STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Łojotokowe zapalenie skóry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Pon, 16 Lis 2015 14:21:20    Temat postu: Łojotokowe zapalenie skóry Odpowiedz z cytatem

Dermatolog stwierdził u mnie łojotokowe zapalenie skóry i przepisał Differin. Od czego takie coś powstaje? Jak szybko mija? I dlaczego, do ciężkiej Anielki, to musi tak swędzieć!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kenon




Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 25

PostWysłany: Pon, 16 Lis 2015 15:48:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem co czujesz. Mnie to dotknęło w zeszłym roku. Cały dekolt oraz wyglądało to masakrycznie. Jeszcze jakbym dostała tego zimą to nie byłoby tak źle ale było to latem tak więc bardzo ciężko mi było się jakoś sensowniej ubrać... Jak możesz się sama domyśleć. Na szczęscie pomogły mi leki przypisane przez lekarza oraz produkty siarczkowe, którymi się wspomagałam.
Mozesz sobie zerknąć tutaj:
http://sulphur.com.pl/problem/lojotokowe-zapalenie-skory/ - w artykule masz dokładnie opisane z czego to się bierze oraz jak to leczyć. ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
affin




Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 16 Lis 2015 23:18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama do niedawna się z tym zmagałam. Swędzenie to jest katorga - jedyny plus, że miałam to na szyi z tyłu, pod włosami, więc nie było widoczne. Ale wyjątkowo uciążliwe na co dzień. Polecam zajrzeć tutaj. Tam są bardziej domowe sposoby radzenia sobie z takim zapaleniem skóry. Co do dermatologów, to cóż - ja z tym byłam u dwóch. Jeden stwierdził łuszczycę, przepisał leki na ponad 100 zł i oczywiście dał multum reklamowych ulotek na kosmetyki. Nie pasowało mi to, bo żadne objawy łuszczycy u mnie nie występowały poza samą zmianą skórną. Poszłam do drugiego, stwierdził właśnie ŁZS i przepisał preparat za 10 zł. Niestety nie pamiętam nazwy, a już opakowania od dawna nie mam, ale na pewno to nie jest to co przepisał tobie dermatolog (choć nie twierdzę, że nie zadziała). Moje leczenie trwało około 2 tygodnie - już po pierwszych dniach stosowania leku zaczęło mijać, a po jakiś 2 tygodniach pozbyłam się tego praktycznie do końca. Jedyne co, to zostało mi po tym zaczerwienienie, ale nawet lekarz stwierdził, że to zapewne wina mojego drapania się. Od tamtej pory problem nie występuje, choć za każdym razem mam lekki stres jak zaczyna mnie swędzieć. Ogólnie bierze się to ze zbytniego przetłuszczenia skóry i często ciężko pozbyć się tego na stałe i są nawroty, a samo drapanie się tylko potęguję tę dolegliwość (nie ukrywajmy, w czasie drapania się często nie mamy do końca czystych rąk).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
perka




Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 5

PostWysłany: Czw, 18 Sty 2018 18:10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro byłaś u lekarza, to mogłaś go o to zapytać. Nie ma sensu pytać na forum o takie rzeczy. Przecież raczej nie ma tu lekarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.014412 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski