STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Jak zacząć biegać?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Nie, 05 Paź 2014 03:20:23    Temat postu: Jak zacząć biegać? Odpowiedz z cytatem

Brodniczaki, jeżeli chcecie zacząć biegać to właśnie Łukasz Murawski rozpoczął taki temat u siebie na blogu:

http://www.brodniczaninbiega.pl/2014/10/jak-zaczac-biegac-poczatek-cz-i.html

Kto jeszcze go nie zna to polecam, chłopak z pasją podchodzi do tego co robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 06 Paź 2014 06:14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jestem na tym etapie. Oby kolejne odcinki pojawiały się jak najszybciej Cool

Z pewnością ciekawa lektura, dzięki za linka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Wto, 07 Paź 2014 22:11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
Akurat jestem na tym etapie. Oby kolejne odcinki pojawiały się jak najszybciej Cool

Z pewnością ciekawa lektura, dzięki za linka.


Ja zaczynałem ponad 2 lata temu. Jak to Łukasz pisze, tak i ja zacząłem za szybko. Niestety mi nikt nie mógł pomóc, powiedzieć co robię źle. Ale byłem uparty i chciałem biegać więc jak minął ból piszczeli zacząłem jeszcze raz tylko wolniej, no i się udało. Biegałem coraz więcej i coraz szybciej, pod tym względem obwodnica Brodnicy jest rewelka, chociaż dla początkującego górki przy Ustroniu są zabójcze. Biegałem prawie rok i za szybko zacząłem zbyt intensywnie rozwijać siłę biegową, a właściwie to robiłem ćwiczenia dla zawodowców Very Happy W końcu przyszła kontuzja rozcięgna podeszwowego. Trwało to ze 3 miesiące, biegałem po lekarzach i czytałem masę poradników, nic nie pomagało. Potem trafiłem na Łukasza i mi pomógł, teraz mi pomaga w rozwoju bo za rok chcę wystartować w maratonie.

Sam też czekam na kolejne poradniki, bo pomimo ilości wiedzy którą już przysposobiłem, zawsze czegoś nowego i ciekawego można się dowiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 31 Paź 2014 16:01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest druga część:

http://www.brodniczaninbiega.pl/2014/10/jak-zaczac-biegac-poczatek-cz-ii.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 31 Paź 2014 18:06:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpierw małe dystanse, do sklepu po pieczywo, potem dalej do marketu po wieksze zakupy


apetyt rośnie w miarę jedzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 31 Paź 2014 20:36:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fg99 napisał:
najpierw małe dystanse, do sklepu po pieczywo, potem dalej do marketu po wieksze zakupy


apetyt rośnie w miarę jedzenia


A na końcu OC W AXA, pan też ćwiczy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olech85




Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sro, 05 Lis 2014 10:59:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto się z kimś zgadać, by była motywacja do biegania i mobilizowania się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 05 Lis 2014 12:01:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się tez motywować wynikami znajomych na Endomondo Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sro, 05 Lis 2014 23:18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
Można się tez motywować wynikami znajomych na Endomondo Razz


Można, ale dobrze żeby ktoś podpowiedział jak te wyniki interpretować.

Olech: jak chcesz pomocy na początek mogę Ci podrzucić parę rad albo odpowiedzieć na pytania jak masz jakiegoś problemy. Zagadaj na privie chętnie pomogę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 08:35:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty chcesz tam interpretować Question Endomondo ma mnie motywacyjnie kopnąć w tyłek informacją, że znajomy w tym tygodniu biegł 3 razy a ja dopiero raz. Nie ma dla mnie znaczenia, że wyciągnął średnią 10 km/h, bo wiem że taka prędkość jest dla mnie nie osiągalna na dzień dzisiejszy... o ile nie chce zejść podczas biegu na zawał Wink .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 01:51:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
A co Ty chcesz tam interpretować Question Endomondo ma mnie motywacyjnie kopnąć w tyłek informacją, że znajomy w tym tygodniu biegł 3 razy a ja dopiero raz. Nie ma dla mnie znaczenia, że wyciągnął średnią 10 km/h, bo wiem że taka prędkość jest dla mnie nie osiągalna na dzień dzisiejszy... o ile nie chce zejść podczas biegu na zawał Wink .


Tak Ci się tylko wydaje, a w rezultacie zaczynasz biegać coraz szybciej, tak jak znajomy Razz

Zejście na zawał w trakcie biegu to chyba jak masz wadę serca, bo nie jesteś w stanie jako amator doprowadzić się do takiego stanu żeby wynikiem był zawał. Prędzej mózg Cię zdąży 5 razy wyłączyć "więcej nie dam rady" zanim w ogóle się do tego stanu zbliżysz.

A co do samego Endo to potwierdzam, czyjeś wyniki motywują, widzę po swoich znajomych. Niestety większość zaczyna i kończy po 2 próbach bo zamiast truchtać sprintują.

P.S. Co do prędkości, w biegach stosuje się raczej jednostkę czasu / kilometr. 10km/h to 6:00/km. Nie jest to wybitna prędkość, można do tego dojść w niecałe pół roku jeżeli nie masz zbyt dużej nadwagi. Nawet jeżeli siedziałeś wcześniej wiele lat przed kompem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LucMoore




Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 02:10:15    Temat postu: Witam Was!!! Odpowiedz z cytatem

Hej.

Przepraszam za późne włączenie się w dialog na tym forum, ale... najzwyczajniej zapomniałem hasła. Ponowna rejestracja załatwiła sprawę, choć "ciężko" było na nią znaleźć czas.

Fajnie, że JohnyCage piszę o moich dokonaniach i próbach pomocy Wam biegaczom. Sam kiedyś tak zaczynałem i prawie przewiduję Wasze bolączki. Oczywiście zapraszam Was do wcześniej cytowanych na forum tekstów (tym samym zobowiązuję się do ich kontynuowania).

I nawet powiem szczerze z przyjemnością stworzyłbym, oczywiście za pośrednictwem admina, bezpośrednie forum na którym w miarę możliwości pomógłbym wszystkich tej pomocy oczekującym. Pomyślcie proszę Was. Ja swoim, co prawda ograniczonym czasem, choć "ku chwale Ojczyzny i rozwojowi kultury fizycznej" mogę gdzieniegdzie dysponować.

;-D[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
indila




Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 8

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 14:42:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bieganie to super sprawa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krecia




Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 9

PostWysłany: Nie, 23 Lis 2014 22:35:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba też muszę się w końcu zmotywować i zacząć biegać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilaaa




Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 132

PostWysłany: Sro, 26 Lis 2014 12:06:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę zmotywowaliście mnie do biegania Smile Zbieram się, zbieram i w końcu się chyba zbiorę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020251 sekund ] :: [ 17 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski