STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
pomoc dla kogos kto traci zmysly?!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Wto, 10 Lis 2009 12:04:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to bardzo trudna aczkolwiek delikatna sprawa. Z jednej strony jestem w stanie zrozumieć co przeżywają osoby i ich rodziny, których dotyka taki problem. Jedna wielka niemoc, bezradność, poczucie że nic nie można zrobić. Z drugiej strony trzeba jeszcze zmierzyć się z ludźmi "z zewnątrz", których reakcje często nie są empatyczne. To takie błędne koło... Tak jak pisałam wcześniej, każdego z nas może dotknąć taki problem - alkoholizm, depresja i inne, często trudne do wyleczenia schorzenia natury psychicznej. Wydaje mi się, że społeczeństwo nie jest uświadomione, stąd to niezrozumienie i temat tabu. Na pewno, gdy taka sytuacja dotyka nas bezpośrednio, to zaczynamy inaczej na to patrzeć, stajemy się uczestnikiem i zmieniamy swój światopogląd.
Dobrze by się stało, gdyby udało się przerwać zmowę milczenia... i zrozumieć co przeżywają tacy ludzie, choć pewnie nie jest to łatwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Wto, 10 Lis 2009 18:51:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a autora postu wciąż nie słychać - na mój gust to zwykła wkrętka - a my jak idioci się przejęliśmy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Wto, 10 Lis 2009 23:25:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:
... a autora postu wciąż nie słychać - na mój gust to zwykła wkrętka - a my jak idioci się przejęliśmy...


A może jednak wstydzi się odezwać? Narobiliśmy trochę szumu wokół jej osoby, może nie o taki rozgłos jej chodziło?
Mam tylko nadzieję, że uda się jej rozwiązać wszystkie problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 12 Lis 2009 08:30:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że nikt, kto szukałby na poważnie pomocy nie szukałby jej wśród obcych ludzi na forum internetowym, które nie jest forum specjalistycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek




Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 476
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 12 Lis 2009 08:53:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi sie wydaje że to znow zapytanie w stlu, czy ktoś widziała, czy ktoś zna , czy ktoś słyszał... tylko czy o tak ważnej sprawie jaką ten ktoś poruszył, zainteresował forumowiczow nie lepiej było by zalożyć jednak sąde ? Pozdrawiam tego "kogoś" i niech lepiej się zastanowi bo może ktoś inny bedzie potzrebowal pomoc a ludziom to wyda sie za jakiś głupi żart i nie zwrócą na to uwagi ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Czw, 12 Lis 2009 09:34:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek napisał:
Pozdrawiam tego "kogoś" i niech lepiej się zastanowi bo może ktoś inny bedzie potzrebowal pomoc a ludziom to wyda sie za jakiś głupi żart i nie zwrócą na to uwagi ....


Święte słowa.
Daliśmy się wkręcić i tyle. Następnym razem po prostu nikt nie zareaguje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 12 Lis 2009 12:30:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oczekujmy od autorki, że nam coś napisze. Sądzę, że pomogliśmy paroma informacjami i samym faktem, że jesteśmy otwarci na tego typu problemy. Dajmy jej czas na przemyślenia i zajęcie się sobą. Nie potrzebnie się obrażacie. Ja jestem dobrej myśli i pozdrawiam! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Czw, 12 Lis 2009 12:57:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie obrażamy się. To nie tak. Obym się mylił, ale brak reakcji ze strony autorki może źle wróżyć... Oby NIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greypearl




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sob, 28 Lis 2009 20:34:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze naprawde sie przejeliscie moja sprawa.. przepraszam za czas w ktorym nie moglam tu zajrzec.. dziekuje za porady i jedno z wypowiedzi strasznie mnie zdziwilo.. bo jesli chce sie komus ''wygadac'' to napewno nie bedzie osoba ktora znam bo zaraz wielki szaszor wokol mnie by byl.. tutaj moge zapytac i dostac odpowiedz pozniej przemyslec i zrobic co uwazam za sluszne ale chc zeby ludzie zainteresowali sie troche innymi bo nie tylko ja mam problemy z ktorymi sobie nie radze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek




Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 476
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 29 Lis 2009 15:13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcesz naprawić świat ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greypearl




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pon, 30 Lis 2009 00:23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="jacek"]chcesz naprawić świat ?[/quote]


nie naprawie swiata bo juz na to za pozno.. Ludzie popadli w narcyzm.. nienawidze ludzi ktorzy mysla tylko o sobie i swoich dobrach materialnych... dobra materialne to nie wszystko..
dla jednego jakis poemat bedzie zwyklym poematem a dla drugiego bedzie ukazywac swiat w barwach ktore beda do niego przemawiac.. nie potrafie okresliic co ludzmi kieruje gdy sprawiaja innym przykrosc lub co gorsza jeden drugiego mija niczym dwa cienie ktore sa zbyt oczywiste zeby na siebie spojrzec....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Pon, 30 Lis 2009 13:35:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

greypearl napisał:


.. nie potrafie okresliic co ludzmi kieruje gdy sprawiaja innym przykrosc lub co gorsza jeden drugiego mija niczym dwa cienie ktore sa zbyt oczywiste zeby na siebie spojrzec....


Żyjemy w czasach, w których większość ludzi przede wszystkim myśli o sobie. Lepiej nie widzieć cudzych problemów, bo przecież i tak każdy je ma. A przy okazji można jeszcze komuś "dokopać" czy "zdołować". Tak jest, chociaż nie wszyscy jeszcze tak myślą (na szczęście). Dzięki takim jednostkom, udaje się w miarę normalnie żyć i nie tracić wiary w drugiego człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greypearl




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 03 Gru 2009 22:36:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednostki ale jednak jeszcze istnieja.. jeszcze.. ciekawe jak dlugo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018875 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski