STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wiara...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karol2
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 17:32:30    Temat postu: iwanie szanowny Odpowiedz z cytatem

Co mi daje prawo do zabierania głosu chciałeś powiedzieć - bo żyjemy w demokratycznym kraju w którym katolicy mają takie same prawa jak nie katolicy ,jeżeli to ma być narzucanie poglądów to chyba przeginasz co ?

Ty też coś mówisz to chyba ty też narzucasz mi coś co ?

Każdy katolik ma nie prawo ale obowiązek głosić prawdę

Chrześcijaństwo to ograniczanie choryzontów żart chyba jakiś, chyba ,że wolisz wolność ala Owsiak,że wszystko wolno,ale wolność to jak się nie mylę nie wolność od wszystkiego ,od rozumu moralności chyba nie co ?

JPII był mądrym facetem i był ok,(niezłe określenie prawie świętego) ale masz gdzieś to co mówił zaprzeczasz sobie ,albo jedno albo drugie jak był ok.to niech będzie wzorem dla Ciebie a jak masz mu coś do zarzucenia to co takiego ?

Ty chyba nie potrafisz rozpoznać co dobre a co złe i tu jest pies pogrzebany- dlatego wolisz Owsiaka od Papieża bo Owsiak mówi "róbta co co chceta" a papież każe przestrzegać Dekalog.

I tu jest tajemnica Twojej postawy wybierasz to co łatwiejsze ale czy lepsze.

Pozdr
Powrót do góry
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 20:33:47    Temat postu: Re: iwanie szanowny Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
Każdy katolik ma nie prawo ale obowiązek głosić prawdę


jaką prawdę? o czym lub o kim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jan Z.
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 21:54:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej barania głowo masz nasrane i niewymieszane pytanka zadajesz jak jakiś ***** półgłowek weź kołlo i pier...lnij się w czoło robaczku jeden redaktorku
masz problem to idz do proboszcza on cie prześwięci gów......arzu Cool
Powrót do góry
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 22:04:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te jan z. to nie jest forum pt. obraz mnie a wiec uwazaj na swoje slowa.............i to co chcialem dopisac zostanie w mojej glowie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 22:51:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WSZYSCY POKUTUJEMY ZA TO ZE ZYJEMY...
Powrót do góry
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 23:04:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i sie z gosciem zgodze Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 23:21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co tu widze to nie ma tu zadnych satanistow tylko paru fanatykow religijnych z rozrzewnieniem wspominajacych lata swietnosci kosciola w czasach sredniowiecza! :)jesli chodzi o mnie to forum satamistow bardziej by mi odpowaiadalo Twisted Evil ''gosciowi'' polecam do przeczytania ''listy z ziemi'' Marka Twaina moze to otworzy oczka zaslepione fanatyzmem Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 00:46:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

następny świr się zbudził i nadaje jakieś pierdoły
Powrót do góry
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 00:58:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosc strzel se w leb i sprawdz co piszesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro
Gość






PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 04:28:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem przedwczoraj w Toruniu na zakupach proboszcza jednej parafii z Wąbrzeżna Wybierał ze swoją "panią" nową lodówkę Czynnośc godna pochwały w końcu są od lat razem i mają trójkę dzieci. Ludzie to rozumieją, bo wszystkie starsze panie go uwielbiają, łożą na tacę i zawzięcie śpiewają mu sto lat podczas urodzin w Wigilię. Tak chcialem podzielić się tym spotrzeżeniem - takie zjawisko społeczne. Nikogo nie atakuję Laughing
Powrót do góry
jaro
Gość






PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 06:47:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha i jeszcze jedno. Nikt tu nie atakuje Kościoła za sam fakt jego istnienia. Jakoś nie zauważyłem żeby komuś na tym forum przeszkadzało, że ludzie chodzą na mszę czy przestrzegają dekalogu. Nie można natomiast odbierać prawa do komentowania pewnych postaw czy poglądów. W bibli nie jest nigdzie zapisane, że sutanna i lichtarze mają być pozałacane - ale zarzucenie zbytku księdzu dla fanatyka jest równoznaczne od razu z atakiem na Boga.
Powrót do góry
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 08:47:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiadz jest tylko czlowiekiem, zawsze moze ”upaść” gdy jego wiara okaze sie za slaba albo zwatpi. do Boga jednak zawsze moze wrocić jak kazdy z nas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2005 09:28:30    Temat postu: Re: iwanie szanowny Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
Co mi daje prawo do zabierania głosu chciałeś powiedzieć (...)

proszę pana, niech się pan ogarnie. Wink chciałem napisać dokładnie to, co napisałem, więc zamiast wkładać mi w usta wygodne dla siebie sformułowania ustosunkuj się do tego co napisałem. poza tym:
karol2 napisał:
(...)czasami napominania w różny sposób ludzi(...)

chyba nie zaprzeczysz, że to twoje słowa?
karol2 napisał:
(...)Chrześcijaństwo to ograniczanie choryzontów żart chyba jakiś(...)

nie, to nie żart. uważam, że wiara taka, jaką ty swoją osobą reprezentujesz ogranicza człowiekowi horyzonty. nie pozwala ci przyjąć, że coś jest dobre, jeśli ci tego nie powiedziano. jeśli poczułeś się dotknięty tą oceną, to bardzo mi przykro, ale, niestety, w taki sposób odbieram twoje zachowanie.
karol2 napisał:
JPII (...) jak masz mu coś do zarzucenia to co takiego ?

kontrola narodzin (a raczej totalny jej brak), pedofilia wśród kleru (a przede wszystkim jej ukrywanie), nieumiejętność zapanowania nad skrajnymi odłamami kościoła (Bractwo Piusa X, Radio Maryja), celibat (szczególnie jego uzasadnianie względami ekonomicznymi - pojawił by się problem dziedziczenia), niedopuszczanie kobiet do kapłaństwa (bo niby dlaczego?). znalazł bym jeszcze troszeczkę pewnie.
karol2 napisał:
(...) Owsiaka o(...) (...) "róbta co co chceta"

czemu część katolików ma taki problem z owsiakiem? to jest pytanie - bo ja tego po całości nie pojmuję.
karol2 napisał:
(...)I tu jest tajemnica Twojej postawy wybierasz to co łatwiejsze ale czy lepsze(...)

nic o mnie nie wiesz, karolu drugi, więc doradzałbym ostrożność przy ferowaniu takich sądów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022231 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski