STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Ratownicy medyczni - zbawienie czy przeklenstwo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Sro, 31 Sty 2007 13:45:07    Temat postu: Ratownicy medyczni - zbawienie czy przeklenstwo Odpowiedz z cytatem

_______

Ostatnio zmieniony przez Wojtek dnia Pią, 02 Lut 2007 06:39:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wojtek




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Sro, 31 Sty 2007 18:01:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Własnie dowiedziałem się o kolejnej szokującej sprawie tym razem w jednym z Toruńskich szpitali stwierdzono iż osób w podeszłym wieku najlepiej nie ratować gdyż koszt ratowania i póżniej dalszego ewentualnego leczenią są zbyt wysokie. Mam nadzieje że jest to tylko plotka bo jeżeli jest to prawda chyba opuszcze ten kraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ivonne




Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1034
Skąd: ...z bajki...;)

PostWysłany: Sro, 31 Sty 2007 18:17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked

Oby to nie byla prawda.
Zycie ludzkie w kazdym wieku jest warte ratowania - do samego konca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 01 Lut 2007 08:45:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nawiazaniu do tematu, mieszkamy w Brodnicy wiec piszmy o Brodnicy, powiecie i przypadkach z tego terenu. co mnie toruń obchodzi. ta droga mozna wyciagnac sprawy ze szpitala w zakopcu i w rypinie.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 01 Lut 2007 12:27:56    Temat postu: Re: Ratownicy medyczni - zbawienie czy przeklenstwo Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał:
Witam Was serdecznie

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tzw. ratowników medycznych, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami od pewnego czasu jeżdżą w pogotowiu zamiast lekarzy. Postanowiłem założyć ten watek gdyż coraz częściej trafiają do mnie negatywne opinie a wręcz "drastyczne" jeżeli chodzi o poziom wiedzy i doświadczenia owych ratowników. Na dowód powyższego stwierdzenia podam może kilka przykładów, które ostatnio tzw. nieoficjalną drogą poruszyły opinią publiczną powiatu grudziądzkiego i niestety brodnickiego.

- w powiecie grudziądzkim do 50 letniej pacjentki zostało wezwane pogotowie i po podaniu leku dożylnie przez ratownika kobieta natychmiast zmarła
- w powiecie brodnickim od pewnego czasu słyszy się o przypadku, w którym to pogotowie zostało wezwane do jednego z mieszkańców brodnicy po przybyciu panów ratowników stwierdzono niskie ciśnienie u pacjenta następnie podano ponoć końską dawkę dożylnie leku na zwiększenie ciśnienia i zabrano go na izbę przyjęć tam zamiast najpierw wykonać podstawowe badania lub podając akcję ratowania życia personel zbierał dane o pacjencie następnie po paru minutach pacjent zmarł na zawał. Nasuwa się tutaj pytanie czy zbieranie danych od umierającego pacjenta jest na tyle ważne ze musi Bryc wykonane przed podjęciem odpowiednich badan.
Myślę ze te dwa przypadki skłonią Was do pisania o pracy naszych ratowników czy jesteście zadowoleni z ich pracy czy może wręcz przeciwnie. Ja niestety słyszę negatywne opinie o nich mam nadzieje, że Wy opiszecie przypadki uratowania życia prze naszych ratowników, bo ja już zaczynam wątpić w sens istnienia pogotowia.


to już są poważne sprawy winne być ścigane z prokuratury włącznie ten post bo jeśli to prawda to trzeba to zgłosić policji a nie forumowiczów jeśli to kłamstwo winien być ścigany autor tego postu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 01 Lut 2007 16:04:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos mi sie wydaje ze ktos znowu ferment chce na forum zrobic, moderatorzy co wy na to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wojtek




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 12

PostWysłany: Czw, 01 Lut 2007 16:57:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

W odpowiedzi na ostanie posty chciałbym zanzaczyć ze ja nikogo nie oskarzam publicznie(proszę czytać dokłądnie moje wypowiedzi) z tego co wiem sprawy opisywane trafiły lub trafią do prokuratury. A tak pozatym forum jest miejscem do wyrażania własnych opini a z tego co wiem w mediach duzo mówi się o wprowadzeniu tzw ratownictwa medycznego jest to temat swiezy i dlatego zakładając ten watek chcialem poznac wasze opinie. Z prawnego punktu widzenia tu nie ma zadnego publicznego oskarżania tylko przytaczam zdarzenia które zdaniem osób poszkodowanych miały miejsce z prośbą o wskazanie przypadków zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych np moja wypowiedz "podali ponoć końską dawke" w tej wypowiedzi nie wskazuje ze była to końska dawka tylko wskazuje ze mogłą to być końska dawka ale wcale nie musiała być, a jesli chodzi o moją wypowiedz dotyczacą 50 letniej pacjentki z niej nie wynika jednoznacznie ze śmierć byłą spowodowana podaniem leku lecz mogłą być spowodowana jeszcze raz proszę dokłądnie czytać moje wypowiedzi gdyż jest to temat poważny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 01 Lut 2007 20:10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym proponował skierować sprawe prawie na cmentarz ... bo to są poważne wypowiedzi za które każdy musi brać odpowiedzialność są słowa gdzie są mniej poważne ale nadajace się do prokuratury lecz to błache sprawy a tu już mówimy prawie o łowcach skór czy kadrze bez kwalifikacji i to już albo pomówienie albo stwierdzenie, osobiście bym nie chciał żeby mnie zabrano z wyrostkiem a amputowano mi palca tu padły bardzo poważne oskarżenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basiula




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sro, 28 Mar 2007 11:35:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
List od Wojtka to stek bzdur! Ludzie jak można być tak podłym i kłamliwym człowiekiem wypisująć tak niesprawdzone i poważne oskarżenia!!!!!!
Dlaczego tak się denerwuję??
Dlatego iż wtedy kiedy list ten został umieszczony ratownicy nie jeżdzili bez lekarza drogi panie Wojtku a wię sytuacja ta nie mogła mieć miejsca.
skoro wypowiada się pan na temat i uprawnień ratowników medycznych to mam pytanie : jakie ma pan wiadomości na temat ich wykształcenia, ukończenia szkół, studiów , egzaminów państwowych ?
Ludzie wygadują różne rzeczy..... wczoraj podobno samolot spadł na pociąg osobowy przy Niskim Brodnie......
Szkoda tylko że ktoś tak szarga ich imię ....najlepiej spytać o nich pacjentów którzy mieli z nimi kontakt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017371 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski