STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Nowy czy używany samochód

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
standek




Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 73

PostWysłany: Sro, 06 Wrz 2017 08:30:17    Temat postu: Nowy czy używany samochód Odpowiedz z cytatem

Nadszedł czas aby pożegnać się z moim odwiecznym wozidełkiem. Coraz częściej strzela fochy czego konsekwencją są częste wizyty u mechanika i niepotrzebnie wydawane pieniądze.

Moglibyśmy przeznaczyć na ten cel około 60-70 tys zł.

Powiedzcie - czy w tej sytuacji bardziej opłaca mi się kupić samochód nowy (który po paru latach użytkowania i tak stracie na wartości) czy może pokusić się o zakup paroletniego samochodu używanego (z wyższej półki) ?

Jak byście postąpili?

Podobają mi się takie jak te tutaj Ople Insignia: https://samochodyio.pl/osobowe/opel/insignia/

Pytanie jak będą sprawowały się na co dzień?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wrocki




Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Budy

PostWysłany: Pią, 15 Wrz 2017 13:43:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że używka. Nowe auta szybko się amortyzują i po roku tracą nawet 20% na wartości, a używki nawet 5-letnie są przecież w idealnym stanie, pojeżdżą kolejne 15-20 lat, a cena totalnie lepsza. Zresztą, za dużo jest samochodów w tym kraju i nowych nie ma co.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sob, 16 Wrz 2017 06:55:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy używka

takie g.... potrafią Ci sprzedać i okłamać że nie pytaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PETER




Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 398
Skąd: Jajkowo.

PostWysłany: Nie, 17 Wrz 2017 15:58:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem na twoim miejscu zwróciłbym uwage na Toyote Avensis w tym przedziale cenowym.Jakbys jeszcze był w stanie cos fajnego sobie znalesc i jechać po to osobiscie to napewno sie nie zawiedziesz.Sam tym jeżdze i jestem z tego mega zadowolony. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Nie, 17 Wrz 2017 16:16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PETER napisał:
Moim zdaniem na twoim miejscu zwróciłbym uwage na Toyote Avensis w tym przedziale cenowym.Jakbys jeszcze był w stanie cos fajnego sobie znalesc i jechać po to osobiscie to napewno sie nie zawiedziesz.Sam tym jeżdze i jestem z tego mega zadowolony. Laughing


Samochód to rzecz gustu każdemu podoba się inny model inna marka...Toyte Avensis miało kilku moich znajomych i byli średnio zadowoleni...jak pisałem rzecz gustu

jeśli chcesz mieć autko średniej klasy o kopnięciu dobrej bmwicy np suva-to z*******a jest mazda cx 7 w swojej cenie nie ma równych jeśli zamontujesz gaz za 6 tys to malutko będzie Ci palił i przysłoni Ci wszystkie wady związane z pochłanianiem paliwa.Moc 260 KM robi swoje plus kabina i komfort jazdy...bije resztę na głowę cx5 jest nowszy i mniejszy i mniej pali zato droższy.Można zawsze pomyśleć o innych markach audi u nas mało znany chevrolet,to naprawdę niezawodne marki

Insignia jest ładna ale mocno się psuje wielu znajomych szybko pozbyło się tego auta.Auto dobre jeśli lubisz często odwiedzać mechanika.Dobrą alternatywą jest chevrolet cruze dla Opla Insigni samochód podobny ale mniej awaryjny.Zresztą poczytaj w necie większości opinii jeśli jest ich dużo się potwierdza.Samemu trzeba zdecydować co się podoba i jest w miarę mało awaryjne.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
instura




Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 4

PostWysłany: Wto, 26 Wrz 2017 14:44:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że nowy. Zależy, kiedy chcesz go używać i po jakich drogach jeździć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hilda




Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 155

PostWysłany: Pią, 29 Wrz 2017 09:08:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że jak kogoś stać to kupi nowy samochód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osiem




Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 73

PostWysłany: Pią, 29 Wrz 2017 09:48:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

używka. jeśli upatrzysz określoną markę, poszukaj speca który robi oględziny, zapłacisz parę stówek ale gość wszystko znajdzie.
najlepiej żeby się specjalizował w tej konkretnej marce.

ja ta zrobiłem, oglądaliśmy 2 auta, drugie kupiłem.
pierwsze to był szrot, a nie koniecznie na wszystkim się znam ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Pon, 02 Paź 2017 07:40:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie ciężko znależć coś dobrego..Sam szukam ale auto sprowadzane 2-3 letnie mają spore przebiegi i już takiego auta z przebiegiem np 20-30 tyś nie znajdziesz bo skończył się na szczęście proceder cofania liczników itp. Salon dobre rozwiązanie ale w Polsce za dodatkowe wyposażenie życzą sobie słono dopłacić..nieopłacalne.Najlepiej to chyba jechać samemu i coś poszukać jeśli ktoś ma taką możliwość. Obecnie to lepiej najpierw coś kupić a dopiero sprzedać swój samochód bo może okazać się że szukanie nowego auta zajmie więcej czasu niż sprzedaż obecnego a czymś trzeba jeżdzić przecież.
W salonie w którym byłem porażka sprzedają a wiedzą o autach mniej niż klient..jeśli wyczują że kupujący nie zna się to wcisną wszystko podobnie jak handlarz na giełdzie...Obecnie jest trend i odchodzi się od diesli..nawet w salonie pytając o silnik diesla uśmiechając się głupowato odradzają i próbują wcisnąć nowoczesnego benzyniaka także w turbinie..bo z pojemności 1,2 zrobić 130 koni lub z 0,9 ..100 koni to ja nie wiem ile ten silnik wytrzyma i czy dotrwa do 200 tyś km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klaudiusz




Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 7

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2018 10:39:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Nie opłaca się kupować nowego auta z salonu. Wystarczy nim wyjechać a jego wartość już spada o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt procent. Znam temat na moim przykładzie, gdy w 3 dzień od zakupu nowego samochodu miałem stłuczkę i to solidną bo stwierdzono szkodę całkowitą. Wypłacili mi kasę z ubezpieczenia tylko że straciłem na tym wszystkim kilka tysięcy zł bo wartość rynkowa auta zmalała dosyć sporo tuż po jego zakupie. Znalazłem dobrego rzeczoznawcę ze strony https://www.helpfind.pl/blog/rzeczoznawca-samochodowy-jak-wyglada,250, ale tak czy owak stwierdził całkę a wartości rynkowej samochodu za dużo nie dało się podnieść. Nieco zyskałem, dobre i to, ale co straciłem to straciłem. Tak więc polecam kupować auto używane i przynajmniej wartość auta będzie stopniowo spadać a nie od razu o kilkadziesiąt procent po jednym dniu.

Pozdrawiam wszystkich!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Pią, 29 Cze 2018 08:48:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, czy zna ktoś kogoś kto sprowadza auta , osobę godna polecenia. Mam określony budżet, wybrana markę natomiast samochody które mnie interesują najczęściej sprzedawane są w śląskim, opolskim. Potrzebuje małego auta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kklmwd




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pią, 29 Cze 2018 11:45:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

57000 nówka z 7-mio letnią gwarancją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ganicy




Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 3

PostWysłany: Pią, 13 Lip 2018 13:32:20    Temat postu: auto Odpowiedz z cytatem

jeśli cię stać to kupuj nowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zevran




Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 79

PostWysłany: Pon, 01 Lip 2019 08:52:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochód kupuje się taki, aby był skrojony pod indywidualne potrzeby. Jednemu wystarczy małe auto typu Smart inny będzie potrzebował większego, takiego na co najmniej 7 osób, lub taki którym będzie mógł przewozić określonej wielkości ładunku. Wszystko jest więc do ustalenia oraz dopasowane do indywidualnych możliwości finansowych.
Duży wybór samochodów mają np tutaj pod linkiem: https://www.vwuzytkowe.pl/pl.html


Ostatnio zmieniony przez zevran dnia Pią, 05 Lip 2019 07:41:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mokka




Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 4

PostWysłany: Pon, 29 Lip 2019 07:37:51    Temat postu: Re: auto Odpowiedz z cytatem

Ganicy napisał:
jeśli cię stać to kupuj nowe


Zgadza się....ja jeślibym miała pieniądze to kupiłabym nowe auto prosto z salonu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025283 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski