STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Która Myjnia bezdotykowa ? Na birco ? czy Cerako ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GVC




Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 16

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2011 12:45:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem test myjni na Brico na Cerako na czystym samochodzie żeby sprawdzic która myjnia nie zostawia śladów wody.... Na jedenej i 2 myjni umyje Kombi za 6 zł . I stwierdziłęm jedno że na brico płyn do mycia tylko się lepiej pieni a na cerako jak było od poczatku tak jest dobrze brana dawka. A palamy na niebiskim aucie widac po myjni z Brico.
W cerako postawili teraz myjnie dla dużych aut i zobaczymy kto jaką wibierze . Bo na ciężarówce nie łatwo zmyc brud.Smile
Osobiscie Stawiam na Cerako.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2011 21:24:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:
Jack 254 napisał:
a ja napisze tak , automatyczne myjnie rysują lakier ,fakt nie do podważenia . myjnia bezdotykowa nie domywa karoserii samochodu z silnikiem diesla .


A co ma do tego diesel ? Wiadomo , że to nie będzie doskonałe jak myjnia ręczna. Przecież za 6zł nie odpicujesz samochodu , jednak dla szybkiego umycia i na lenia nie ma nic lepszego.

Moje spostrzeżenia potwierdził mi człowiek który serwisuje myjnie automatyczne , spaliny z diesla są tłuste dlatego może pozostać ,,nalot''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2011 21:30:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o to kto kiedy pierwszy i że z Brodnicy ....
Wolny rynek konkurencja itd wszystko to służy nam konsumentom i na moje to nawet sam lucyfer może postawić koło siebie 20 takich myjni , dlaczego tak twierdze ?
Bo ani pan ,,miejscowy'' ani Ci ,,obcy'' nic za darmo mi nie dadzą . Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 00:59:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:

Moje spostrzeżenia potwierdził mi człowiek który serwisuje myjnie automatyczne , spaliny z diesla są tłuste dlatego może pozostać ,,nalot''


Naprawdę nie rozumiem was ludzie , wybaczcie. Myjnia ciśnieniowa nie umyje wam idealnie samochodu , na leniwca nie będzie on czysty. Niestety pozostałości po asfalcie , spaliny , pył po klockach czyści się odpowiednimi preparatami oraz przede wszystkim gąbeczka i jazda. Tego typu myjki służą do szybkiego przemycia auta z ogólnego brudu , jak ktoś chce mieć cacuszko na zlot to gąbeczka , półka obstawiona różnymi środkami i wtedy można mieć czyściocha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 01:01:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:

Bo ani pan ,,miejscowy'' ani Ci ,,obcy'' nic za darmo mi nie dadzą . Wink


On za darmo też tego nie dostał , ryzykował sporym kapitałem na to. Mniej sumienie dla naszego przedsiębiorcy , nie wygrał tej myjni na loterii zabawy odpustowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomeknowak




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 200

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 14:54:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:
Jack 254 napisał:

Moje spostrzeżenia potwierdził mi człowiek który serwisuje myjnie automatyczne , spaliny z diesla są tłuste dlatego może pozostać ,,nalot''


Naprawdę nie rozumiem was ludzie , wybaczcie. Myjnia ciśnieniowa nie umyje wam idealnie samochodu , na leniwca nie będzie on czysty. Niestety pozostałości po asfalcie , spaliny , pył po klockach czyści się odpowiednimi preparatami oraz przede wszystkim gąbeczka i jazda. Tego typu myjki służą do szybkiego przemycia auta z ogólnego brudu , jak ktoś chce mieć cacuszko na zlot to gąbeczka , półka obstawiona różnymi środkami i wtedy można mieć czyściocha.


To jedz na Statoil to zobaczysz jak Ci umyje samochód pieprzysz głupoty ja jak myje na bezdodtykowych to mam super blyszczace auto nie wiem moze ty myjesz w miejskiej fontannie a nie na myjni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czaq




Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 36

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 14:58:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myjnie bezdotykowe to nadają się do doraźnego mycia auta. Nic nie zastąpi biegania wokół samochodu z miękką gąbką i wiaderkiem z wodą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 15:35:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:
Jack 254 napisał:

Bo ani pan ,,miejscowy'' ani Ci ,,obcy'' nic za darmo mi nie dadzą . Wink


On za darmo też tego nie dostał , ryzykował sporym kapitałem na to. Mniej sumienie dla naszego przedsiębiorcy , nie wygrał tej myjni na loterii zabawy odpustowej.

Podobny kapitał zainwestował inter , tylko co to ma do rzeczy ? Tylko tyle że jest wolny rynek i konkurencja , która zawsze dobrze wpływa na jakość i cene usług
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2011 15:44:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:
Jack 254 napisał:

Moje spostrzeżenia potwierdził mi człowiek który serwisuje myjnie automatyczne , spaliny z diesla są tłuste dlatego może pozostać ,,nalot''


Naprawdę nie rozumiem was ludzie , wybaczcie. Myjnia ciśnieniowa nie umyje wam idealnie samochodu , na leniwca nie będzie on czysty. Niestety pozostałości po asfalcie , spaliny , pył po klockach czyści się odpowiednimi preparatami oraz przede wszystkim gąbeczka i jazda. Tego typu myjki służą do szybkiego przemycia auta z ogólnego brudu , jak ktoś chce mieć cacuszko na zlot to gąbeczka , półka obstawiona różnymi środkami i wtedy można mieć czyściocha.

Częściowo sie z Tobą zgodze , jak sie chce mieć auto wylizane to trzeba poświecić dużo czasu i jeszcze więcej kasy i zaangażowania .Kiedy miałem benzyniaka nalotu na karoserii nie było , od kiedy mam diesla nalot jest , i to właśnie potwierdził mi serwisant.
I teraz coś z czym sie nie zgodze ,moim zdaniem najgorsze co można zrobić przy myciu samochodu to właśnie użycie gąbki ,ponieważ ziarno piasku które na pewno znajdzie sie w gąbce (nawet jeżeli spłuczemy samochód) bedzie powodowało rysy na lakierze .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 09:35:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeknowak napisał:

To jedz na Statoil to zobaczysz jak Ci umyje samochód pieprzysz głupoty ja jak myje na bezdodtykowych to mam super blyszczace auto nie wiem moze ty myjesz w miejskiej fontannie a nie na myjni.


Kolejny niedzielny kierowca, który prawie czyściutki autem podjeżdża na myjkę ciśnieniową i onanizuje się , że będzie miał połysk. Powiedz jeszcze, że może polanie woskiem da super błysk nie gorszy niż ręczne wcieranie. Widzę naprawdę niski poziom tej dyskusji , jak chcesz zrobić test to pojeździj bez mycia miesiąc dwa w zimę po trasach i wjedź na ciśnieniową , po umyciu przetrzyj palcem tam gdzie był największy brud , np. drzwi - zobaczysz jak pięknie wyczyściło. Co do myjki statoila to to wyjechałeś z tym nie wiadomo skąd ... dajesz do porównania myjkę ze szczotami ? Naprawdę ciężko z Tobą dyskutować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 09:38:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:

Podobny kapitał zainwestował inter , tylko co to ma do rzeczy ? Tylko tyle że jest wolny rynek i konkurencja , która zawsze dobrze wpływa na jakość i cene usług


Tak jak pisałem , kieruję się tym , że jeden kapitał należy do Brodniczanina i na pewno po części wyda go w naszym mieście. Konkurencja tego nie zrobi, bo to są spółki z innych miast. Co do wolnego rynku to jest jak mówisz, może oprócz paliwa bo u nas jest spekulacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 09:40:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:

I teraz coś z czym sie nie zgodze ,moim zdaniem najgorsze co można zrobić przy myciu samochodu to właśnie użycie gąbki ,ponieważ ziarno piasku które na pewno znajdzie sie w gąbce (nawet jeżeli spłuczemy samochód) bedzie powodowało rysy na lakierze .


Każdy ma swoje sposoby, jednak przy naprawdę brudnym samochodzie nie domyjesz ciśnieniem wszystkiego , czasami nieuniknione staje się użycie gąbki. Po drugie lakier samochodowy nie jest tak delikatny, żeby po myciu mokrą gąbką od razu porysował, to nie myjka ze szczotami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 15:55:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos porownywal czasy mycia?

Wg mnie na Cerako za 1 zl czas dzialania to 40-45 s.

Chyba zainwestuje po 1 zl. na myjnie i skoncentruje sie wylacznie na tescie czasu, bez mycia samochodu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
łysy




Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 18:12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja porównywałem na brico czas mycia jest dłuższy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Pon, 14 Mar 2011 18:35:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie jest większe ciśnienie wody przy spłukiwaniu ?
Cerako czy Brico ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022308 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski