STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
ACTA - co dalej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem ACTA w życie?
TAK
10%
 10%  [ 4 ]
NIE
89%
 89%  [ 34 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor Wiadomość
magic




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 100

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 07:28:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ADVOCATE - przeczytaj, a sam zobaczysz. Nie neguj tylko sprawdź.
Wiem, że może wydawać się to niemożliwe, ale zamiast ciągle negować po prostu sobie poczytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 08:25:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym, ze Advocate ma rację. Jesli zna się chociaż podstawy prawa RP i wie jak interpretować przepisy, dojdzie się do tych samych wniosków co on. Tak na chłopski rozum przetłumacze co on próbuje wam powiedzieć - ustawy i Konstytucja RP są ważniejsze niż wszelkie umowy międzynarodowe. Po to właśnie umowy się ratyfikuje. Ratyfikowanie umowy oznacza wcielenie jej w system prawny naszego państwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 10:47:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pclab.pl/news48558.html
Pierwsza ofiara?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magic




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 100

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 16:16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po to ma się oczy, żeby m.in. czytać...
Weźcie sobie przeczytajcie o czym mówiłem to zmienicie zdanie...
Z wami jak z większością - mówisz żeby sami sprawdzili, ale nie... oni zawsze wiedzą lepiej... bo to jest coś co im wpoili... i tego nie trzeba sprawdzać i nic więcej czytać... bo przecież prawda jest jedna - ta która im wpoili...

JUŻ NIE BĘDĘ SIĘ W TYM TEMACIE UDZIELAŁ BO SPRAWA JEST OCZYWISTA, A JAK KTOŚ NIE CHCE NAWET CZYTAĆ, ŻEBY POZNAĆ PRAWDĘ TO NIECH SOBIE ŻYJE W KŁAMSTWIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubabca




Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 108
Skąd: Brodnica/emigracja

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 16:39:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

propaganda jak z minionej epoki rodem: http://www.youtube.com/watch?v=L7nYWSruFSA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roma




Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 91

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 16:48:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wyrażać poglądy w tak specyficznej sprawie trzeba najpierw przeczytać ACTA. Ja czytałam. A nasz system prawny to nie tylko jeden przepis konstytucji. Szkoda, że nie można merytorycznie podyskutować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 17:41:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magic napisał:
ADVOCATE - przeczytaj, a sam zobaczysz. Nie neguj tylko sprawdź.
Wiem, że może wydawać się to niemożliwe, ale zamiast ciągle negować po prostu sobie poczytaj.


magic, z całym szacunkiem do Ciebie ale ja wskazałem przepisy prawa, poświęciłem nawet swój czas by wskazać Ci zapis w Dzienniku Ustaw, zajrzałem do Trakatu i potwierdziły się zapisy Konstytucjne. Ty natomiast stosujesz dyskusje na poziomie gimnazialisty. "Sam zobacz, sam przeczytaj" itd. Nie podajesz ani konkretów, nawet nie wskazujesz na czym opierasz swoje racje a jedyny Twój kontr argument na moje konkretnie przytoczone przepisy prawa to "sam poczytaj", to fakt roma jak tu można mówić o merytorycznej dyskusji.

roma, przeczytałaś ACTA? To proszę Cię bardzo, wskaż przepisy prawa materialnego przed którymi tak wszyscy protestują. Przepisy ACTA obligują (w kilku przypadach jest to dowolność) do wprowadzenia do ustawodawca określonych przepisów prawa. ACTA w żaden sposób nie stoi ponad ani ustawami.

Dla objaśnienia:
ACTA, art 23 ust. 1
Polskie Prawo:
- art. 115 - 119 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (1994 rok)
- art. 303 - 308 Ustawy o prawie właśności przemysłowej (2000 rok)

Ale roma, w ramach merytorycznej dyskusji powiem jak magic, poczytaj sobie reszte sama.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magic




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 100

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 18:14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz kolego, przez Ciebie muszę złamać dane słowo...
Ale naprawdę ostatni raz...

PREAMBUŁA
Artykuł I-6
Prawo Unii

Konstytucja i prawo przyjęte przez instytucje Unii w wykonywaniu przyznanych jej kompetencji mają pierwszeństwo przed prawem Państw Członkowskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 18:53:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magic napisał:
Widzisz kolego, przez Ciebie muszę złamać dane słowo...
Ale naprawdę ostatni raz...

PREAMBUŁA
Artykuł I-6
Prawo Unii

Konstytucja i prawo przyjęte przez instytucje Unii w wykonywaniu przyznanych jej kompetencji mają pierwszeństwo przed prawem Państw Członkowskich


A kompetencje przyznaje Konstytucja RP z 1997 roku, art. 90. Rozumiem, że poruszając wątek Konstytucji Unii Europejskiej w teamcie o ACTA uważasz, że ACTA, podobnie jak Konstytucja UE ratyfikowana w myśl zapisów Konstytucji RP jest źródłem prawa ponad prawem Polskim?

Widzisz kolego, niezależnie czy jest to Konstytucja UE, traktat wolnego handlu, międzynarodowa umowa handlu bananami, wszystkie te akty prawne legitymizują się w naszym kraju tylko dlatego, że Konstytucja RP nadała uprawnienia organom do ratyfikowania ich.

Bo rozumiem, że według Ciebie organ bez legitymacji prawnej podpisał w imieniu naszego kraju jakikolwiek trakat i z tego powodu ma on obowiązywać, tak? Wtedy Polacy pytają, a kto mu dał prawo? Pierw, taki organ musi coś upoważnić do tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 21:15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Komentarz usunięty przez ACTA]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pią, 27 Sty 2012 21:18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11046835,Ambasada_USA_monitoruje_dzialania_komisji_sejmowej.html?lokale=torun

ja tam twierdzę że jak przyjdą order's z Łoszington to i konstytucję się zmieni Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magic




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 100

PostWysłany: Wto, 21 Lut 2012 12:37:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby nie ratyfikują ACTA...
ale w sumie to po co jak YOUTUBE i GOOGLE zmienili politykę prywatności, która brzmi jak ustawa ACTA...

A do tego wystarczy zmienić nasze ustawy:
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Szybki-internet-z-inwigilacja,wid,14269123,wiadomosc.html

Niby wolność....

robimy co nam każą, jemy co nam dają, i zapier...amy ile nam każą... i to wszystko pod pełną kontrolą... bez narzekania i wolnej woli...
Żyjemy w Gułagu...???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020153 sekund ] :: [ 18 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski