STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wyniki TNS OBOP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kala666




Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 105
Skąd: Brodnica, Kujawsko-Pomorskie

PostWysłany: Wto, 11 Paź 2011 21:03:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Tyburski: Z przyjemością spotkam się na debacie aby poruszyć ważne dla nas tematy.
A co do narkotyków to sprawa była już poruszana. To tu akurat zgadzam się z Panem. Ten punt programu mi osbiście tez sie nie podoba i nie zgadzam się z nim. To ze naleze do partii Palikota nie oznacza,że nie mam swojego zdania i ślepo ide za jego programem. Mam swoje zdanie na pewne tematy, swoje poglądy. Większość poglądów Palikota mi jednak odpowiada.
Jestem za aborcją, nie jest to żadne mordowanie...gdybym była w ciąży i dowiedziałabym się,że urodzę ciężko chore dziecko, które do końca życia będzie wymagało opieki to usunęłabym. I chciałabym to zrobić legalnie, a nie gdzieś po cichu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Wto, 11 Paź 2011 21:06:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tłumaczę...
nie można z góry zakładać, że dziecko, które ma się urodzić chore będzie wymagało opieki przez całe życie, pojawiają się przecież coraz lepsze metody leczenia
nie odbierajmy tym nienarodzonym prawa do walki o własne życie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Paź 2011 21:10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenrir napisał:
zionek84 napisał:
Przecież mozna oddać dziecko do adopcji no tak ale to już trzeba miec tzw jaja nie to co do pokryjomej i anonimowej aborcji.


Człowieku , co ty za bzdury wypisujesz??! Rozumiem że pochwalasz wszystkie patologiczne rodziny które plenią się na potęgę a potem zostawiają kilkutygodniowe niemowlaki w szpitalu na łasce opieki społecznej - to nazywasz odwagą i posiadaniem ''jaj'' ... lol !!! Evil or Very Mad

Jeśli jest taki problem z przyzwoleniem dla ograniczonej aborcji ( która właściwie już jest ) to może przymusowa sterylizacja ?! Czy tutaj też znajdziecie ingerencje w sprawy boskie ??!


fenrir to ze dzieci w domach dzieciach się poniewierają to wina prawa a nie tych co pozostawiają ...dla mnie jest to dobre rozwiązanie ale nie do końca bo matka która zostawia powinna nie mieć żadnych problemów a dziecko powinno z miejsca iść do adopcji a nie tułać się....a dwa więcej dzieci pozostawianych jest nie przez rodziny patologiczne,ale zamożne które wstydzą się sąsiadów tak zwani co ludzie powiedzą ...taka jest prawda....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Paź 2011 21:18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emc81 napisał:
tłumaczę...
nie można z góry zakładać, że dziecko, które ma się urodzić chore będzie wymagało opieki przez całe życie, pojawiają się przecież coraz lepsze metody leczenia
nie odbierajmy tym nienarodzonym prawa do walki o własne życie


zapamiętaj dziewczyno ze u nas jeszcze trudno leczyć się tym normalnym a co dopiero chorym dzieciom czy nie za uwarzyłaś ze wszystko jest z dobroci ludzi z akcji a nie bo narodowy fundusz dał ..nie każdy ma takie przebicie i znajomości by przez fundacje się leczyć....ja np. od przynajmniej pięciu lat nie mogę doprosić się rezonansu dla dziecka ,bo nie warto ,bo nie pomoże takie są tłumaczenia ze czasem tych tłumaczeń można się uśmiać...a mnie nie jest do śmiechu jak dziecko plączę a ja nie wiem jak mam pomóc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Wto, 11 Paź 2011 21:37:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikus401 napisał:

zapamiętaj dziewczyno ze u nas jeszcze trudno leczyć się tym normalnym a co dopiero chorym dzieciom czy nie za uwarzyłaś ze wszystko jest z dobroci ludzi z akcji a nie bo narodowy fundusz dał ..nie każdy ma takie przebicie i znajomości by przez fundacje się leczyć....ja np. od przynajmniej pięciu lat nie mogę doprosić się rezonansu dla dziecka ,bo nie warto ,bo nie pomoże takie są tłumaczenia ze czasem tych tłumaczeń można się uśmiać...a mnie nie jest do śmiechu jak dziecko plączę a ja nie wiem jak mam pomóc

proponuję zakończyć tę dyskusję, ponieważ do niczego ona nie prowadzi, Ty wiesz swoje, ja wiem co wiem, nie mam ...nastu lat
zauwaŻyłam, że dzieci chore dostają tzw. drugie życie dzięki wysiłkom lekarzy i nowoczesnemu sprzętowi, i całe szczęście, że po świecie chodzą ludzie optymistycznie patrzący w przyszłość, nie wiem, co mam Ci poradzić, wiedz tylko, ze wiele historii kończy sie jednak szczęśliwie i zyczę uśmiechu na co dzień, mimo wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 08:10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Tyburski napisał:
Brawo! Demokracja mierzona jest liczbą mordowanych dzieci w imię wolności! Jeśli tak ma wyglądać wolność, że morduje się bezbronnych, to nie mówimy tutaj o demokracji ale barbarzyństwie!!!! To jest straszne!

W tej chwili mówimy o dyktacie jednej z religii. To też jest straszne - narzucanie osobom niewierzącym wizji świata właściwej dla wiary kogoś innego (jaka by to nie była część społeczeństwa). Uważam, że katolicy (ani, gwoli ścisłości, przedstawiciele żadnej innej religii) nie mają prawa narzucać swojej interpretacji świata osobom innych wyznań.

Szanuję Twoją wizję świata tak długo, jak nie każesz mi się do niej dostosować. Uszanuj i Ty moją :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 09:39:43    Temat postu: Wyniki TNS OBOP Odpowiedz z cytatem

Tradycja się stało iz dyskusja "stoczyła się" z głownego tematu ,na tematy zwiazane z "moralnością".
Zabijanie ,jest tematem przewodnim od kilkunastu lat wszelkich mediów.Ludzie zabijaja ludzi,zwierzęta,planete na której żyją.
W moim mniemaniu cywilizacja stoczyła się juz bardzo nisko.Wyrażnym wskażnikiem tego jest właśnie dyskusja ,czy można zabijać ?.Nieważne czy to nienarodzone czy żywe istoty ludzkie.Samo to iz ludzie nad tym dyskutuja jest chore,wartości zostały wypaczone a wręcz uległu zbestializowaniu.
Życie powinno byc sakrum,dobrem najwyższym, czymś co nas powinno łączyć oraz ukierunkowac nasza cywilizację.....
Tymczasem omawiane sa sposoby oraz okoliczności zabijania.Nie będę się zagłębiał w tzw postep technologiczny w metodach zabijania -technologia własnie wkroczyła w etap dehumanizacji formacji militarnych-tym bedą zajmowały sie drony oraz maszyny samobiezne z autonomicznym systemem sterowania.
Moralność staje sie niemodna...kiedy można zabijac za pomoca klawiatury komputera..Nie ma krwi,wybuchów,krzyków ofiar,lamentu rodzin.Czysto i sprawnie.,mechanicznie...jak na taśmie produkcyjnej.A wszystko to w literze prawa...

Propozycja pana Tyburskiego jest godna uwagi i skierowana jest do ludzi ktorzy maja odwagę stanac do dyskusji w cztery oczy.W pełni popieram taką inicjatywę poniewaz sam propagowałem kilkukrotnie taka formę polemiki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 11:53:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi chodzi tylko o to aby nie było aborcji na zyczenie. W wyniku gwałtu, lub ciężkiej choroby płodu to zupełnie inna sprawa tutaj każd sam powinien decydować. Chodzi mi tylko o to że niemożna przekladać kariery czy pogoni za kasą nad cenę zdrowego dziecka. Jestem za aktualną ustawą jaka obowiązuje teraz. Do przedmówcy który pisze o rodzinach patologicznych to ci powiem chłopie że właśnie takie kobiety nie usuwają, bo często po urodzeniu biorą pieniążki z opieki na dziecko i takie własnie osoby raczej nie chcą usuwać, często na aborcje decydują sie studentki z bogatych rodzin i osoby którym wymarzyła się pseudo kariera. I nie nam osądzać kto jest z patologicznej rodziny a kto nie. Jestem za aktualnie obowiązującym prawem. Co do narkotyków zdecydowanie nie. Ludzie, którzy żyją z handlu narkotykami często piorą w nich pieniądze pochodzące z innych o wiele cięższych przestępstw, tzn porwań, napadów, zorganizowanych kradzieży. Legalizować narkotyki to jak wyprać im pieniądze w majestacie prawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek Tyburski




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 171

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 12:08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Reactor bardzo dobrze napisane - popieram i dziękuję. Może się w końcu spotkamy....
2. Kala666 - masz prawo mieć taki ogląd na aborcję, a ja chętnie z Tobą porozmawiam na ten temat. To dyskusja z racji na wielość argumentów nie na forum. Tu jedynie mogę wyrazić krótko swoje zdanie. Mam w Ruchu Palikota 2 znajomych i jakoś się nie pozabijaliśmy, a wprost przeciwnie szanujemy się i rozmawiamy normalnie. I tak to powinno wydlądać.
3. Mikus401 - będę zawsze bronił życia czowieka! Współczesna technika i wiedza medyczna nie gwarantują poprawności badań i zbyt wiele znam przykładów "skreślonych" dzieci, które świetnie się rozwijają. A dzisiaj w jakim celu budujemy szpitale, lądowiska dla śmigłowców? Ratować życie? Można napisać, że się nie opłaca, a jednak to robimy. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy bestiami.... Zapraszam na debatę!
4. Iwan - oklepane! Skoro mamy taki dyktat, to jak to się dzieje, że możesz pisać te słowa bez sankcji. Jaka wiara jest prawdziwa, wbijana ludziom na siłę do głowy? Historia pokazuje, że takiej nie ma, bądź trwa przez chwilę. Dla mnie możesz nie być wierzącym, tylko nie ingeruj w sprawy wspólnoty, której nie jesteś członkiem. Mnie nie interesują sprawy prawosławnych, żydów, świadków Jehowy czy muzułmanów o ile nie dotyczą mojego Kościoła. Również zapraszam do debaty.
A życia ludzkiego broniłem i bronić będę, ponieważ nie chodzi tutaj o życie Twoje ale zupełnie obcych Ci ludzi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 12:37:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Jacku, cytat z pana bloga: ateizm usiłuje narzucić swoją miernotę moralną. Co to za zdanie Question Rozumię, że tylko Wasza jedynie słuszna wiara jest wartościowa, wszelkie inne drogi myślenia to miernota moralna? To obraża moje uczucia niereligijne Confused Kościół chce mieć wpływ absolutny na społeczeństwo, też chętnie się przyłączę do takiej dyskusji live. pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 13:59:49    Temat postu: Wyniki TNS OBOP Odpowiedz z cytatem

Warto nadmienic ważną "rzecz" ,majaca moim zdaniem ogromny wpływ na kazdą dyskusję...a mianowicie -manipulacja.
Otóż, ludzie bioracy udział w dyskusji ,maja czesto odmienne poglady na dany temat.Kto z "zebranych" zastanawiał sie, dlaczego tak twardo oponuje za swoim stanowiskiem?Czy przemawia przez niego jego doznania empiryczne czy też opinie innych?
Ilu z tu zebranych wychowuje dzieci?Ilu ma dzieci niepełnosprawne?Kto ostatnio przewijał obesranego darmozjada ?Kto doznał krzywdy fizycznej z finałem na ginekologii?
Moim zdaniem osoby z tego grona powinny miec najwiecej do powiedzenia,najace styczność z takimi sytuacjami.
Gdybanie jak to jest gdy tego sie nie przyzyło jest o kant ....stołu.
Mieszanie zas do tego Religii jest totalnym nieporozumieniem.Filozoficzne podejscie do gwałtu jest chyba nietrafionym podejsciem...
Potrzebne jest nam zdrowe myślenie a przede wszystkim nawiązywanie więzi społecznych które pomogą nam uniknąć sytuacji które poruszane są w dyskusji.
Mieszając jeszcze do tego politykę-pozwolę sobie zauważyc ,iz od wielu lat ,ogólnikowo sprawe przedstawiając ,nieRZAD ma problemy obywateli na tym poziomie głeboko w ...niepamieci.Więc ,nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć sie organizowac i działać.Nie tylko poprzez pyskówki na łamach forów czy plakatów wyborczych.
Nalegam na jak najszybsze spotkanie w gronie zainteresowanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 16:35:10    Temat postu: Re: Wyniki TNS OBOP Odpowiedz z cytatem

REACTOR napisał:

Ilu z tu zebranych wychowuje dzieci?Ilu ma dzieci niepełnosprawne?Kto ostatnio przewijał obesranego darmozjada ?Kto doznał krzywdy fizycznej z finałem na ginekologii?

nic dodać, nic ująć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 16:41:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zionek84 napisał:
Do przedmówcy który pisze o rodzinach patologicznych to ci powiem chłopie że właśnie takie kobiety nie usuwają, bo często po urodzeniu biorą pieniążki z opieki na dziecko i takie własnie osoby raczej nie chcą usuwać, często na aborcje decydują sie studentki z bogatych rodzin i osoby którym wymarzyła się pseudo kariera.


No sorry... na czy opierasz swoje spostrzeżenia odnośnie bogatych rodzin i studentek??! ... kobieta z patologicznej rodziny nie usunie dziecka bo nie stać jej na zabieg , jeśli myślisz ze pieniądze które otrzyma za urodzenie starczą jej na dłużej niż miesiąc opieki nad niemowlakiem to chyba żyjemy w innym kraju! Oczywiście nie wina tej kobiety że rodzi kolejne ( może już naste dziecko... ) nie jej wina że nie ma za co wykarmić swoich dzieci a już kolejne w drodze... Można zrzucić też winę na faceta bo po co robi kolejnego dzieciaka... Ktoś powinien panować nad tym , mieć kontrolę nad takimi rodzinami!
Gdyby państwo było w stanie zapanować nad nierozsądnymi , nieplanowanym i bezmyślnymi poczęciami to aborcja nie byłaby w ogóle potrzebna poza wymienionymi już wcześniej przypadkami...
Moje zdanie na ten temat to: PRZYMUSOWA STERYLIZACJA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 16:53:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikus401 napisał:

fenrir to ze dzieci w domach dzieciach się poniewierają to wina prawa a nie tych co pozostawiają ...dla mnie jest to dobre rozwiązanie ale nie do końca bo matka która zostawia powinna nie mieć żadnych problemów a dziecko powinno z miejsca iść do adopcji a nie tułać się....a dwa więcej dzieci pozostawianych jest nie przez rodziny patologiczne,ale zamożne które wstydzą się sąsiadów tak zwani co ludzie powiedzą ...taka jest prawda....


O Bogowie!!! Nie rób z kobiety kukułki która może rodzić kiedy chce i oddawać gdzie popadnie by inni się opiekowali jej potomstwem!
Tworzysz jakieś utopijne zasady, jak już wyżej napisałem Państwo powinno mieć kontrolę nad takimi osobami ( od tego jest wywiad społeczny , lekarze itp organizacje na które idą nasze podatki )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Sro, 12 Paź 2011 17:17:06    Temat postu: Wyniki TNS OBOP Odpowiedz z cytatem

Fenrirze-twoja opinia co do zatrzymania plagi niechcianych dzieci oraz propozycja przymusowej sterylizacji była juz przerabiana przez wielu przywódców min herr Fuhrera .
Twoja propozycja jest wskaznikiem obecnej tendencji wypaczania wartosci humanistycznych.Zamiast edukacji,opieki ze strony państwa którego zadaniem jest dbanie o obywateli(to obywatel jest esencja panstwa),wsparcia społeczenstwa ty proponujesz PRZYMUS.
Zauwazmy jak wiele rzeczy MUSIMY WYKONYWAC BO PAŃSTWO TAK CHCE:podatki,podatki,podatki.edukacja przymusowa,szczepienia(co madrzejsi potrafia to ominac),religia...itd..
A tu nalezy jeszcze komisyjnie jaja ucinac?Chiny tez wpadły na taki pomysł.Mimo iż maja przyrost "in plus" juz dostrzegaja niz demograficzny który własnie dopadł zachodnie kraje....Odbudowa potencjału demograficznego trwa pokolenia i tu koło sie zamyka...
Nie ma młodego pokolenia-nie ma forsy na emerytury ,nie ma komu pracowac nie wspominajac o opiece lekarskiej....
Nie wyobrazam sobie sytuacji iz pewnego dnia otrzymuje pismo w którym zostaje powiadomiony o obowiązku wazektomi w taki i takim terminie.To sie nazywa faszyzm lub totalizm.

P.s -z miłą checia dorzucę cegiełke na wazektomie dla pomysłodawców takich idei-co by sie nie rozmnażali(zabieg oczywiście dobrowolny-ktoś musi dać przykład dla poparcia swoich ideii)...Oto link z cennikiem:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110214/ZDROWIE/352709563
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.084878 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski