STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Schizma?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prince of Darknes
Gość






PostWysłany: Wto, 29 Lis 2005 22:38:53    Temat postu: Schizma? Odpowiedz z cytatem

SCHIZMA [gr.], termin oznaczający rozłam w Kościele, zwł. w chrześcijaństwie, w wyniku którego powstają 2 odrębne organizacje kośc. (schizma wschodnia), albo dwa (lub więcej) ośr. jurysdykcyjnej władzy kośc., pretendujące do zwierzchnictwa nad całym Kościołem (schizma zachodnia); przyczyny 2 wielkich schizm w dziejach chrześcijaństwa miały charakter polit.-nar., a w przypadku schizmy wschodniej również kulturowy i doktrynalny.

Moze powinnismy zaczac ten temat w Polsce w zwiazku rosnaca roznica pogladow pomiedzy kosciolem katolickim a kosciolem Ojca Dyrektora?

Czekam na OPINIE
Powrót do góry
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Wto, 29 Lis 2005 23:41:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany.... Rolling Eyes ludzie czy na prawde nie ma ciekawszych tematów na świecie niż kościół, radio maryja, ******, trwa, caritas, itp??

nie wiem może np. o seksie ktoś jakiś temat zapoda bedzie na pewno ciekawiej niż znowu o religii Exclamation Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 30 Lis 2005 08:48:33    Temat postu: Re: Schizma? Odpowiedz z cytatem

Prince of Darknes napisał:
SCHIZMA [gr.], termin oznaczający rozłam w Kościele, zwł. w chrześcijaństwie, w wyniku którego powstają 2 odrębne organizacje kośc. (schizma wschodnia), albo dwa (lub więcej) ośr. jurysdykcyjnej władzy kośc., pretendujące do zwierzchnictwa nad całym Kościołem (schizma zachodnia); przyczyny 2 wielkich schizm w dziejach chrześcijaństwa miały charakter polit.-nar., a w przypadku schizmy wschodniej również kulturowy i doktrynalny.

Moze powinnismy zaczac ten temat w Polsce w zwiazku rosnaca roznica pogladow pomiedzy kosciolem katolickim a kosciolem Ojca Dyrektora?

Czekam na OPINIE


Schizma Ojca Dyrektora ma wymiar raczej finansowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
innka
Gość






PostWysłany: Sro, 30 Lis 2005 20:14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za. jutro jade do Torunia protestowac przed budynkiem RM.
kto jedzie?

niech no ja tylko tego rydza znajde.....
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Sro, 30 Lis 2005 20:15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu napisał:
nie wiem może np. o seksie ktoś jakiś temat zapoda bedzie na pewno ciekawiej niż znowu o religii Exclamation Twisted Evil


glodnemu chleb na mysli Wink
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 30 Lis 2005 21:03:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu napisał:
******

Sekta jak każda inna, tyle ze ukrywa się pod emblematami Kościoła katolickiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Sro, 30 Lis 2005 23:52:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie czy na prawdę nie ma innych, ciekawszych tematów niż religia Question no już lepsza jest polityka (chociaż też żenująca Confused no ale...), nie wiem, w okół nas dzieje sie tyle ciekawych rzeczy o których warto podyskutować to żeście sie wszyscy nagle czepili koscioła Question o co chodzi Question nie ma już innych tematów do debaty Question dziwne Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez winnetu dnia Czw, 01 Gru 2005 18:30:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
go
Gość






PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 00:12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to powiedzieć ............ chyba raczej zmienie wiare i obywatelstwo nie chcę być polką o wizerunku sekty ******.........
Powrót do góry
innka
Gość






PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 09:43:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

winnetu napisał:
Bogu ducha winnego ****** obrabiać ze wszystkich stron (osobiście również go bardzo nie lubię ale nie wymyślam na niego i nie psioczę (przynajmniej nie publicznie Wink ) ) albo ten temat również się tam znajdzie Exclamation


Bogu ducha winnego ******? ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji..
jak wszyscy bedziemy tak cicho siedziec jak ty to nic z naszego kraju nie zostanie

forum jest do wyrazania opinii, i jezeli ktos ma taka opinie i chce ja wyrazic to ma prawo do tego.
nie naduzywaj mozliwosci moderatora, (.....bo to sie zle kojarzy Wink )
skoro temat ci sie nie podoba to sie nie wpisuj
Powrót do góry
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 09:57:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy zauważyłaś ale w nawiasuie dodałem, że również nie lubię ****** nawet bardzo Twisted Evil
faktycznie forum jest po to aby wyrażać swoja opinie ale wydaje mi sie, ze powinno suie to robic w sposób kulturalny i inteligentny, a nie tylko mieszać ludzi z błotem


Ostatnio zmieniony przez winnetu dnia Czw, 01 Gru 2005 18:32:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
innka
Gość






PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 10:29:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam, ale nie zauwazylam takich wypowiedzi.
wydaje mi sie poziom nie jest 'dresiarski', czy tez 'podworkowy' i czuje sie urazona twoja wypowiedzia ...
Powrót do góry
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 10:44:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innka napisał:
przepraszam, ale nie zauwazylam takich wypowiedzi.
wydaje mi sie poziom nie jest 'dresiarski', czy tez 'podworkowy' i czuje sie urazona twoja wypowiedzia ...


wypowiedź o nistkim poziomie zamieszczanych postów nie była akurat skierowana do Ciebbie.... napisałem tak bo widzę w jakim kierunku zmierza dyskusja... wiem co sie zaczęło dziać jakieś dwa tygodnie temu w podobnym temacie i po prost nie chce do tego dopuścić po raz wtóry Smile


Ostatnio zmieniony przez winnetu dnia Czw, 01 Gru 2005 18:34:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość







PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 14:51:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto tu publikuje.....?
Powrót do góry
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 15:09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, temat zszedł na zupełnie inne tory... ja nie będę już zasypywał wasmoimi przegenialnymi Wink wypowiedziami, piszcie na temat, ale zachowajcie tez trochę kultury Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 01 Gru 2005 17:02:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innka napisał:
przepraszam, ale nie zauwazylam takich wypowiedzi.
wydaje mi sie poziom nie jest 'dresiarski', czy tez 'podworkowy' i czuje sie urazona twoja wypowiedzia ...

Ja również tak uważam. Winnetu, nie przesadzaj, nikt nikogo nie obrzuca błotem. A temat jest raczej poważny. Określenia schizma lub sekta (w odniesieniu do ******) to pojęcia już utrwalone, nawet księża o tym wspominają. I nie ma tu żadnej zniewagi czy też pomówienia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021219 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski