej by poprowadzili sprawy administracyjne elektronika. No ale cóż w b-cy kwitnie kumoterstwo w zatrudnianiu pracowników
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 15:30:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arti napisał:
[...]Moj kolega ostatnio byl w eltroniku zapytac sie odnosnie odliczen od podatku i mu powiedziano " nie dostanie pan zwrotu poniewaz wymagana jest faktura na obojga malzonkow" a jesli ktos troszke sie orientuje w przepisach wie ze to bzdura..... wystarczy jedna osoba ... a jesli sa juz dwie do podatek liczy sie podwojnie.[...]
tego typu kwestie wyjaśnia się w Urzędzie Skarbowym a nie ELtroniku Exclamation

antek napisał:
Zgadzam się z poprzednikiem w eltroniku pracują osoby niekompetentne[...]
nie mieszaj kompetencji chłopaków z Działu Techninego do pracowników z biura Exclamation

antek napisał:
[...]No ale cóż w b-cy kwitnie kumoterstwo w zatrudnianiu pracowników
nawet jeśli, to co nam do tego Question Eltronik nie jest firmą Skarbu Państwa tylko prywatną... tak więc mogą zatrudniać kogo chcą.
Załóż własną firmę np utylizującą sznurowadła i zatrudnij teściową, sąsiadkę, całą swoją rodzinę i kogo tam jeszcze chcesz... Ty będziesz szefem i to Twoja sprawa kogo masz "pod sobą".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 15:51:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<brawo>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 15:54:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antek napisał:
Zgadzam się z poprzednikiem w eltroniku pracują osoby niekompetentne


skad wiesz, widziales je kiedys, zalatwiales kiedys cos z nimi. pogadac i popisac kazdy moze, tylko nie wiem czemu wszystkim najlatwiej przychodzi pisanie czegos trzy po trzy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antek




Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 16:36:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega "Jadzik" widocznie nie zrozumiał. . Mówiąc krótko to że Eltronik nie ma koncesji na nadawanie to jest wyłącznie jego wina. A jak wiadomo ELTRONIK jest firmą działającą przez swoich przedstawicieli więc zawiniła konkretna osoba i zapewne nie kierownictwo tylko jakis podrzedny pracownik. Dlatego ubolewam ze pieniądze abonentów sieci Eltronik idą na utrzymanie takich osób Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antek




Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 23 Sty 2006 16:49:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego krotom czytając tekst nie wystarczy go przeczytać ale wazne jest jego zrozumienie. Moja wypowiedz dotyczyła jak łatwo się domyśleć pracowników biura nie wiem skąd wziął Ci sie dział techniczny no ale cóz mniejsza z tym. Jeśli chodzi o właściwość rzeczową sprawy zwrotu Vatu to masz racje ze właściwym jest Urząd Skarbowy miejsca zamieszkania podatnika. Jednak pracownik firmy Eltronik jak nie zna sie na sprawach podatkowych nie powinien się wypowiadac a grzecznie odesłac do Urzędu Skarbowego niestety jest to przykład nna to że mam racje o braku kompetencji pracowników Eltronika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 09:28:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antek napisał:
[...]zawiniła konkretna osoba i zapewne nie kierownictwo tylko jakis podrzedny pracownik[...]
tylko że za poczynania pracownika odpowiada jego przełożony, gdyż od tego właśnie jest aby go nadzorować (a nie tylko odbierać wyższą pensję) Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 09:32:09    Temat postu: Re: kiedy bedzie koncesja??? Odpowiedz z cytatem

ja napisał:
kiedy wreszcie bedzie kablówka i program lokalny itp.???ilez mozna czekac?juz czlowiek wogole nie wie co sie dzieje w brodnicy nawet mszy nie mozna obejrzec w niedziele!!!!!!!!!!!!!!jesli nie potraficie nam tego zapewnic to obnizcie abonament za telewizje kablowa!!!!!!!!!!bo za co płacimy caly czas tyle samo????????


raczej nikt ci abonamentu nie obnizy, telewizje kablowe zabezpieczaja sie przed tym odpowiednimi wpisami w umowach z klientami. placi sie tylko za pakiet kanalow. narzekac mozna do woli, a i tak sie nic przez to nie zrobi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 09:36:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antek napisał:
Kolega "Jadzik" widocznie nie zrozumiał. . Mówiąc krótko to że Eltronik nie ma koncesji na nadawanie to jest wyłącznie jego wina. Sad


Kolega Antek chyba nie zrozumiał, że do takiego stanu rzeczy przyczyniły się przede wszystkim pewne lokalne media a dokładniej konkurencja w postaci ..... (wszyscy wiemy). Temu komuś strasznie zależało żeby zdobyć kilku abonentów, bo szczytem świństwa było "załatwienie" nie możności transmitowania nawet mszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 17:33:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Częścowo Antek ma rację. Jakiś rok temu po znowelizowaniu jednej z ustaw podatkowych (wprowadzeniu ulgi "internetowej") byłem zapytać, czy Eltronik będzie wysyłał faktury. Jeden młodszy jegomość stwierdził, że to niemożliwe. Później kiedy tematem zainteresował się CB (brawo) Eltronik zdecydował, że faktury będą jednak wystawiane i doręczane.
Z pół roku temu byłem zapytać w Eltroniku, kiedy mogliby aneksować umowę, aby włączono w nią moją drugą połowę. Ten sam jegomość odparł, że to niemożliwe (bo zdaje się program tego nie obsługuje). Wniosek:
1. Gdyby Eltronik nie wystawiał faktur (niezależnie od ulgi "internetowej") właściciel mógłby ponieść odpowiedzialność karną skarbową za popełnienie przestepstwa skarbowego z art. 62 par. 1 kks.
2. Sposób zawierania umów (a w szczególności ich aneksowania) regulują przepisy prawa cywilnego. Od stron zależy wyłącznie, czy się zgadzają na jej zmianę lub modyfikację podmiotową. Przepisy podatkowe tego nie zabraniają. Skoro Eltronik nie chce ich aneksować, to może skończyć się to wypowiadaniem umów przez abonentów (wiadomo, że chodzi tu o podwójną ulgę "internetową").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
efendi




Dołączył: 05 Maj 2005
Posty: 5

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 20:07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wracając do tematu koncesji - to kiedy ona będzie ???????
Mam nadzieję, że czyta to forum ktoś z Eltronika. Powinna paść jakaś odpowiedź ze strony w/w ponieważ jej brak jest nieliczeniem się z użytkownikami w/w firmy dzięki której ona istnieje i funkcjonuje. Już brak programu lokalnego i niepowiadomienie o choćby przypuszczalnym terminie włączenia go powinno być sygnałem dla użytkowników Eltronika że firma nie liczy się z nimi. W takich warunkach w normalnym kraju i w normalnym mieście ludzie "podziękowaliby" za takowe traktowanie. Ale w Brodnicy niestety nie ma konkurencji i jesteśmy wszyscy zdani na aroganckie traktowanie, bo żeby przez tyle misięcy nikt nie powadomił kiedy będzie i czy w ogóle będzie program lokalny to kpiny z ludzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olo




Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006 22:30:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arti napisał:
Tam naprawde nie wiedza co sie dzieje. Ciagle tylko robia jakies testy lacz netowych a pozniej jak sie sprawdza szybkosc lacza wykazuje mizerne 78kbs na 256 kbs to chyba kpina i czasem net sie wylacza

Niezgadzam sie z Toba co do jakości łącza Eltronika, poniewaz troche zajmuje sie komputerami i sieciami widze że łacze maja w porzadku, przynajmniej w przypadkach z którymi miałem doczynienia. Mam u nich łącze 512 i naprawde chodzi w porzadku. Polecam ci raczej sprawdzenie czy nie masz trojanów, czy innego syfu który ci łacze zwalnia, poza tym wiele programów antywirusowych (np. symantec) strasznie spowalnia internet, ponieważ skanuje każdy ogladany i pobierany pliczek. Przenies się do konkurencji to dopiero zobaczysz- moi znajomi tam mają i nawet o rozmowie głoswej w skype nie mozna pomarzyć. Transfer jest taki że możesz sobie oglądac lekkie strony.(najlepiej w nocy jak mało osób korzysta z łącza)
Może byc jeszcze jedna przyczyna słabego transferu - za mały sygnał (tez tak kiedyś miałem) - wysłałem maila, przyszedł gość i zwiększył sygnał i było OK. Poprawił sie róniez obraz w telewizji- miałem na niektórych programach kiepski obraz (kasza), a teraz jak zyleta Smile
Poza tym może to byc tez zasilacz od modemu- te od thomsona maja to do siebie że cos czaesem w nich pada - zadzwoń i ci naprawia, a nie psioczysz tylko- bez urazy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BLU




Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 214

PostWysłany: Sro, 25 Sty 2006 19:31:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się na temat jakości łącz internetowych Eltronika wypowiadał nie będę ponieważ takowego nie posiadam Smile za to rada na przyszłość, należy uważniej czytać wszelkiego rodzaju umowy i nie będzie żadnych nieporozumień Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023815 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski