STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Uwaga - nad Polską powieje orkan!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Pią, 25 Sty 2008 22:47:17    Temat postu: Uwaga - nad Polską powieje orkan! Odpowiedz z cytatem

W sobotę, a szczególnie w nocy z soboty na niedzielę nad Polską będzie bardzo silnie wiało. Nad morzem wiatr osiągnie średnią prędkość 70km/h a w porywach do 130 km/h. Istnieje poważne niebezpieczeństwo wzrostu poziomy wody w ujściowych odcinkach rzek powyżej poziomu alarmowego. Silnie powieje także w Polsce wschodniej, zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę. Tutaj średnia prędkość może wynieść 60km/h, a w porywach do 120km/h.ak silny wiatr określa się mianem orkanu. Na lądzie wiatr 120km/h wyrywa drzewa z korzeniami, niszczy wysokie kominy i zrywa linie energetyczne.


- Podczas takiego wiatru zniszczenia mogą być podobne do tych, jakie wyrządził w zeszłym roku orkan Cyryl - pisze na Alert24 Jarek Turała ze stowarzyszenia Polskich Łowców Burz.

Wówczas wiatr wiejący z siłą do 140-160 km/godz. spowodował ogromne szkody w całej Europie. Łamiące się drzewa niszczyły samochody oraz linie energetyczne, wiatr zrywał dachy. Szkody w krajach nawiedzonych przez żywioł oszacowano na 8 miliardów euro.

- Zalecam przestawienie aut stojących teraz pod drzewami jak również zabezpieczenie wolno leżących przedmiotów, które wiatr mógłby unieść - dodaje Jacek Turała. - Najsilniej będzie wiało nad morzem - w województwach zachodniopomorskim oraz pomorskim, a także w szczytowych partiach gór. Z powodu niebezpieczeństwa uszkodzenia linii napowietrznych, możliwe są przerwy w dostawach prądu, a także problemy w komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej.

Polska jest pod wpływem niżu znad Skandynawii. W sobotę zaczniemy się dostawać pod wpływ wtórnego ośrodka niżowego przesuwającego się znad Morza Północnego, przez Bałtyk, Litwę, Łotwę i Białoruś. W piątek w Polsce zwiększy się prędkość wiatru. Na północy będzie wiało w porywach do 90km/h, na wschodzie do 80km/h, w górach do 100km/h. W sobotę rano wiatr osłabnie jednak wieczorem znów zwiększy prędkość. Najsilniej powieje w strefie brzegowej do 120 km/h, na północy kraju do 110 km/h, a na wschodzie do 90-100 km/h, w centrum do 85-90 km/h. W górach wiatr może osiągać prędkość 130-140km/h. Możliwe są też opady deszczu, chwilami intensywne, w górach będzie to śnieg, co spowoduje zawieje śnieżne (lokalnie zamiecie). Wiatr zacznie słabnąć rano w niedzielę.



Źródło: Alert24.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
hydraulik




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 1510
Skąd: tylko brodnica

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2008 02:28:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojojoj. znów żałoba Very Happy będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ali




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 12
Skąd: Brodłej

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2008 10:52:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjecia sie porobi ;] Smile

toć az tak groźnie to chiba nie bedzie coo ? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dziewczynka




Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 13

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2008 15:24:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to narobiliście mi stracha bo będę siedziała tej nocy sama w domu Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Schogetten




Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 32
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2008 15:39:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oho...
Mnie to nie smieszy, bo jak mi papę zerwie z dachu, to nad głową będę miała płytę gipsową, o ile jej tez nie zerwie xP[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 00:27:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dziś to wieje no i chwilowa burza to już drugi raz w tym samym miejscu co rok temu.
Siedzę w autku na parkingu kauflandu (koło schodków pks dla ciekawskich) aż tu nagle jak pierdyłkł piorun gdzieś w cmentarz lub energetyki to się alarmy po włączały co w niektórych samochodach i znów nad klasztorkiem zbierają się czarne chmury, może ktoś pamięta ostatnią burze w zimę:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 00:31:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okolicznych wsiach, co jakiś czas na dłużej lub na krócej nie ma prądu... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hydraulik




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 1510
Skąd: tylko brodnica

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 11:15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na podgórnej też nie było prądu chwilami. /komputer mi wyłączyło :/

i doniczkę z balkonu zwiało Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Schogetten




Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 32
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 14:17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja babcia, która regularnie spisuje pogodę od iluś tam lat powiedziała mi, ze ostatnia burza w zimę była w 2001 roku.
Kurde, ja się przestraszyłam, bo akurat siedziałam na parapecie w oknie i prawie z niego spadłam jak się mi w oknie błysnęło xP

Na szczęście wiatr ustaje, za to mamy deszczową śniezyce xP
E tam doniczka, mi kosz na śmieci pełen wywaliło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziewczynka




Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 13

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 15:15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bałagan przed domem, poprzewalane wszystko co stało, i strach jak ch*** Smile błyskało się oj błyskało... ale już po wszystkim Smile a prądu to co chwile nie było a jak był to na pare minut... miałam pecha bo musiałam wyjść przed dom w najgorszy wiatr, myślałam że do drzwi nie dojde!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hydraulik




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 1510
Skąd: tylko brodnica

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2008 18:14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak na serio bałem się wsączyć komputer dziś rano bo mam go włączonego 24h.

już takie coś mi się przytrafiło i straciłem wszystkie dane, nie odzyskałem ich do dziś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.107963 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski