STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Projekt domu INdywidualny czy gotowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin42




Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 82

PostWysłany: Czw, 16 Lis 2017 10:00:47    Temat postu: Projekt domu INdywidualny czy gotowy Odpowiedz z cytatem

Witam!
Która budowa domu jest tańsza? Z projektu indywidualnego czy gotowego.
Wiem że projekty gotowe są bardziej profesjonalnie przygotowane niż te indywidualne, lecz głownie mi zależy na kosztach budowy.
Więc co mam wybrać - gotowy czy indywidualny?
Proszę o wszystkie plusy i minusy w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 16 Lis 2017 11:35:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszty budowy ci się w prosty sposób nie zmienią, ale możesz zaplanować i wybudować to co jest Ci potrzebne i uniknąć kompromisów. Dobry architekt może wiele rzeczy doradzić. Poza tym może ładnie dostosować budynek do ukształtowania terenu i kształtu działki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilaaa




Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 132

PostWysłany: Czw, 16 Lis 2017 12:11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt domu indywidualny będzie drogi, ale za to można dopasować go do niewymiarowej działki.

Projekt domu gotowy będzie o wiele tańsze, zwyklke znajduje się przy nim kosztorys tak wieć będziesz wiedział ile mniej wiecej będzie kosztowała budowa trybem zleconym czy gospodarczym. Oraz masz mniej wiecej obraz jak będzie wyglądał ( czasami projektant i zleceniodawca mają zupełnie inne spojrzenia na to jak powinien wyglądać dom).

Wiekszość osób wybiera tę drugą opcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romis




Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 19 Lut 2018 19:15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz się zorientować na rynku. Myślę, że indywidualny projekt jest droższy i jego realizacja jest trudniejsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2018 08:43:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin42 napisał:
[...]Wiem że projekty gotowe są bardziej profesjonalnie przygotowane niż te indywidualne, lecz głownie mi zależy na kosztach budowy.
Więc co mam wybrać - gotowy czy indywidualny? [...]
Na chwilę obecną niech kolega się bardziej martwi, kto ten dom pobuduje, bo fachowcy mają zaklepane roboty na 2 lata na przód Wink
romis napisał:
[...]Myślę, że indywidualny projekt jest droższy i jego realizacja jest trudniejsza.
Shocked Confused

Przerabiałem to na własnej skórze a raczej własnej hacjendzie. Kupiłem gotowca, projektantka która robiła adaptację doprojektowała mi piwnicę, którą chciałem. Gdybym od razu wziął projekt indywidualny nie musiałbym kombinować nad zmianami w gotowym projekcie (na które trzeba mieć zgodę autora) tylko od początku zrobił tak jak chciałem.
Druga sprawa, materiał. Gotowe projekty są mocno przewymiarowane (mają spełniać wymogi gruntowe/wiatrowe/śniegowe gdziekolwiek się go pobuduje). Nie oszukujmy się, za spokojny sen projektanta płaci Inwestor.

Reasumując - teraz wziąłbym projekt indywidualny, może i kosztuje na starcie ciut więcej niż gotowiec ale ta różnica szybko się zwróci na kosztach materiału/adaptacji/zmian i poprawek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Czw, 22 Lut 2018 09:40:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupilismy projekt ze strony Z500. Wprowadziliśmy kilka poprawek z architektem . bardziej ergonomiczny, zadnej powierzchni nieużytkowej, przesunęliśmy kilka scian , zrobilismy dodatkową łazienkę itd. Nie wiem czy umiałabym zrobic to wszystko od podstaw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018277 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski