STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Zaplodnienie in vitro
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 16 Sty 2008 13:50:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BADI!

A słuchałaś kiedyś w ogóle Radia Maryja?
Czy ktoś od Ciebie wymaga pieniędzy na nie?
A czemu dajesz kasę np. na Świąteczną Orkiestrę Owsiaka?
itp. itd.

Ta dyskusja w moim mniemaniu właściwie nie powinna dotyczyć kościoła ale wartości, jaką jest ludzkie życie. Jeżeli będziemy akceptować zabijanie własnego potomstwa, to ta cywilizacja jest na wymarciu.

Ja, podobnie jak kościół też staję w obronie tego życia i gdybym mógł zakazałbym wszystkim zabijania nienarodzonych dzieci. Tak samo, jak eutanazji, wykonywania wyroków śmierci czy rozpoczynania wojen! Bez względu na poglądy.
Chodzi nam o podstawowe pytanie - co to znaczy być człowiekiem?
I tu wielu z nas myśli tylko o sobie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 16 Sty 2008 14:09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filozof napisał:
Ja, podobnie jak kościół też staję w obronie tego życia i gdybym mógł zakazałbym wszystkim zabijania nienarodzonych dzieci. Tak samo, jak eutanazji, wykonywania wyroków śmierci czy rozpoczynania wojen! Bez względu na poglądy.

ja w takim razie jak druga katarynka zapytam: dlaczego, kto dal ci prawo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 17 Sty 2008 09:39:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawo daje mi bycie człowiekiem = wolność = odpowiedzialność także za innych. Ta sama, która Tobie daje prawo myśleć i mówić inaczej.
A prawo życia wymaga jednoznacznej postawy.
Kto wierzy w jej wartość ten jej broni.
Kto nie wierzy ten dopuszcza jej niszczenie.

Jakie prawo pozwala nam niszczyć to, co powstało?

Czy to nie jest chore, że z jednej strony niektorzy akceptują aborcję, a z drugiej zbierają z Owsiakiem kasę na dzieci, ktorym udało się urodzić?

Przecież to zwyczajne zakłamanie i brak konsekwencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 17 Sty 2008 11:38:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filozof napisał:
Ta sama, która Tobie daje prawo myśleć i mówić inaczej.

ale ja nie kwestionuje twojego prawa do myslenia tak jak myslisz. ja kwestionuje twoje prawo do narzucania innym swojej interpretacji rzeczywistosci. jak wiesz jej nie podzielam - wiec dlaczego mam byc zmuszany do przestrzegania zasad moralnych przez twoj swiatopoglad narzucanych?

nie chodzi mi, w najmniejszym nawet stopniu, o to by tobie, ani komukolwiek innemu, odebrac prawo do wyrazania swojej opinii, chcialbym tylko, zeby ta opinia pozostala twoja, a nie musiala sie stawac moja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Czw, 17 Sty 2008 15:54:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze ,nie chce sie wtrącać w wasze naukowo-teologiczne wywody, ale czytając ten temat nasunęło mi sie takie pytanie...
Czemu ludzie wierzący chodzą do lekarzy,czemu poddają sie operacjom i przeszczepom ?! przecież to najzwyklejsza ingerencja w ''boską decyzje'' Exclamation
... przecież jeśli Bóg chce byś zachorował to po co to leczyć?! Czy posiadanie w ''sobie'' części innego człowieka [ dawcy ] to nie czasem jakieś bluźnierstwo??!

A wracając do tematu in vitro...spór o to czy embrion jest już człowiekiem czy nie, kojarzy mi się z odwiecznym problemem ; ''czy jajecznice robi się z jajek czy z małych kurczaków'' ?! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016104 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski