STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dobra, zmiana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 20 Mar 2016 22:14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Jack 254 napisał:
...Chyba rozmawiamy o innym Jacku....
Co do p. Jacka (na podstawie podanych przez niego informacji):
umie logicznie myśleć i rozwiązywać problemy (dowody: klasa mat-fiz w lepszych jeszcze latach, studia filozoficzne na KUL-u (za komuny KUL był uczelnią dla wybrańców, a marzyło wielu)). Posiada niezbędną wiedzę jeśli chodzi o fundusze unijne (studia podyplomowe w tym zakresie). Ma szerokie spojrzenie na uwarunkowania (poznał tych od o. Grzybka i tych finansowanych przez Żyda). Do tego ma doświadczenia w pracy na stanowiskach kierowniczych i z własnej działalności gospodarczej. Jako członek rządzącej partii jest gwarantem właściwej interpretacji aktualnego prawa i nieformalnych zaleceń. Posiada zdolności organizacyjne (dotychczasowe społeczne i zawodowe funkcje) Co chcieć więcej? Pasuje jak ulał! Dobrze, że poszedł trochę dalej; w Bcy by go zbyt wielu „po znajomości” podchodziło. Pewnie z tych samych powodów jakiś A. (jak piszecie) wylądował w Bcy. Mieli wsadzić kogoś z PO jako dowód własnej głupoty? Dziwią się raptem niektórzy jak funkcjonują partie i polityka zatrudniania na kierownicze stanowiska? Gdzie ja tu wylądowałem, w podstawówce?
Należy respektować i właściwie oceniać przeciwnika, a to jak wykazuje historia, nie jest naszą wrodzoną cechą.


Ale po co w ogóle fachowców wysadzają wasabi. Myślisz że w tej agencji na poziomie powiatu wymieniali kierownictwo przy każdej zmianie większości sejmowej. Jeśli władza się zmieni pan Jacek wg. Ciebie ma się pakować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 20 Mar 2016 23:01:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jack 254
Napisałem przecież, że oceniam predyspozycje p. Jacka „na podstawie podanych przez niego informacji”, a nie na podstawie informacji podwórkowych, czy subiektywnych ocen studiów czy uczelni.
@QbaBrodnicki
Nie znam przyczyny zmiany i nie mogę się jej nawet domyślać, nie wiem też kiedy ostatni raz na tym stołku nastąpiła zmiana. Jak występuje (jakaś) potrzeba, to się zmienia, takie prawo zwycięzcy. Formalnie wszystko gra.
Jeden (może) fachowiec odszedł, drugi (chyba) fachowiec przyszedł. Jeśli władza się zmieni, być może p. Jacek odejdzie jako „niegwarantujący lojalności urzędniczej” swemu przełożonemu. Ale tylko „być może”. Tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie. I taki mechanizm służy ponoć społeczeństwu, a o tym najlepiej wie władza, którą to społeczeństwo demokratycznie wybrało. Władza, czyli najlepsi z najlepszych spośród nas :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 14:51:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalezione w sieci
Piotr Święczkowski – pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, brat Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i byłego szefa ABW Bartosz Czarnecki - doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego Zbigniew Lasek - szef ds. bezpieczeństwa w PKN Orlen, były ochroniarz Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło opłacany przez PiS Andrzej Grządziel – szef biura ARiMR w Opatowie, działacz PiS, ojciec makijażystki Jarosława Kaczyńskiego, która od kilku miesięcy pracuje jako doradca Beaty Szydło Zdzisław Filip - prezes spółki z grupy Tauron, sejmikowy radny PiS, kolega Beaty Szydło z podstawówki Radosław Włoszek - członek rady nadzorczej TVP, członek zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, były asystent Beaty Szydło Tomasz Waszczykowski - pełniący obowiązki szefa Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi, brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego Jan Maria Tomaszewski - doradca prezesa TVP, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego ppłk Tomasz Kędzierski - wiceszef BOR, były kierowca mamy prezesa PiS Jadwigi Kaczyńskiej kpt. Rafał Niwiński - wiceszef transportu w Biurze Ochrony Rządu, były kierowca prezydentowej Marii Kaczyńskiej Janusz Kowalski - wiceprezes PGNiG, współautor książki "Lech Kaczyński. Biografia polityczna", której współwydawcą była kontrolowana przez prezesa PiS spółka Srebrna Misiewicz - zatrudniona w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, siostra szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza Bartłomieja Misiewicza (odmówił podania jej imienia) Grzegorz Postek - pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, były funkcjonariusz CBA ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę Jacek Chwalenia - członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, fizjoterapeuta-rehabilitant, radny PiS Jan Stachowicz – szef biura ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim, pełnomocnik PiS w Ćmielowie, z zawodu nauczyciel w-f

dobra zmiana Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 19:38:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hit z dzisiaj, pielęgniarka z DPS-u została członkiem zarządu Energi.......
A Pan Jacek byle kierownikiem w zapoznałem Wąbrzeźnie.... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 19:56:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, kompetencje to ona ma, jak wszyscy z PiSdowizny.Very Happy

Fachowcy od siedmiu boleści Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 20:01:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybki awans dla najlepszego sortu. Czekam jak wasabi zareaguje na wieść o nowych "fachofcach".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 21:58:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki
odnoszę wrażenie, że pisemnie interpretujesz moje wpisy jakoś „opacznie”. Jak je w rzeczywistości odczytujesz, tego nie wiem. Jeśli chodzi o moje zdanie dotyczące obsadzania stołków (czy fachowcami?) to już przecież pisałem „Tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie”. Nie lubią Państwo czytać? To przypomina mi sytuacje na spotkaniach ze znajomymi: każdy chce gadać i objawiać drugiemu prawdy często oczywiste, nikt nie chce za to słuchać! :)
I jeszcze pytanko: kto tu ma i jakie kwalifikacje do oceny „przydatności” innych? Czy tak „na chłopski rozum i doświadczenie życiowe na swoim poziomie”? Proszę nie odpowiadać pytaniem na moje pytanie. Ja uprzejmie pytam pierwszy :)
PS.
jeśli Macierewicz zatrudnia jakiegoś chłoptysia na swego doradcę i kpi w ten sposób z WP, generałów i wyborców (kokietując za to gówniarstwo!), to chyba wszystko jasne, co? Czy trzeba sobie jeszcze gębę strzępić na temat fryzjerek, hydraulików itp.? Z drugiej strony każdy władca dobierał sobie dwór podłóg swego gustu i kalkulacji. „Tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie”. A najbliższych członków dworu wyposaża się w „demokracji” w immunitet będący dowodem na niewiarę w system i niezależność i obiektywność między innymi sądownictwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 23:25:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wasabi zaprawdę powiadam Ci że czytam treść Twoich postów od deski do deski. Po informacji podanej przez Jacka 254, które dobitnie świadczą o intencji "dobrej zmiany" wywołałem Cię do analizy porównawczej wypromowanych na słuszne stanowiska pisuarów z awansem brodnickiego autochtona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2016 00:19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki
nie każdy z PiS jak i innej partii, to urodzony dureń. Wracając do p. Jacka; po papierach wszystko gra. W końcu nie idzie nam chyba tu o to, kto na stołku, tylko o to, czy ten na stołku wniesie swoją część dla dobra nas wszystkich, czy może będzie działał (w swej niekompetencji czy z np. niskich pobudek) przeciwko nam, prawda?
Jaki mechanizm wyniósł tego czy innego na stolec, to już inna sprawa.
Oczywiście, patrząc na listę cytowaną przez Jacka 254 można mieć duuuuużo wątpliwości i pytań. Jeśli jednak wybieramy np. jąkałę, to po wyborach nie możemy się dziwić, że się jąka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2016 08:14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mówimy o kwalifikacjach obsługi rolników to jedynym akcentem który znajduję w CV J.T.jest praca w Agroloku. Nie zakazuję nikomu przekwalifikowania ale jeśli ma to służyć dobru publicznemu powinno odbywać się na zasadzie zdobywania doświadczenia przez staż i szkolenia, które w tego typu agencjach są częste z uwagi na zmiany przepisów w kolejnych perspektywach finansowania z UE. Wskakiwanie na stanowisko kierownicze bez żadnego doświadczenia jeśli chodzi o pracę w tejże agencji (ARiMR) czy podobnych ma cel wyłącznie osobisty.
Tak było jest i będzie - wasabi wynosisz wnosisz tezy, że nasze postępowanie zapisane jest w genach przodków. Ja mam odmienne zdanie - nigdy nie jest tak żeby nie mogło być lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2016 17:55:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@QbaBrodnicki
Ok, a ja pozostanę przy swoim zdaniu (do szefa nie należą „duperelki”. Studia, które ukończył p. Jacek i jego doświadczenie zawodowe są gwarantem, że w razie potrzeby sam potrafi „się douczyć” jeśli „organizacja” odpowiedniego przeszkolenia nie zorganizuje).
Jeśli chodzi o „moje tezy”, to naturalnie odpowiem, jeśli wpiszesz to tam, gdzie te tezy przedstawiam. Prusak by powiedział: porządek musi być :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2016 20:16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
QbaBrodnicki
odnoszę wrażenie, że pisemnie interpretujesz moje wpisy jakoś „opacznie”. Jak je w rzeczywistości odczytujesz, tego nie wiem. Jeśli chodzi o moje zdanie dotyczące obsadzania stołków (czy fachowcami?) to już przecież pisałem „Tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie”. Z drugiej strony każdy władca dobierał sobie dwór podłóg swego gustu i kalkulacji. „Tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie”. A najbliższych członków dworu wyposaża się w „demokracji” w immunitet będący dowodem na niewiarę w system i niezależność i obiektywność między innymi sądownictwa.


O to oryginał wpisu zawierających Twoje tezy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 22 Mar 2016 21:32:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu nie ma żadnych insynuacji dotyczących dziedziczonych genów. Tu mowa o przynoszących korzyści mechanizmach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sro, 23 Mar 2016 09:45:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Tu nie ma żadnych insynuacji dotyczących dziedziczonych genów. Tu mowa o przynoszących korzyści mechanizmach.


Nepotyzm nazywasz korzystnym mechanizmem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 23 Mar 2016 15:24:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
...Nepotyzm nazywasz korzystnym mechanizmem?
@QbaBrodnicki
dyskutujemy tu przecież o obsadzaniu stołków przez partie i w związku z tym piszę o mechanizmach dających korzyści (zazwyczaj materialne) jakiejś ograniczonej grupie ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021385 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski