STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Która Myjnia bezdotykowa ? Na birco ? czy Cerako ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ran9




Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 151

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2011 11:48:04    Temat postu: hm Odpowiedz z cytatem

No, no Biedronka też "polska", bo taka ładna nazwa..i wiem co to jest sklep franczyzowy

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/wlasciciel-sieci-sklepow-intermarche-otwiera-nowa-fabryke-chce-zwiekszyc-produkcje-owocow-morza,33844.html

Co za Ciemnogród!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomeknowak




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 200

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2011 18:17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kam napisał:
a ja uważam że myjnie bezdotykowe to raczej nadają się tylko by umyć szyby jak już nic nie widać, poza tym to całe bez dotknięcia nie przynosi pożądanych efektów...


Tak wypowiada się osoba która nigdy nie myła na myjni bezdodtykowej. Myjnie te są o wiele lepsze niż automatycznea wiem co mówie bo znam to z włąsnego doświadczenia. Rok temu po zimie pojechałem na Statoil kupiłem karte na średnie mycie i po zakonczeniu mycia miałem niedokladnie umyty samochód na drzwiach i w paru innych miejscach był brudny. Po tej zimie pojechałem na myjnie bezdodtykową i za 6 zeta umyłem samochód był czysty bez zastrzezen i to za 5 zeta a nie za np 15. Po drugie myjnie automatycznie rysuja lakier. Na bezdotykowej umyłem sobie auto lepiej i szybciej niż ręcznie z 2 wiaderkami wody i szmatka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2011 22:42:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz Panie i Panowie parę sprostowań i trochę obiektywnego spojrzenia na całą sprawę Smile Czasami mogą pojawić się wątki subiektywne (samochód został umyty na obu myjniach w celu lepszego zapoznania z tematem, a także rozeznania), ale zaznaczam już na samym wstępie - nie jest to żadna reklama. Myślę, że najlepszym potwierdzeniem dla mojej całej wypowiedzi będzie wypróbowanie obu myjni i ich obiektywne porównanie. Ale do rzeczy, mianowicie:
BADI napisał:
Jadę na normalną myjnie i za 15 zł bez dotykania palcem mam ładnie umyty samochód . Nie biegam z lancą i nie stresuje czasem

Po Twojej wypowiedzi można jasno stwierdzić, że nie byłeś nigdy na myjni bezdotykowej i mogę Ci z góry powiedzieć, że nie wiesz jeszcze co znaczy dokładnie umyty samochód. Jakość jeśli chodzi o mycie, a także czystość samochodu jest nieporównywalnie lepsza o czym później pisze "tomeknowak". Stres czasem? Nikt nad Tobą nie stoi i nie pogania. Wystarczy trochę chęci, ale jeśli wolisz iść na łatwiznę - proszę bardzo. Założę się jednak, że w 10min spokojnie umyjesz auto (jeśli nie jesteś jakoś fizycznie ograniczony, to nawet zejdziesz poniżej tych 10min), dodatkowo więc oszczędzasz przy tym 5zł na każdym myciu. Czy nie każda złotówka się teraz liczy? Warto czasami zasugerować się zdaniem innych Smile

elmil napisał:
Zdecydowanie brico świetna myjnia i super chemia, zawsze wrzucam 5zł (na sedana) i najpierw spłukuje samochód pianą z wodą (program1), następnie mycie (program2) to jest ze szczotką a na koniec płukanie z nabłyszczaniem (program5) po tym nie ma zacieków od wody (takich białych plam)

Dobra, dobra. Wszystko mogłoby się wydawać ładnie, pięknie, ale.. No właśnie.
Po umyciu samochodu na Brico na drugi dzień pojawił się na samochodzie biały nalot czyli wspomniane wyżej białe plamy. I co?
Kilka różnic i faktów (dość znaczących) między obiema myjniami, które teraz przychodzą mi do głowy:
Cerako: Miękka oraz destylowana woda na wszystkich programach, w Brico: woda zdemineralizowana
Obsługa: Brico - nie, Cerako - tak.
Wspomniane wyżej już białe naloty (białe plamy): Brico - niestety tak, Cerako - nie.
I chyba aspekt, którego nie można pominąć:
Mycie ze szczotką (dzięki której zastosowaniu można łatwo porysować samochód): Brico - tak, Cerako - nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 08:56:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 napisał:

Mycie ze szczotką (dzięki której zastosowaniu można łatwo porysować samochód): Brico - tak, Cerako - nie.

Co najwyzej nadaje sie do umycia kol Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 09:28:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imho Cerako , przynajmniej Brodniczanin zarobi i wyda to na miejscu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 10:46:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram - CeRaKo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 13:14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:
imho Cerako , przynajmniej Brodniczanin zarobi i wyda to na miejscu

To już nie chodzi o zarobione pieniądze (wiadomo, że ważną kwestią jest również aby inwestycja dała oczekiwany zwrot), ale przede wszystkim o to, żeby myjnia spełniała swoje najważniejsze funkcje czyli najlepsza jakość i czystość samochodu w jak najniższej cenie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 19:41:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja napisze tak , automatyczne myjnie rysują lakier ,fakt nie do podważenia . myjnia bezdotykowa nie domywa karoserii samochodu z silnikiem diesla .
i nie ma tu znaczenia czas mycia ,kwota wydana itd.
Ja myje auto tam gdzie jest akurat krótsza kolejka , bo i tak muszę ,,dopieścić ''je po swojemu.
Dodam jeszcze że jestem wyjątkowo pedantyczny jeśli chodzi o samochód .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elmil




Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 10

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 20:00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 - zbieżność z właścicielem myjni CERAKO:) bo tak chwalisz, a
co do białych plam to się całkowicie nie zgadzam. Myję nie raz w brico i nie pozostała mi nigdy żadna biała plamka, a jak ktoś narzeka na szczotkę że rysuje lakier to niech najpierw wrzuci tą złotówkę więcej i najpierw spłucze autko (mycie zasadnicze), a dopiero potem zaczyna szorowanie. Używanie szczotki na niespłukanym wstępnie autku może właśnie powodować zarysowania, a powodem tego jest piasek którego nie spłukaliśmy wstępnie:).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 20:29:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elmil napisał:
kowal4655 - zbieżność z właścicielem myjni CERAKO:) bo tak chwalisz

Przeczytałeś "kolego", co napisałem na samym wstępie swojej wcześniej wypowiedzi? Jeśli tak, to albo:
a) masz sklerozę w bardzo zaawansowanym stadium rozwoju
b) nie czytasz ze zrozumieniem
c) nie potrafisz trafnie ocenić suchych faktów przytoczonych przeze mnie wcześniej.
Małe ułatwienie dla Ciebie (całkiem za friko): wszystkie odpowiedzi są prawidłowe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elmil




Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 10

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 23:03:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja wypowiedź wydała się aż zbyt subiektywna, a Twoje niezadowolenie z BRICO mogło wynikać z dwóch faktów:

1. nie spłukałeś dobrze autka po myciu
2. użyłeś zwykłego płukania co jest oczywiste że woda taka pozostawia biały osad (a na tablicy jest opisane jaka woda na jakim programie)

A mycie szczotką tak jak napisałem wcześniej WYMAGA wstępnego spłukania samochodu:)

Każdy chwali to co lubi ja lubię BRICO ty CERAKO ważne że obydwaj jesteśmy zadowoleni i mamy gdzie samochody umyćSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 23:53:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 napisał:

To już nie chodzi o zarobione pieniądze (wiadomo, że ważną kwestią jest również aby inwestycja dała oczekiwany zwrot), ale przede wszystkim o to, żeby myjnia spełniała swoje najważniejsze funkcje czyli najlepsza jakość i czystość samochodu w jak najniższej cenie Smile


Każdy odbiera swoim tokiem myślenia , ja nie patrzę co oferuję myjka bo dla mnie to działa podobnie , patrzę tylko i wyłącznie , że prowadzi to nasz Brodniczanin. Po drugie pierwszy wpadł na ten pomysł , a cwaniaki pod nosem skopiowali i postawili to samo. To jest chamskie i dlatego nigdy nie umyje w Briko samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazaa




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 238
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Mar 2011 23:54:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
a ja napisze tak , automatyczne myjnie rysują lakier ,fakt nie do podważenia . myjnia bezdotykowa nie domywa karoserii samochodu z silnikiem diesla .


A co ma do tego diesel ? Wiadomo , że to nie będzie doskonałe jak myjnia ręczna. Przecież za 6zł nie odpicujesz samochodu , jednak dla szybkiego umycia i na lenia nie ma nic lepszego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szook




Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 129

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2011 06:59:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie jak mam biegać z lancą do około auta to wole jechac na ustronie do stefanka. Tam za 9.90zł gosc przed wjazdem na myjke automatyczna sam lata dookoła auta z lanca, nastepnie spryskuje go aktywna pianą i dopiero włącza szczoty.

To czy warto chlapac sie za 7 czy 8 zł na brico czy cerako?

Ostatnio myłem auto w Grudziadzu na bezdotykowej to za piątaka przeleciałem wszystkie programy i jeszcze mase czasu zostało, a tu zeby dobrze umyc auto (vectra - sedan) potrzebuje po wiedzmy 8 ziko i to jeszcze musze sie nabiegać bo czasy są podkręcone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2011 07:07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazaa napisał:

Każdy odbiera swoim tokiem myślenia , ja nie patrzę co oferuję myjka bo dla mnie to działa podobnie , patrzę tylko i wyłącznie , że prowadzi to nasz Brodniczanin. Po drugie pierwszy wpadł na ten pomysł , a cwaniaki pod nosem skopiowali i postawili to samo. To jest chamskie i dlatego nigdy nie umyje w Briko samochodu.

Fakt..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023301 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski