STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
jak uchronić się przed wojskiem??
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ramona




Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 28

PostWysłany: Pią, 07 Wrz 2007 07:45:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odbiera się wezwań, to podstawa Smile quote]

Wg KPA jeśli dwa razy nie odbierzesz wezwania, to uznaje się za odebrane. Pokręcone, ale tak jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Payne




Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 171
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią, 07 Wrz 2007 08:50:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramona napisał:
Wg KPA jeśli dwa razy nie odbierzesz wezwania, to uznaje się za odebrane. Pokręcone, ale tak jest.
Ups.. masz rację! Miałem starą wersję ustawy. Po dwukrotnym, nieskutecznym doręczeniu (praktycznie miesiąc) przesyłkę uznaje się za doręczoną (ściśle w art 44. KPA) Czyli w myśl prawa WKU dostarczyło polskiemu_hydraulikowi wezwanie do zgłoszenia się.

Polski_hydrauliku, pytanie..kiedy nastąpiło wymeldowanie z Polski? Jeśli przed prawnym dostarczeniem listu to jesteś czysty. Wezwanie Ciebie było bezzasadne. Wymeldowałeś się -> nie podlegasz obowiązkowi czynnej służby naszej ojczyźnie. Art. 44. pkt1 Ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP:

1. Nie powołuje się do czynnej służby wojskowej poborowych uznanych za zdolnych do tej służby:
1) obywateli polskich, którzy stale zamieszkują za granicą;


Jeśli było na odwrót, masz problem.

BTW. Już się zamierzają, żeby to zmienić. Ale jak zmienią to stworzą martwy przepis, kto będzie ścigać ludzi w Anglii? Macierewicz? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BroSEko




Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: z lasów i bagien

PostWysłany: Pią, 07 Wrz 2007 09:25:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukasbrod




Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 332
Skąd: Brodłej

PostWysłany: Pią, 07 Wrz 2007 10:03:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz brata na okrecie w gdyni to okrecik ma ładny Razz byłem tam ostatnio Wink
Ja miałem isc do woja i co!!! wywalili mnie i powiedzieli ze nie moge Sad pewnie pomysleli ze jestem szalony, ale nie Twisted Evil
Byłem jeszcze na 2 komisjach i niestety podziekowali mi i z dniem 02,04,2001 zgodnie z art.46ust.4costam costam Nr.63/MON i inne pierdoły zostałem przeniesiony do rezerwy Confused
Znajomy sie dostał do jednostki gdzie zarabia wiecej niż moje 3 wypłaty a do tego ciągle siedzi w domy i dostaje jakieś premie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 07 Wrz 2007 11:26:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski_hydraulik napisał:
ok...

1 tak wymeldowalem sie przed wyjazdem do angli, ale teraz wracam ichce zostac na stale,

2 studia nie wchodzą w grę bo wracam w polowie wrzesnia

3 mam brata oficera w marynarce i powiedzial ze moge isc do niego na okret ale ja niechce bo jak ktos powiedzial 9 mcy wyciete z zyciorysu

4 sluzba zastepcza:
a. szpital: nie bo nie chce byc salowym
b. policja: nie bo nie chce siedziec w zapyzialym miecsie bydgoszczy, bo tam mnie przezucą


5 nikt listow nie odbieral i to jest jedyny plus


6 ogolnie wtopa. czy juz nie mam wyjscia??

7 moze zapisze sie do jechowych?? ma ktos tam znajomosci??


szkoła policealna. jeśli nie studiowałeś wcześniej (zgodnie z zasadą możesz iść jedynie w górę z poziomem nauki) to cię uratuje np. tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.039144 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski