STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Bogdan Jan Majczuk- kandydat do Rady Miejskiej (okręg 1)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY - dyskusje z kandydatami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 16 Lis 2010 17:56:44    Temat postu: Bogdan Jan Majczuk- kandydat do Rady Miejskiej (okręg 1) Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Jestem kandydatem do Rady Miejskiej (okręg nr 1, lista nr 19, pozycja nr 1). Byłem radnym obecnej kadencji. Jestem brodniczaninem od pokoleń, dobro naszego miasta i okolic jest dla mnie najważniejszą sprawą. Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZbyszekB-ca




Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 89

PostWysłany: Wto, 16 Lis 2010 21:26:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialem ze byl Pan przeciwny zmianom planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul Wczasowej i Niskie Brodno, pod zabudowe wielorodzinna , prosze pamietac ze Niskie Brodno to skarb wszystkich mieszkancow miasta , bede za Panem !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 11:30:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZbyszekB-ca napisał:
Widzialem ze byl Pan przeciwny zmianom planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul Wczasowej i Niskie Brodno, pod zabudowe wielorodzinna , prosze pamietac ze Niskie Brodno to skarb wszystkich mieszkancow miasta , bede za Panem !


Panie Zbyszku,

Problem braku planu zagospodarowania przestrzennego miasta, a w szczególności takich "wrażliwych" miejsc jak jezioro, brzegi rzeki Drwęcy oraz starówka jest niedoceniany przez ogół społeczeństwa. Mądre planowanie jest jedynym narzędziem w rękach samorządu gminnego, chroniącego przestrzeń publiczną przed chaotycznymi i nieprzemyślanymi inwestycjami. Podział kompetencji na styku gmina- powiat wymaga pełnego współdziałania, a z tym bywa różnie. Dlatego w mijającej kadencji udało nam się wprowadzić do pilnych zadań miasta w najbliższym czasie, opracowanie komlpeksowego planu obejmującego swym zasięgiem powierzchnię całego jeziora z przyległymi terenami, na co zostały zabezpieczone środki finansowe w budżecie na rok 2011 !!!
Jako przykład mojego ostatniego działania mogę podać sprawę budowy muru oporowego nad jeziorem Niskie Brodno, która to inwestycja zamknęła dostęp mieszkańców miasta do czterystu metrów brzegu jeziora przy ulicy Wczasowej, brutalnie odcinając tradycyjny trakt spacerowy. Sprawa ta opisana została w ogólnopolskim tygodniku "Przegląd", zainteresowanym polecam lekturę tego materiału.
http://przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=16851
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 11:50:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kandydat zweryfikowany przez Brodnica.net. Zapraszamy do dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szpryng




Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 17:57:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po spacerku nad naszym jeziorkiem mogę z ręką na sercu powiedzieć że cała ta twoja robota to o kant d**y !!! Trza kogoś bardziej operatywnego może też młodszego !! Ale gdzie szukać ? Nie wiem!!Radny musi mieć twardą dupę i iść po trupach!!!Inaczej nic nie zdziała!! :lol: :D Mur stał,stoi i będzie stał!!! :lol: :lol:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KOZA




Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 172
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 18:07:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stoję "murem" za Panem Bogdanem. Wykazał inicjatywę, wyraził swój sprzeciw, a to już jest dużo. Mnie też bardzo nie podoba się to , co zostało zagrodzone, pobudowane i de facto zniszczone nad naszym kiedyś pięknym jeziorem.
I na koniec-w pojedynkę niewiele się zdziała, kiedy w grę wchodzą układy i kasa. Niestety takie są realia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 18:45:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpryng napisał:
Po spacerku nad naszym jeziorkiem mogę z ręką na sercu powiedzieć że cała ta twoja robota to o kant d**y !!! Trza kogoś bardziej operatywnego może też młodszego !! Ale gdzie szukać ? Nie wiem!!Radny musi mieć twardą dupę i iść po trupach!!!Inaczej nic nie zdziała!! Laughing Very Happy Mur stał,stoi i będzie stał!!! Laughing Laughing


Drogi Szpryngu,

Masz dużo racji ale nie do końca. Musiało upłynąć dużo czasu zanim w komisjach Rady Miejskiej moje postulaty ochrony szczególnie ważnych i "wrażliwych" miejsc na terenie miasta zaczęły zyskiwać minimalne zrozumienie. Czas ten nie został do końca zmarnowany ,ponieważ myślenie wielu ludzi za to odpowiedzialnych jest już inne. Jeżeli zaś chodzi o sprawę muru nad Niskim Brodnem, osobiście złożyłem doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury, która wszczęła dochodzenie. Powiatowy Inspektor Budowlany po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego podjął decyzję o rozbiórce nielegalnej budowli. Oczywiście inwestor odwołuje się od tych decyzji do kolejnych instancji, które podtrzymują wcześniejsze ustalenia. W pełni rozumiem ,że po rozebraniu tego muru brzeg jeziora nawet przy najlepszej woli nie będzie już taki sam, ale jest to nauką na przyszłość i nie powinno już być problemów w znajdowaniu środków na opracowania planów zagospodarowania przestrzennego chroniących przestrzeń publiczną nie tylko nad jeziorem. A propos mojej d**y to o nią się nie martwię, bo jest ze stali -jak mnie znasz to tego typu spraw nigdy nie odpuszczę.Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 18:49:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOZA napisał:
I na koniec-w pojedynkę niewiele się zdziała, kiedy w grę wchodzą układy i kasa. Niestety takie są realia...


Dlatego wybierajcie ludzi z wyobraźnią o wiedzy i wrażliwości w różnych tematach i dziedzinach życia to w kolejnej Radzie zmontuje się ekipa, która nie będzie działać w osamotnieniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mg_admin




Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 280
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Lis 2010 23:56:32    Temat postu: INWESTYCJA! POSUNIĘCIE CZY PRZEGIĘCIE? Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zadać Panu troszkę inne pytanie. Co sądzi Pan o inwestycji na budowę centrum handlowego, aquaparku, oraz hotelu przy ul. Królowej Jadwigi? Czy według Pańskiego zdania to dobre posunięcie czy przegięcie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 09:41:56    Temat postu: Re: INWESTYCJA! POSUNIĘCIE CZY PRZEGIĘCIE? Odpowiedz z cytatem

mg_admin napisał:
Chciałbym zadać Panu troszkę inne pytanie. Co sądzi Pan o inwestycji na budowę centrum handlowego, aquaparku, oraz hotelu przy ul. Królowej Jadwigi? Czy według Pańskiego zdania to dobre posunięcie czy przegięcie?
Gdy został wywołany temat tej inwestycji to miałem wiele wątpliwości co do jej lokalizacji. Zadałem sobie trochę trudu i dwukrotnie odwiedziłem Ostródę zapoznając się z istniejącymi tam podobnymi obiektami wybudowanymi przez tego samego inwestora który zgłosił się do Brodnicy. Porojektowany u nas kompleks uwzględnia doświadczenia i błędy tego w Ostródzie np. każdy budynek posiada własne miejsca parkingowe czy to w podziemiu czy pod dachem. W dającej się przewidzić perspektywie czasowej , miasta nie będzie stać na tego typu inwestycje. Całość ma kosztować około 120 milionów zł. Jako przedsięwzięcie komercyjne musi ono przynosić dochody, dlatego poza aquaparkiem,multikinem,hotelem, salami bilardowymi, gastronomią ,powstanie część handlowa i odnowy biologicznej. W połączeniu z istniejącą halą sportową, stadionem i w przyszłości profesjonalną przystanią rzeczną w zakolu Drwęcy mamy szansę na posiadanie w Brodnicy wyjątkowego kompleksu rekreacyjno-sportowego. Nasze żony i dziewczny będą mogły robić zakupy w '' Galeri Brodnica'' bez koniczności wypraw do Torunia i Bydgoszczy. Niewielu wie że dzięki podobnym inwestycjom, Ostróda została zakwalifikowana przez UEFA jako jeden z gospodarzy goszczących drużyny na Euro 2012, dlaczego mamy być gorsi????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vira




Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 8

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 10:55:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak trzymać !!! Zadbajmy o nasze niedocenione bogactwo (jeziora, rzeka) ale też i o rozwój naszego miasta - nowe obiekty to nowe atrakcje dla turystów i dla mieszkańców. Galeria - TAK ! Im więcej tego typu obiektów tym na rynku większa konkurencja a to tylko lepiej dla mieszkańców miasta. Małe sklepy się utrzymają a duże będą musiały zweryfikować ceny i o to nam mieszkańcom chodzi. Nie chcemy monopolisty w mieście. Panie Bogdanie w Panu nadzieja, proszę pamiętać że w tym mieście skarbem jest Drwęca - zadbajmy o to by była to zaraz po zabytkach nasza największa atrakcja !!![/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 12:39:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vira napisał:
Panie Bogdanie w Panu nadzieja, proszę pamiętać że w tym mieście skarbem jest Drwęca - zadbajmy o to by była to zaraz po zabytkach nasza największa atrakcja !!![/b]


Viro,
Ostatnio znalazłem w moim domowym archiwum materiały wyborcze z 1994 roku, gdy po raz pierwszy kandydowałem do Rady Miejskiej, motywem przewodnim tamtego programu było hasło "Brodnica powinna odwrócić się twarzą do Drwęcy". Wtedy w wyborach poległem, może to jeszcze nie był ten czas, były pilniejsze potrzeby. Jako ichtiolog z zawodu, wiceprezes oddziału PTTK w Brodnicy od lat próbuję zachęcić ludzi i zdobyć środki na uruchomienie cywilizowanego szlaku turystycznego rzeką Drwęcą. W ubiegłym roku jako radny doprowadziłem do dwóch spotkań przedstawicieli samorządów gmin leżących nad Drwęcą. Nie doszło do praktycznych działań z uwagi na szereg ważniejszych inwestycji w rozumieniu tych gmin. Opracowaliśmy społecznie, w ramach PTTK program pod tytułem "W krainie jesiotra i orkiszu", który aplikował o kwotę 38 000 000 złotych w ramach konkursu rozpisanego przez Polską Organizację Turystyczną na inwestycje infrastrukturalne w oryginalny produkt turystyczny. Z naszym programem dotarliśmy do finału konkursu i polegliśmy dopiero w konfrontacji z tuzami polskiej turystyki wpisanymi na listę UNESCO. Nie znaczy to ,że nie będziemy wykorzystywali wszelkich możliwości na zdobycie środków i zachęcania indywidualnych inwestorów oraz propagowanie tej idei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
budujemymosty




Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 14:58:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...Jako przykład mojego ostatniego działania mogę podać sprawę budowy muru oporowego nad jeziorem Niskie Brodno, która to inwestycja zamknęła dostęp mieszkańców miasta do czterystu metrów brzegu jeziora przy ulicy Wczasowej, brutalnie odcinając tradycyjny trakt spacerowy. Sprawa ta opisana została w ogólnopolskim tygodniku "Przegląd", zainteresowanym polecam lekturę tego materiału.
http://przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=16851[/quote]....

W wywiadzie mówi Pan :

"...Pseudopodmurówka odcina bowiem dostęp do jeziora, bo została zbudowana w odległości mniejszej niż 5 m od linii brzegowej...."

natomiast Prawo wodne mówi :

"...art.27 ust.1 prawa wodnego: Zabrania się grodzenia nieruchomości
przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej
niż 1,5 m od linii brzegu..."

Czyli coś się z Pana 5-oma metrami nie zgadza!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maraski1969




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 10

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 17:22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Panie Bogdanie! Jednak nie wszystkie Pana poczynania jako radnego wyglądają tak wspaniale. Pana aktywność podczas sesji RM nie była oszałamiająca, a ręka podczas głosowań cały czas unosiła się tak jak chciał tego były już burmistrz. Czy wtedy miał Pan na uwadze dobro mieszkańców?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bogdan Majczuk




Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 14
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 18 Lis 2010 18:44:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

budujemymosty napisał:
Czyli coś się z Pana 5-oma metrami nie zgadza!!!!


Cytuje Pan autora tekstu, moja wypowiedż jest kawałek dalej. Jeśli chodzi o wspomniane 5 metrów to one w tym miejscu obowiązują,ponieważ regulują to szczegółowe przepisy dla Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy ustanowione rozporządzeniem nr 8/2008 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o czym inwestor został powiadomiony w Decyzji o Warunkach Zabudowy. Nie jestem prawnikiem ale na zdrowy rozum zostały złamane następujące ustawy: Kodeks karny Art.181, Art.187,Art.188, Prawo ochrona przyrody Art.127 par.1 punkt d par.2 punkt d, Prawo budowlane Art.93 par.6 .Kończę ten wątek poniważ brniemy w szczegóły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY - dyskusje z kandydatami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024249 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski