STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Komornik pensja i alimenty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hellenne




Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 46

PostWysłany: Nie, 23 Paź 2016 11:37:22    Temat postu: Komornik pensja i alimenty Odpowiedz z cytatem

Czytałam, że komornik może zająć max. połowę pensji i znalazłam też informację, że sposobem na długi jest zapis alimentów na rzecz dzieci - alimenty maja pierwszeństwo przed potraceniami komornika. Czyli np. ktoś zarabia 2 tysiące, tysiąc mu zostawiają, a z pozostałego tysiąca biorą na alimenty i reszta idzie na długi, czy wtedy to jest liczone jeszcze inaczej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bertek




Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 45

PostWysłany: Pon, 24 Paź 2016 09:51:30    Temat postu: Re: Komornik pensja i alimenty Odpowiedz z cytatem

hellenne napisał:
Czytałam, że komornik może zająć max. połowę pensji i znalazłam też informację, że sposobem na długi jest zapis alimentów na rzecz dzieci - alimenty maja pierwszeństwo przed potraceniami komornika. Czyli np. ktoś zarabia 2 tysiące, tysiąc mu zostawiają, a z pozostałego tysiąca biorą na alimenty i reszta idzie na długi, czy wtedy to jest liczone jeszcze inaczej?


Szczerze powiedziawszy to nie wiem. Podejrzewam jednak, ze jest tak jak piszesz.Długi alimentacyjne sa najważniejsze i jako jedyne w zasadzie sie nie przedawniają. Sugeruje jednak nie kombinować i dopytać się o to jak wyjść z długów na forum finansowym, ewentualnie wybrać się do jakiegos doradcy finansowego. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.


Ostatnio zmieniony przez bertek dnia Sob, 29 Paź 2016 19:42:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Pon, 24 Paź 2016 12:23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długi alimentacyjne są pobierane w wysokości 60% a nie 50% i mowa o umowie o pracę. Wszystkie pozostałe długi to 50% i tez mowa o umowie o pracę. Przy umowie zleceniu i umowie o dzieło jest potrącane 100% chodź ostatnio czytałem że jak udowodnisz komornikowi że to jedyne źródło utrzymania to może potraktować to jak w przypadku umowy o pracę. W pierwszej kolejności są zawsze ściągane alimenty, potem koszta spraw sądowych, potem nalezności typu zus, i na samym końcu reszta długów. Wiem to z własnego niestety doświadczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hilda




Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 155

PostWysłany: Pon, 28 Lis 2016 16:54:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jest. A jak są jakieś wątpliwości to warto poradzić się prawnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
astera




Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 37

PostWysłany: Sro, 07 Lis 2018 10:55:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w przypadku długów alimentacyjnych komornik może zająć rownież coś innego niż pensję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arboreto




Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 69

PostWysłany: Sro, 07 Lis 2018 13:57:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że może zając coś więcej niż pensję

Majątek rzeczowy, taki jak telewizor czy komputer
Oszczędności
W dalszej kolejności mieszkanie i samochód

I tak bywa w przypadku osób, które usilnie chcą sie wywinąć z takich długów. Dodam również,ze nie można sie ich pozbyć ale trzeba w koncu spłacic. Długi alimentacyjne nie podlegają pod upadłość osobistą.
Na https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/kiedy-grozi-nam-egzekucja-komornicza-o-tym-warto-wiedziec/ warto wiedzieć kiedy grozi nam egzekucja komornicza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaszek




Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 19

PostWysłany: Sro, 28 Lis 2018 12:24:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rządzący w ostatnich latach dosyć ostro wzięli się za ściąganie długów - i dobrze moim zdaniem, bo długi alimentacyjne to długi w stosunku do których nie powinno być skrupułów w ściąganiu. I robi się to dosyć skutecznie, bo istnieją różne instrumenty które wspomagają ten proces.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021557 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski