STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czyja jest Polska?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Benon




Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 51

PostWysłany: Sob, 21 Kwi 2018 23:32:07    Temat postu: Czyja jest Polska? Odpowiedz z cytatem

Czyja jest Polska?

Bez mała 100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości warto odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie.

Bezpośrednim impulsem do tych przemyśleń była dla mnie opinia jednej z użytkowniczek Oficjalnego Forum Giżycka, która w odpowiedzi na mój tekst „Prezydencie Riwlin, tu jest Kraj Polaków!” stwierdziła:

„Tutaj jest państwo żydowskie, państwo chrześcijańskie, państwo świeckie i nawet islamskie – jeśli ktoś jest dobrym Polakiem to ja mu w metrykę nie zaglądam. Jeśli ktoś urodził się w Polsce i jego rodzina mieszka tu od 300 lat, to czy jest gościem?”

Dla mnie Państwo Polskie jest w takim samym stopniu żydowskie, niemieckie, ukraińskie, tatarskie czy afgańskie, w jakim obozy Auschwitz-Birkenau są obozami polskimi. Uważam, że w Państwie Polskim głos decydujący musi należeć do Polaków.

Szanuję prawa mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących w Polsce do podtrzymywania ich kultury, obyczajów, tradycji, jeżeli nie krzywdzą one innych osób i nie stoją w jaskrawej sprzeczności z wartościami, którymi kieruje się większość Polaków.

Uznaję prawo mniejszości narodowych i etnicznych do posługiwania się ich językami w relacjach społecznych w obrębie danej mniejszości, w działalności kulturalnej i twórczej. Dzieci i młodzież z mniejszości narodowych i etnicznych powinny mieć w szkołach możliwość nauki języka grupy, do której przynależą. Jednak nie dopuszczam możliwości by jakiś inny język poza polskim był językiem urzędowym w moim Państwie.

Nie wymagam od członków mniejszości narodowych i etnicznych, by czuli się Polakami, nawet jeżeli posiadają polskie obywatelstwo. Jednak żądam lojalności i szacunku wobec Państwa Polskiego. Nie godzę się na jakiekolwiek żądania autonomii lub secesji. Nie ma mojej zgody na to by należący do mniejszości narodowych i etnicznych pełnili rolę piątej kolumny obcych państw. Nie godzę się także na supremację w Polsce którejkolwiek mniejszości narodowej lub etnicznej, na jej nadreprezentację w istotnych dziedzinach życia społeczno-ekonomicznego. Nie ma także mojego przyzwolenia na politykę, która może zachwiać demograficzną przewagą Polaków w Polsce.

Za gospodarzy Polski uważam wyłącznie obywateli utożsamiających się z Narodem Polskim, z polską tradycją i kulturą. Obywateli polskich nie czujących się Polakami uznaję w Polsce za rezydentów, niezależnie od tego jak długo oni sami lub ich rodziny zamieszkują na terenie Rzeczypospolitej. Głosowanie przez Polaków na rezydentów w wyborach do władz samorządowych czy centralnych jest według mnie przejawem nieroztropności.

My Polacy powinniśmy zapraszać do polskości, ale nienachalnie – tak by z naszej gościnności skorzystali wyłącznie ci, którzy autentycznie mają taką potrzebę serca. Wyrażam ten sąd jako potomek osoby, która takie zaproszenie przyjęła. Ja nie jestem kimś znaczącym, ale podobną kartę w biografii lub historii rodzinnej mają tak wybitni Polacy jak Józef Unrug, Rudolf Weigl czy Marian Hemar.

Taka jest moja odpowiedź na tytułowe pytanie, którą można skrócić do jednego zdania: Polska należy do Polaków.

A Ty Rodaku lub Rezydencie jak uważasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Nie, 22 Kwi 2018 09:40:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać , nic ująć. Wink


Zaraz jakis rezydent określi twój wpis jako faSHyzm , bądź faszyzN lub nacjonalYzm itp Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GajowyMarucha




Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 1341

PostWysłany: Nie, 22 Kwi 2018 13:42:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wpis z poszanowaniem dla innych narodowości w Polsce. Odrębność wiary czy języka nie wyklucza. Jest pewien Problem że państwo nie jest świeckie i inne religie czasem są piętnowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Nie, 22 Kwi 2018 15:40:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne prawicowe stęknięcia, wprost z ivrp.pl...
Wprowadź tu jeszcze kółko różańcowe a znajdziesz się w odpowiednim miejscu i odpowiednich porach.
Więź, wyczujesz telepatycznie albo usłyszysz głosy z góry.Razz
Teraźniejsze umiłowanie Ojczyzny, jest chore, nienawistne, namaszczone krwią z krzyża - jakoby synonimem cierpienia i dobra.
Spytaj Powstańca Warszawskiego, to ci powie co to patriotyzm i że nie o taką Polskę walczył.
Teraz, Wielcy Bohaterowie, są wrogami za mówienie prawdy ale nie tej pisowskiej. Spychani na margines, żyjący w skrajnym ubóstwie.
Czczeni są mordercy, typu łupaszka - herosi PiStorii.
_________________________________________________________________________________________________________

Wybory samorządowe i wydanie na propagandę TVPiS 3 miliardów zł, są priorytetem.
Matki z niepełnosprawnymi dziećmi, nie mogą się uprosić 1 miliarda na łatwiejszą opiekę.
Wstyd, tak się traktuje Polaków, nawet nie - jak mniejszość.
Tylko, jak obcych - niepotrzebnych, przedmiotowo.
Rodzić chore dzieci - muszą, tylko co potem z nimi zrobić Question
Niech sobie radzą same, są ważniejsze sprawy - koryto, władza i rydzykowny.
Weź te "górnolotne" p a t r i d i o t y c z n e teksty dawaj na frondę, albo inny natchniony szit, gdzie doczekasz się poklasku.
Będziesz budzić się rano z przeświadczeniem robienia czegoś "dobrego" dla Polski. Tak jak inni ideologiczni napaleńcy, ze sztandarami - dumni, bierni ale wierni.
Potem, włącz sobie jakąś ociekającą fałszem homilię z wyżej podanego forum, napawaj się i brnij w swój triumfalizm a raczej wierutne besserwisserstwo.
Brawo ty Exclamation

Nie pzdr.

PS
Robisz z igły widły, widząc zagrożenie ze strony mniejszości narodowych, coś głosić musisz, by być na czasie - prawda Question
Bycie wolakiem, nie jest trudne.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 16:50:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, no niech mniejszości opluwają bezkarnie kraj w jakim rezydują... to nie jest może najważniejszy temat, ale jest dość istotny. Ja w poście Benona nico krzyżu i homiliach nie wyczytałem, Qn chyba telepatycznie wiesz o co chodziło autorowi Wink

Chcesz być Nergalem tego forum czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 17:04:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zajrzyj na strony, gdzie się udziela...
Tam jest tyle "mondrości", że aż mdli.
Mniejszości - temat zastępczy, kogoś nienawidzić trzeba.
Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, dopiero teraz, gwałtu rety i finki do rąk.

Pzdr.

Nergalem? Po co mam być kimś, kim nie jestem.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 17:59:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="qncept"]
Mniejszości - temat zastępczy, kogoś nienawidzić trzeba.
Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, dopiero teraz, gwałtu rety i finki do rąk.
quote]

Bo kiedyś mniejszość była mniejszością i nie terroryzowała większości. Teraz mniejszość nie mogąc wygrać z większością krzyczy tak długo aż dostaje to czego w życiu nie osiągnęłaby w demokratyczny sposób z racji swojej liczebnej niemocy.

Nie umniejszałbym jednak siły współczesnej mniejszości. Obecnie ,życie pokazuje że demokracja swoje a mniejszość swoje. Trzeba mieć tylko media i kasę za sobą a możesz walczyć ''krzyczeć'' i kreować swoją ''wykrzyczaną'' rzeczywistość jako tą właściwą. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 19:21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafalala na prezydenta! w sumie to mieliśmy po upadku kumuny za przywódców narodu samych durni, poza jednym dosyć kumatym, ale przekupnym alkoholikiem... no to? LGBT, DSBM, BDSM. pozdrawiam kumatych i miłego tefałenu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 20:21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hwdp, milej kurWIZJI.Smile
LGBT, DSBM, BDSM, kojarzą mi się z ONR, oni taż lubią takie tam takie, trykając się między sobą - tak na marginesie.

fenryszevsky, ja nie odczuwam żadnego terroru ze strony mniejszości.
Nie wiem, może żyję w innym świecie.RazzVery Happy

Deszcz, deszcz, deszcz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Pon, 23 Kwi 2018 20:44:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:


Deszcz, deszcz, deszcz.


taaaa, za Platformy tak nie padało! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 24 Kwi 2018 10:31:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antoś ma chody u Ruskich, przeto ma deszcz na zawołanie.
Typ z tak bogatą przeszłością, musi mieć tam pole do manewrów.
Powracając do "walki z mniejszością", to koncert faszoli w Dzierżonowie,
też trzeba zaliczyć do marginalnego marginesu i incydentalnego, nie Question
Co tam, któryś z kolei spęd bydła, nie Question
Najśmieszniejsze jest to, że współorganizatorem tej parady, jest ktoś z rodziny członka PiSu.
Tego co okradł jedną z placówek PCK. Nie dziwię się, że zamykają szturmem biura tejże organizacji, na rzecz caritasu.
Kk może kraść jawnie i do woli, nawet ma względy w skarbówce.
Rydzykownego, nie opodatkowali za dwa "ofiarowane" samochody.

Gdzie jest Benon, nasz germański przyjaciel Question Skopiował i wkleił kolejny manifest i poszedł pucować Martensy Question
ALBO, szuka w sieciówkach szelek, bo w polskich sklepach czerwonych nie ma.
Pewno zwija się ze zgryzoty, zaciskając zęby i piąchy.RazzVery Happy

Żal mi takich ludzi, ale kilkunastoprocentowa Ojczyzna ich kocha, chociaż coś.Very Happy
Niech mają Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benon




Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 51

PostWysłany: Nie, 05 Maj 2019 11:04:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mienie bezspadkowe - propozycja instrukcji dla polityków i dyplomatów

Kiedy mienia bez spadku kwestię ruszać będą,
Krótkim zdaniem "Spie...dalać!" zamknij usta mendom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Nie, 05 Maj 2019 18:42:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, to małżonka prezydęta dudy, też dostanie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020535 sekund ] :: [ 17 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski