STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Straż Miejska
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 01 Sie 2005 07:52:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]
wychodzi na to samo, bo to miejska inwestycja. chyba bez różnicy czy urząd (z moich i twoich pieniędzy) zapłaci strażnikom czy firmie wykonującej inwestycję (w tym przypadku BTBS czyli spółce komunalnej).

Na to samo jeżeli chodzi o to kto płaci.Ale nie to samo jeżeli chodzi o koszty.
Wg mnie taniej wyjdzie jak się płaci jednemu stróżowi na budowie niż opłacać 2 strażników + samochód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 01 Sie 2005 15:41:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Yanusz ma racje tak mi się wydaje że to taniej wyjdzie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon, 01 Sie 2005 17:28:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie straży miejskiej: Proponuję osobom przechodzącym w okolicach sklepu fabrycznego POLMO (ul.Lidzbarska) na zwrócenie swej uwagi na nadwyraz często "stacjonujący" nieopodal owego sklepu biały pojazd marki VW o numerach rejestracyjnych cbr k666, którym posługuje się straż miejska a ów pojazd bywa, że stoi tam zaparkowany nawet kilka godzin w ciągu dnia a w tym czasie owi strażnicy "pilnie" pilnują porządku wewnątrz sklepu. Sytuację taka obserwuję od kilku lat, a wiem o tym ponieważ mieszkam w tej okolicy.
Powrót do góry
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Wto, 02 Sie 2005 07:49:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem w Brodnicy Straż Miejska jest jakimś dziwnym odpowiednikiem służb specjalnych (ewentualnie służb do zadan specjalnych, zeby nikogo nie urazić) Jak dawno widzieliśmy ich na patrolu?? Ja ich widuję tylko w trakcie imprez w mieście (2 razy: raz jak rozstawiają znaki zakazu wjazdu, a drugi raz jak je zwijają) Wink warto zasatnowić się nad sensem istnienia tej jednostki w naszym mieście: po co wywalac nasza (!!) kasę na coś, co nic nie robi? Ponosimy koszty utrzymania ich siedziby, samochodu, pensji i dodatków funkcyjnych... Obłęd. A może chłopaki mają tylko ładnie wyglądać? Sorry... :/ Hmm... a może oni tak naprawdę niczego tam nie pilnują tylko czekają, aż miną im godziny pracy?? Dziwne macie układy Panowie, bez urazy. Zróbcie z tej instytucji firmę, to przynajmniej dużo zarobicie... Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Wto, 02 Sie 2005 13:46:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem ciekaw czy SM_iejscy nie są z czyjejś rodziny lub nie są powiązani z kimś z urzędu miasta Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Wto, 02 Sie 2005 14:47:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
jestem ciekaw czy SM_iejscy nie są z czyjejś rodziny lub nie są powiązani z kimś z urzędu miasta Rolling Eyes




Zgadnij Januszku... Masz dwie opcje do wyboru:
a) tak
b) nie

Wyślij sms z wybraną odpowiedzią na nr 7490 a wygrasz kilkugodzinny postój i dyskusję na baaaaaardzo ciekawe dla facetów tematy ze strażnikami miejskimi... <lol2>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 03 Sie 2005 05:58:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MaJa napisał:
Moim zdaniem w Brodnicy Straż Miejska jest jakimś dziwnym odpowiednikiem służb specjalnych (ewentualnie służb do zadan specjalnych, zeby nikogo nie urazić) Jak dawno widzieliśmy ich na patrolu?? Ja ich widuję tylko w trakcie imprez w mieście (2 razy: raz jak rozstawiają znaki zakazu wjazdu, a drugi raz jak je zwijają) Wink warto zasatnowić się nad sensem istnienia tej jednostki w naszym mieście: po co wywalac nasza (!!) kasę na coś, co nic nie robi? Ponosimy koszty utrzymania ich siedziby, samochodu, pensji i dodatków funkcyjnych... Obłęd. A może chłopaki mają tylko ładnie wyglądać? Sorry... :/ Hmm... a może oni tak naprawdę niczego tam nie pilnują tylko czekają, aż miną im godziny pracy?? Dziwne macie układy Panowie, bez urazy. Zróbcie z tej instytucji firmę, to przynajmniej dużo zarobicie... Powodzenia.


Na pewno takich przykładów mozna mnożyć i narzekać ale to chyba nic nie pomoze. Powyższy przykład obijania się oraz omawiany w tym watku - pilnowania budowy świadczy o braku konkretnych stałych zadań oraz brak nadzoru i brak zainteresowania Magistratu ( urzedników odpowiedz. oraz samego burmistrza)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Sro, 03 Sie 2005 07:59:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... przecież SM ma swojego komendanta - na dodatek (chyba) jest on pracownikiem UM, jeśli się nie mylę... Wink Myślę, że tą sprawę powinno się zacząć od analizy kompetencji SM i określenia zakresu czynności i obowiązków. Bo w tym momencie ciśnie się na usta jedno pytanie: PO CO NA STRAŻ MIEJSKA Question Exclamation Confused pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kij
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sie 2005 16:53:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SM to kolejne wcielenie biurokracji, która jest podobna do wirusów. Rozrasta się w nieskończoność, pochłania i uzależnia od siebie coraz szersze obszary społecznej niezależności oraz bezmyślnie wmawia ludziom, iż istnieje służny cel jej dizałalności. Biurokracja sama tworzy sobie problemy. Nowożytna logika polityki administracyjnej zakłada przedewszystkim potrzebę defioniowania problemów i ich uzmysłowianiu ludziom, którzy prędzej, czy później zaczynają wierzyć w słuszność urzędniczych racji. SM jak, każda organizacja biurokratyczna, paranoicznie poszukuje nowych celów i zadań, posługując się mechanizamai zastraszania i pocieszania ( trwogąi nadzieją ), aby tępić "wyimaginowane potwory" współczesności, owe wszystkie zagrożenia, k tóre są tylko parawanem dla ukrycia społecznych sekretów - wykluczenia, konieczności inwigilacji ludzkich działań i ich kontroli, itd. Jest przy tym oczywiste, że biurokracja nie dąży do rozwiązania problemów, gdyż automatycznie oznaczałoby to kres koniecvzności jej istnienia, ale zarządza nimi, kontroluje, wtłacza w czytelne ramy procedur administracyjnych i norm prawnych.
Musiałem wylać trochę żółci na istytucje, której bardzo nie znoszę i nie godzę się na jej istnienia w dotychczasowej formie i osobowym składzie. Piszę te słowa może trochę obok tematu zasadniczego, ale od kilku tygodni nie ma mnie w Brodnicy, więc nie wiem co dzieję się tam konkretnie, ale każdy temat związany z SM niewątpliwie sprowokowałby mnie do wyrażenia powyższej opini.
Pozdrowienia znad morza - choć nie mam okazji ani się opalać, ani nurkować w wodzie...
Powrót do góry
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 06:09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość kij w w Orwellowski sposób wyjaśnił funkcjonowanie SM, trochę racji w tym jest , ale tak daleko bym nie szedł. Brodnica jak większość miast w tym okresie poszła za owczym pędem tworzenia SM bo to było modne i nadawało miastu splendoru. W tej chwili prawdopodobnie nikt nie ma pomysłu co dalej. To podpowiem - rozwiązać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 07:49:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętacie, kiedyś SM można było spotkac na pieszych partolach i naprawdę pełnilła ona swoją rolę-stała na straży. a teraz chłopakom nie chce się już stać, bo np. wiek nie ten, reumatyzm itp. i dlatego sobie siedzą. Echhhh, a my się czepiamy. Hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaha Napiszmy petycję: zaczynam zbierać podpisy na to, aby zlikwidować nasz oddział Straży Miejskiej. Chętnych zapraszam wysłania maila z imieniem i nazwiskiem na adres: likwidacjasm.petycja@wp.pl razem można więcej.. widocznie władze naszego miasta nie widzą problemu-my to możemy pokazać Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 08:13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MaJa napisał:
pamiętacie, kiedyś SM można było spotkac na pieszych partolach i naprawdę pełnilła ona swoją rolę-stała na straży. a teraz chłopakom nie chce się już stać, bo np. wiek nie ten, reumatyzm itp. i dlatego sobie siedzą. Echhhh, a my się czepiamy. :wink: :D


To może poczekajmy aż pójdą na emerytury.Mundurowi idą dużo wcześniej, a nowego naboru nie robić :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 08:42:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakim czasie SM może przejść na emeryturkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość






PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 09:09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam prośbę ... nie obrażajcie prawdziwych strażników miejskich.....

i faktycznie najlepiej by było rozwiązać tą "komórkę" a fundusze spożytkować w należyty sposób......

miałem kontakt ze strażnikami w róznych miastach większych i mniejszych ale ci panowie w Brodnicy są nadwyraz nieprzyjemni, złośliwi i niekulturalni....
Powrót do góry
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Pią, 05 Sie 2005 13:18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, czytałam dziś sonde w GP na temat bezpieczenstwa w Brodnicy... to jest chyba jakas beka... 2 czy 3 opinie byly o SM i byly pozytywne.. przeczytajcie, to będziecie mieli dobry humor przez cały weekend Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019268 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski