STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wiara...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 08:42:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe kto bedzie mogl wejsc na uroczystosci za wyjatkiem sluchaczy i dziennikarzy Radia Maryja i TV Trwam. Kiedys probowal TVN, jak sie okazalo tlum straszych ludzi tez potrafi byc niebezpieczny, gdy ogladalem te relacje zastanawialem sie mocno gdzie sie podzialo ich milosierdzie i milosc do drugiego czlowieko tak wpajane im prze te nasze katolickie media?

PS tylko prosze nie pisac ze sie czepiam i ze jestem satanista, to juz jest meczace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 09:25:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

schizofrenik napisał:
(...) szacunku do ludzi o innych poglądach od twoich chyba nie wyniosłeś ,a jeżeli już coś to pewnie zaniosłeś to do lombardu i zamieniłeś na drobne

i ty chcesz innych szacunku uczyć Wink
święta księga jednej z religii monoteistycznych napisał:
(...)Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata(...)

dodam jeszcze
księga ta sama napisał:
(...)Ten z was, który jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią (jawnogrzesznicę) kamieniem(...)

pamiętasz jeszcze kto i gdzie to mówił? i, co chyba najważniejsze, co miał na myśli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość3
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 09:57:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan

Cytujesz coś w co nie wierzysz i opluwasz tą wiarę a powołujesz się na Ewangelię b.ciekawe ,przeczytaj ją do końca i uwierz liczę na to że powiesz tak "twój Bóg jest moim Bogiem"
Powrót do góry
karolina




Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 1256
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 10:17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość3 napisał:
iwan

Cytujesz coś w co nie wierzysz i opluwasz tą wiarę a powołujesz się na Ewangelię b.ciekawe ,przeczytaj ją do końca i uwierz liczę na to że powiesz tak "twój Bóg jest moim Bogiem"


a ja tobie radze przeczytac ,,Wojne żydowska" Józefa Flawiusz wtedy przekonasz sie do czego moze doprowadzic taki fanatyzm religijny jak twoj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 10:41:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol2 w innym temacie napisał:
[...] niech ludzie niewierzący nie pouczaja wierzących o prawdach wiary katolickiej[...]
tylko że CI innowiercy/ateiści czasem mają zdrowsze spojrzenie na temat wiary. Katolicy nie zdają sobie sprawy (lub nie chcą zdawać) że im kler zwyczajną papkę z mózgu robi. Przeczytaj sobie osławione 10 przykazań w Starym Testamencie - kler musiał opuścić to jedno przykazanie (i zrobić dwa z jednego - "Ani żadnej rzeczy która jest jest" - zajefajne zdanie wymóżdżyli) bo jawnie przeczyło ono kanonom obecnego kościoła tzn żeby nie modlić się do figurek, obrazków itd...
Może to tąca "Jehowizmem" ale daje do myślenia Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina




Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 1256
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 11:05:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda co napisal Krotom ksieza zmienili przekazania poniewaz wzieli sobie za symbol katolicyzmu krzyz i dlatego to przekazanie bylo im nie na reke?! dobre. starego testamentu tez nie nauczaja np.w szkolach bo za duzo prawdy w nim jest??(wojny ,gwalty itp.) ale za to nowy testament jest tak ladnie napisany ze dziecia na dobranoc mozna by go czytac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 11:11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość3 napisał:
Cytujesz coś w co nie wierzysz(...)

bo mówię do kogoś, kto wierzy.
Gość3 napisał:
(...)opluwasz tą wiarę

no, no, no... gdzie? tam gdzie napisałem, że to nie mój bóg?
Gość3 napisał:
(...)liczę na to że powiesz tak "twój Bóg jest moim Bogiem"

na to nie licz. bo to by 2 zupełnie różne postaci musiały być...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 11:33:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widze przyczyny dla której wątek został podzielony Confused szkoda.
Gościu:nie probuj nikogo tutaj nawracać!!-forum do tego nie słuzy.
a oto przykład że moherowe berety mają juz niezłą papke w czaszce:
Powrót do góry
karol2
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 12:19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan

człowieku pełen szacunku dla innych,który mówisz do drugiego idota,szizofrenik cytujący Ewangielję gratuluję ,że ją czytasz i inni z tego forum walczący z Kosciołem,który podobno odmóżdża ?

Cieszy mnie,że sięgacie do pisma świętego i oto mi chodziło aby tak was podkręcić abyście zaczęli mysleć o sprawach religijnych czytać pisma i myśleć liczę ,że ten bunt jest przejściowy i minie ,bo czymże jest człowiek ,który mówi swemu Stwórcy "nie" ,jeżeli spojrzycie na swoje życie z perspektywy wieczności to napewno niektórzy zmienią poglądy
KOngregacja Nauki i Wiary mówi wyraźnie w Domine Jesus "zbawienie jest mozliwe tylko w Kościele katolickim"
-Zbawiciel mówi
"na tobie Piotrze zbuduję mój Kościół ,a bramy piekielne go nie przemogą"
"'nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez Syna"
"cóż człowiekowi z tego ,że chocby cały świat pozyskał a szkodę na duszy poniósł"

I cóż Kościół istniej 2000 lat i ma się dobrze szczególnie w Polsce najwięcej powołań kapłańskich chyba na świecie

Miłej lektury i głębokich przemyśleń życzę
"
Powrót do góry
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 12:27:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
inni z tego forum walczący z Kosciołem


tak najlatwiej, od razu, ze ktos nie podziela twoich pogladow jest tym zlym. ortodoksyjni wyznawcy islamu podobnie walcza z niewiernymi (czyli wszystkimi ktorzy w allaha nie wierza), jedyny sposob jak twierdza to ich wszystkich pozabijac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karol2
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 12:37:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="karolina"]to prawda co napisal Krotom ksieza zmienili przekazania poniewaz wzieli sobie za symbol katolicyzmu krzyz i dlatego to przekazanie bylo im nie na reke?! dobre.





Rolling Eyes Confused

Kiedy księża zmienili przykazania a to księża ustalają takie sprawy?
Przykazanie nie na ręke, wzieli sobie Krzyż ?

Co ty pleciesz dziecko drogie ty wogóle nie orientujesz się w tych sprawach .Kościołem kieruje papież doktrynę KOścioła ustala się na soborach i to one ustalają co jest dopuszczalne a co nie co jest zgodne z duchem Ewangeli .

Papież namiestnik Boga na ziemi jest nieomylny w sprawach wiary i moralności wierzymy,że Duch Święty kieruje papieżem .

To są fundamenty wiary.

Wierzę w jeden święty powszechny i apostolski Kościół itd...

Wiara jest dla wierzących zawsze będą ludzie podważający te prawdy ale to jest jak powiedział nasz JPII " misterium iniqitatis"
Powrót do góry
karol2
Gość






PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 12:48:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadzik napisał:
karol2 napisał:
inni z tego forum walczący z Kosciołem


tak najlatwiej, od razu, ze ktos nie podziela twoich pogladow jest tym zlym. ortodoksyjni wyznawcy islamu podobnie walcza z niewiernymi (czyli wszystkimi ktorzy w allaha nie wierza), jedyny sposob jak twierdza to ich wszystkich pozabijac



Exclamation Exclamation
Szanowny kolego nigdy nie powiedziałem ,że jesteś ty lub ktoś inny złym człowiekiem broń Boże, wręcz przciwnie wierzę,że jesteście dobrymi ludźmi ,a ja nie jestem święty też mam dużo za skórą .

Szanuję bardzo Ciebie jak i innych dyskutantów i liczę na wzajemność

Nie jestem fanatykiem najwyżej umiarkowanym radykałem.

Wcale nie musisz podzielać moich poglądów ja tylko obalam wasze poglądy dotyczące wiary w tej dyskusji i myślę(nie chwaląc się)że troche macie do myslenia z mojego powodu ,niektórzy zaczęli czytać P.Święte .Staram się to robić z szacunkiem mimo obelg pod moim adresem.

Chodzi mi o rewolucję moralną a nie zabijanie przeciwników !
Powrót do góry
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 12:48:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
[...]Co ty pleciesz dziecko drogie ty wogóle nie orientujesz się w tych sprawach .[...]
tak jak przypuszczałem... Ty z tych co już mają ową papkę między uszami Confused.

Jak w takim razie wytłumaczysz to, że Kościół NIBY kirujący się Pismem Świętym głosi zmienioną przez siebie (zmieniającą w sposób diametralny) Jego treść Question

btw: znalazłem coś na ten temat, jeśli chce Wam się czytać kliknicie tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 13:04:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
człowieku pełen szacunku dla innych(...)

tylko dla tych, którzy szanują mnie.
karol2 napisał:
(...)który mówisz do drugiego idota,szizofrenik(...)

mi też przykro, że tak cię oceniam
karol2 napisał:
(...)cytujący Ewangielję gratuluję ,że ją czytasz(...)

nie czytam, zaspokoiłem już swój głód wiedzy na jej temat.
karol2 napisał:
(...)walczący z Kosciołem(...)

nie schlebiaj sobie - tylko z tobą tu walczymy.
karol2 napisał:
(...)KOngregacja Nauki i Wiary mówi wyraźnie w Domine Jesus "zbawienie jest mozliwe tylko w Kościele katolickim"(...)

w ekonomii mówi się o tym monopol. i uznaje się za niezdrowe. a dla mnie to tylko smutne jest.

wiesz chociaż jaki jest stosunek pozostałych 2 monoteistycznych do chrześcijan? aha, od razu tylko coś napiszę - jak mi wyjedziesz z bin ladenem i terrorystami, to ja ci wyjadę z krucjatami. odpowiadaj na temat, krótko mówiąc.

i jeszcze jedno:
karol2 napisał:
(...)ja tylko obalam wasze poglądy dotyczące wiary(...)

już pisałem - nie schelbiaj sobie. megalomania nie przystoi chrześcijaninowi - zdaje się, że doktryna kościoła bardzo podkreśla skromność. mylę się?
karol2 napisał:
(...)niektórzy zaczęli czytać P.Święte(...)

a kogo konkretnie masz na myśli? no bo chyba nie mnie.


Ostatnio zmieniony przez iwan dnia Sro, 07 Gru 2005 13:07:54, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 13:04:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol2 napisał:
Szanuję bardzo Ciebie jak i innych dyskutantów i liczę na wzajemność


w takim razie mam nadzieje, ze zmieni to diametralnie forme naszej dyskusji, oczywiscie na lepsze i nie bedziemy sie obrzucac obelgami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.027757 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski