STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wiara...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
on
Gość






PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 15:51:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="iwan"][quote="tom"]Iwan mówi "to twój bóg nie mój" na litość zwyczajnie dość.

ja nikomu swojego światopoglądu nie narzucam. i bardzo nie lubię, jak ktoś mi narzuca.
]



Confused Cool
Iwan a jak ci ten gość narzuca światopogląd ? on wyraża swoje opinie i ty robisz to samo w dodatku obrażasz go on nie nazwał cię idiotą tylko ty jego , no stary a gdzie u ciebie tolerancja .

wyrażanie poglądów obraża cię ?

to raczej ty próbujesz mu narzucić dość chamsko swoje poglądy

gdzie ta kultura wyniesiona z domu ,osobiście nie wiem co ty z domu wyniosłeś ,może zgubiłeś coś po drodze do "piana"
Powrót do góry
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 16:32:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacznę od czepiania się - cytuj poprawnie. tzn. otwieraj i zamykaj znaczniki tam gdzie należy.

wiadomo kto napisał:
Iwan a jak ci ten gość narzuca światopogląd ? (...) wyrażanie poglądów obraża cię ? (...)

takich tak. uważam cię za osobę nietolerancyjną i głoszącą niebezpieczne poglądy.
wiadomo kto napisał:
(...) gdzie ta kultura wyniesiona z domu ,osobiście nie wiem co ty z domu wyniosłeś ,może zgubiłeś coś po drodze do "piana"

inne wartości niż ty wyniosłem najwyraźniej. i uważam, że nie jesteś w stanie pojąć co to takiego.

dla reszty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość3
Gość






PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 18:09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwan napisał:

takich tak. uważam cię za osobę nietolerancyjną i głoszącą niebezpieczne poglądy.

gdzie ta kultura wyniesiona z domu ,osobiście nie wiem co ty z domu wyniosłeś ,może zgubiłeś coś po drodze do "piana"

inne wartości niż ty wyniosłem najwyraźniej. i uważam, że nie jesteś w stanie pojąć co to takiego.



Rolling Eyes
TAK,POGLĄDY GŁOSZĄ JUŻ 2000 LAT I DLA NIEKTÓRYCH SĄ ONE NIEBEZPIECZNE szczególenie dla tych co mówią
"twój bóg nie jest moim bogiem"

Tak to prawda po tym co mówisz naprawdę nie jestem w stanie pojąć jakie ty wartości wyniosłeś z domu w każdym razie szacunku do ludzi o innych poglądach od twoich chyba nie wyniosłeś ,a jeżeli już coś to pewnie zaniosłeś to do lombardu i zamieniłeś na drobne

Ale w każdym człowieku zawsze jest coś dobrego tylko trzeba to odkryć

Z poważaniem
Powrót do góry
Gość3
Gość






PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 18:20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha już wiem iwan wyniósł z domu wyborczą i to jest to czego naprawdę nie mogę zrozumieć.
Laughing Laughing
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 18:50:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu, pilnuj kotów. jeśli ktoś cytuje, to niech będzie to czytelne!
z drugiej strony przypuszczam, że nasz anty-antykatol cierpi na rozdwojenie jaźni.

a do gości(a) - wypraszam sobie wycieczek osobistych, nie wyzywam cię, więc oczekuję tego samego. jeśli nie stać cię na nic więcej, to zamknij klawiaturę w szafie na klucz i jazda, na jasną górę... może tam się dowiesz, że rzucanie jadem nie jest w duchu katolickim. a co z nadstawianiem drugiego policzka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 21:10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To forum spada chyba na psy.
Jako katolik nie życzę sobie, aby piszące wyżej osoby ziejące nienawiścią (do wyborczej, orkiestry i ludzi o innych poglądach, w tym ateistów) uważały siebie za "jedynych słusznych wyznawców Boga" i obrzucały błotem każdego, kto myśli inaczej (czyli większość normalnych Polaków). Nie na tym polega wiara katolicka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro
Gość






PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 21:19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiście nie widzę nic złego w tym, że wątek nieco ewoluuje i dryfuje w odmiennym kierunku. Chyba, że inne są zasady tego forum, a ja ich nie znam. Do rzeczy - fajnie jest jak Polak zarzuca Skandynawom pijaństwo. U nas Kościół jakoś sobie z tym problemem nie radził, a to że notujemy spadek spożycia przypadkowo zbiega się z odwrotem ludzi od Kościla i wiary (podkreślam przypadkowo). Znamienne u Gościa (numeru nie pomnę hi) jest też, że "trwa walka Kościoła ze złem" (może niezbyt wierny cytat). To jest problem żarliwie wierzącego katolika - jest bardziej papieski od papieża. Każdy kto ma odmienny pogląd jest na wskroś złym. A ja tylko chciałbym żeby ktoś wytłumaczył mi jak rozmanażali się pierwsi ludzie stworzeni przez Boga (bo chyba Bóg nie skazał Adama i Ewy i ich dzieci na grzech kazirodztwa). Kolega przyniósł mi nawet kiedyś komentarz do Pisma Św. i długo szukaliśmy odpowiedzi, ale jakoś dziwnie ta zasadnicza dla Kościła kwestia nie została wyjaśniona. Jakby się zastanowić dłużej nad paroma kwestiami to rzeczywiście pozostaje tylko wierzyć, bardzo głeboko wierzyć... Przodkowie na tych ziemiach ginęli z rąk rycerzy chrystusowych za wiarę w Boga rzeki, wiatru, słońca. Inny sposób pojmowania świata nie mieścił się po prostu w ich ówczesnych umysłach. Ale czy to oznacza, że mieli rację?? Wszytsko jest względne
Powrót do góry
eRoR




Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 4
Skąd: Bro/Gda

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 21:39:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie-wszystko jest względne. I dlatego też nie powinniśmy interpretować "Pisma Świętego" tak dosłownie; że na początku byli tylko Adam i Ewa; to jest tylko "narzędzie" do uświadomienia ludziom pewnych prawd i zasad życia z innymi ludzmi. Wink
a To że Kosćiół JAKO INSTYTUCJA w Polsce jest systemem chorym samym w sobie, to pozostaiwam bez komentaża bo możnaby pisać o tym dosyć dużo.
pozdro!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro
Gość






PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 21:54:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam i Ewa nie mogą być tylko symbolem bo "z nich" wywodzi się grzech pierworodny (kolejna paranoja dla mnie - jak z faktu narodzin wywodzić grzech??!! Bez narodzin nie byłoby życia itp. eh co tu w ogóle więcej wyjaśniać. Tak jakby niemowlak mial na to wpływ). Shocked
Powrót do góry
eRoR




Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 4
Skąd: Bro/Gda

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 22:49:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie wg. Ciebie w Piśmie jest napisane że to z faktu narodzin wywodził się grzech?? grzech pierworodny nie wywodzi sie z narodzin tylko to jest pierwsze przeciwstawienie się człowieka woli Bożej. a historia Adama i Ewy to taki symbol, nie można interpretować Pisma dosłownie bo potem wychodzą takie bzdury jak właśnie napisałeś.
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 22:58:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to tak jakbys interpretował np kodeks karny-mozesz wyrzucic co 4 slowo-zdania beda nadal mialy sens ale juz inny niz piszacy je założył na poczatku,
w ten sposob mozna wlasnie stworzyć kolejny kościół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 23:01:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr. Green napisał:
to tak jakbys interpretował np kodeks karny-mozesz wyrzucic co 4 slowo-zdania beda nadal mialy sens ale juz inny niz piszacy je założył na poczatku

Wystarczy samo wstawienie lub usunięcie przecinka (tak było np. z art. 156 kk).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Wto, 06 Gru 2005 23:11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a swoja droga to w pl kazdy moze swoj kosciol zalozyc, wystarczy ze ma iles osob i juz, jakie to proste. biskup glowa tego kosciola jest zawsze zapraszany na zaprzysiezenie prezydenta, taki kosciol moze sie nazywac jak chce np. kosciol stalych etatowcow Laughing hehe, a najlepsze jest to ze z agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa taki kosciol dostaje iles tam hektarow ziemi i moze z nia zrobic co chce (czytaj sprzedac). ja sie zastanawiam kiedy tadek sie od redemptorystow wypisze i sam swoj kosciol TRWAM zalozy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 02:43:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GW pisze: Tysiące słuchaczy Radia Maryja przyjadą dziś do Torunia, by wziąć udział w uroczystościach 14-lecia rozgłośni o. Taduesza ******. - Zapraszam nie tylko moherowe berety - stwierdził dyrektor stacji.

Przy kościele św. Józefa na Bielanach stoją już ogromne namioty przygotowane na przyjęcie tłumu gości z całej Polski i zagranicy. Wśród nich jak zwykle spodziewani są politycy prawicy, m.in. posłowie LPR Anna Sobecka oraz Roman Giertych. Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz dementuje pogłoskę, że do naszego miasta wybiera się premier Kazimierz Marcinkiewicz: - Napięty plan pracy na to nie pozwala.

Impreza rozpocznie się o g.13. Sympatycy rozgłośni będą mogli wysłuchać w namiotach okolicznościowych koncertów i występów, kupić płyty, książki i kalendarze wydane przez Fundację "Nasza Przyszłość", a na koniec wziąć udział w uroczystej mszy świętej.

O. ****** zapowiada, że na obchody założy moherowy beret, który obiecała mu słuchaczka z Pabianic. - Bo i ciepły i praktyczny. No i coś znaczący - stwierdził na antenie swojej rozgłośni.

Spotkanie, na którym redemptoryści spodziewają się 10 tys. osób przebiegać ma pod hasłem "Stop dyskryminacji wierzących".

a teraz ja od siebie:10 tys, to malo znam to z lat poprzednich ****** daje zaproszenia ale narodu jest znacznie wiecej. sam sie tam wprosze i zobaczymy jak bedzie moze bede w TV trwam? Razz "Zapraszam nie tylko moherowe berety - stwierdził dyrektor stacji." to dla mnie tez sie znajdzie miejsce mam nadzieje heh, a jak kogos interesuje to z brodni rano jedzie autobus do torunia heh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Sro, 07 Gru 2005 02:49:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a oto program imprezy ::

7 grudnia 2005 r. w Toruniu

13.00 - występ Estrady Regionalnej "Równica" z Ustronia w namiocie przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. św. Józefa 23/35
14.30 - krótki koncert orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.45 - koncert zespołu "TRIM"
16.20 - powitanie uczestników uroczystości
16.30 - uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Edmunda Piszcza. Homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski

Na uroczystości będzie możliwość:
- zjedzenia ciepłego posiłku w podgrzewanym namiocie
- nabycia książek Fundacji "Nasza Przyszłość"
- wpłaty na Radio Maryja, telewizję TRWAM i budowę pierwszego obiektu Centrum Polonia in Tertio Millennio (Polska w Trzecim Tysiącleciu)

8 grudnia 2005 r. w Bydgoszczy

18.00 - Msza Święta w katedrze św. Marcina i św. Mikołaja, ul. Farna 8 pod przewodnictwem ks. bp. Jana Tyrawy w intencji dziękczynnej za 14 lat Radia Maryja


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021445 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski