STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
FAŁSZYWY KSIĄDZ PO KOLĘDZIE
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
59cyprian




Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 90

PostWysłany: Nie, 21 Sty 2018 17:07:09    Temat postu: FAŁSZYWY KSIĄDZ PO KOLĘDZIE Odpowiedz z cytatem

Mieliśmy dziś kolędę. Ale jakież było moje zdziwienie, bo choć mieszkam na Łyskowskiego, to z wizytą duszpasterską, przyszedł da nas proboszcz parafii Szczuka.
Wg prawa kanonicznego, sens tej wizyty jest taki:

"Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując". — kan. 529 §1.

Ja księdzu ze Szczuki nie zamierzam powierzać moich trosk i problemów, a pewnie i jego guzik to obchodzi. Wychodzi więc na to, że chodzi tu o jak najszybsze zebranie kasy. Jeśli taka sytuacja powtórzy się w przyszłym roku, to na pewno księdza do mieszania nie wpuszczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 21 Sty 2018 20:26:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj jeszcze raz paragraf który przytoczyłeś i podaj jeden przykład tego uczestniczenia w troskach itd ....

We wszystkim co robi kler chodzi o kasę i tylko kasę 🤨
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Nie, 21 Sty 2018 23:53:45    Temat postu: Re: FAŁSZYWY KSIĄDZ PO KOLĘDZIE Odpowiedz z cytatem

59cyprian napisał:
Mieliśmy dziś kolędę. Ale jakież było moje zdziwienie, bo choć mieszkam na Łyskowskiego, to z wizytą duszpasterską, przyszedł da nas proboszcz parafii Szczuka.
Wg prawa kanonicznego, sens tej wizyty jest taki:

"Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując". — kan. 529 §1.

Ja księdzu ze Szczuki nie zamierzam powierzać moich trosk i problemów, a pewnie i jego guzik to obchodzi. Wychodzi więc na to, że chodzi tu o jak najszybsze zebranie kasy. Jeśli taka sytuacja powtórzy się w przyszłym roku, to na pewno księdza do mieszania nie wpuszczę.



Wystarczy tylko:

http://www.apostazja.info/index.php/procedura-b

ale trzeba mieć jaja , bo niektórzy tylko pierd***lą bo zrzucić winę na KK najłatwiej. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 07:29:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli przeszkadza ci ksiądz który został oddelegowany do pomocy w obciążeniu innej parafii, aż tak bardzo, że chcesz zrezygnować z przyjmowania kolędy, to powinieneś się nad tym zastanowić. Laughing
Do tego kultura wypowiedzi godna typowego "polskiego katola" Pewnie świeżo po błogosławieństwie jesteś?! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 09:28:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyk Polak katolik Laughing Laughing Laughing
https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
59cyprian




Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 90

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 09:42:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenrir napisał:
Jeśli przeszkadza ci ksiądz który został oddelegowany do pomocy w obciążeniu innej parafii, aż tak bardzo, że chcesz zrezygnować z przyjmowania kolędy, to powinieneś się nad tym zastanowić. Laughing
Do tego kultura wypowiedzi godna typowego "polskiego katola" Pewnie świeżo po błogosławieństwie jesteś?! Laughing


Skoro to mija się z zasadniczym celem kolędowania, bo ani nie znam go ja,ani on mnie nie zna, to znaczy,że przyszedł do mnie tylko po kasę.A na to się nie godzę,bo ja ofiarę składam na Mszy św. i nie mam zamiaru z tego powodu odchodzić z Kościoła.Chcę tylko,aby z wizytą duszpasterską przychodził do mnie ksiądz z mojej parafii.Czy to aż tak wiele?Dodam,że nie podoba się to także moim sąsiadom!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miarara




Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 228

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 13:59:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz płacić nie narzekać.Po to jesteś potrzebny kościołowi i tak ma być na wieki wieków amen Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 15:17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenku, z Aktem Apostazji, nie jest łatwo. Ja dopiero uzyskałem po 3-cim podejściu.
Klechy niechętnie podchodzą do tego typu działań, robią problemy, jakich mało.

Trzeba mieć nerwy ze stali.

59cyprian, dla mnie każdy ksiundz to oszust.Very HappyRazz

Wybitny blagier i sęp.

Dzyn, dzyn, dzyn, chlapu - chlap.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 15:20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miarara napisał:
Masz płacić nie narzekać.Po to jesteś potrzebny kościołowi i tak ma być na wieki wieków amen Very Happy


Pasterz ma pasać owce a zwłaszcza barany Laughing
i golić ile sie da Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mat




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 142

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 21:01:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm a księża w parafii się nie zmieniają? Bo to to samo czy przyszedł by wikary czy ten , który był i tak o Tobie zapomną i tak zapomną. Bo jak wikary pójdzie za dwa czy trzy lata do innej parafii to zapomni że był tu nawet... A proboszcz nie jest w stanie odwiedzić wszystkich podczas okresu kolędowania, który trwać powinien do 2 lutego. Jak by miał chodzić sam proboszcz to myślę że przed świętami Wielkanocy by skończył. hahaha Razz

Ja tam bym wolał aby były zapisy na kolędy tak by było najlepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pon, 22 Sty 2018 22:15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszedł ksiądz katolicki a nie np. pop prawosławny, to o co płacz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
59cyprian




Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 90

PostWysłany: Wto, 23 Sty 2018 10:14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mat napisał:
hmmmm a księża w parafii się nie zmieniają? Bo to to samo czy przyszedł by wikary czy ten , który był i tak o Tobie zapomną i tak zapomną. Bo jak wikary pójdzie za dwa czy trzy lata do innej parafii to zapomni że był tu nawet... A proboszcz nie jest w stanie odwiedzić wszystkich podczas okresu kolędowania, który trwać powinien do 2 lutego. Jak by miał chodzić sam proboszcz to myślę że przed świętami Wielkanocy by skończył. hahaha Razz



Nie tylko wikariusze się zmieniają.Proboszczowie też(czego wcale nie życzę naszej Parafii), chodzi mi tylko o to, by po kolędzie chodził "swój" ksiądz. Zdążą!!! Tym bardziej, że prawo kanoniczne w tej kwestii nie określa czasu w ciągu roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mat




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 142

PostWysłany: Wto, 23 Sty 2018 14:20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

59cyprian napisał:
Mat napisał:
hmmmm a księża w parafii się nie zmieniają? Bo to to samo czy przyszedł by wikary czy ten , który był i tak o Tobie zapomną i tak zapomną. Bo jak wikary pójdzie za dwa czy trzy lata do innej parafii to zapomni że był tu nawet... A proboszcz nie jest w stanie odwiedzić wszystkich podczas okresu kolędowania, który trwać powinien do 2 lutego. Jak by miał chodzić sam proboszcz to myślę że przed świętami Wielkanocy by skończył. hahaha Razz



Nie tylko wikariusze się zmieniają.Proboszczowie też(czego wcale nie życzę naszej Parafii), chodzi mi tylko o to, by po kolędzie chodził "swój" ksiądz. Zdążą!!! Tym bardziej, że prawo kanoniczne w tej kwestii nie określa czasu w ciągu roku.


Kościół katolicki w Polsce za czas odwiedzin duszpasterskich przyjął okres po świętach Bożego Narodzenia, zazwyczaj trwający do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). Czyli jakieś określenie jest.

W liturgii Kościoła katolickiego kolędy wykonuje się od mszy o północy w święta Bożego Narodzenia (noc 24/25 grudnia) do święta Chrztu Pańskiego (niedziela po 6 stycznia). W polskiej tradycji dopuszcza się śpiewanie ich do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

Jak możesz zobaczyć w Polskiej tradycji jest wszytko inaczej niż w tradycji kościoła...

Jeżeli chciałbyś mieć kolędę z proboszczem poproś go do domu osobno co jest możliwe w dodatkowej kolędzie albo w każdym innym terminie.

Proboszczowie diecezjalni rzadko zmieniają placówki. Inaczej jest z zakonnikami gdyż tam jest inny podział. A u księży diecezjalnych zarządza biskup.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Muzlag




Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 137
Skąd: z kosmosu

PostWysłany: Sro, 24 Sty 2018 20:47:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenrir oszalałeś z tą apostazją!? Trzeba sobie furtkę zostawić, tak na wszelki wypadek. Dlatego ja też raz w tygodniu czytam koran i noszę jarmułkę. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sro, 24 Sty 2018 21:05:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub można zostać bezdomnym i doodać Rydzykowi 2 Maybachy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020126 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski