STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Grill na balkonie w bloku - legalny?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaksy




Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 129

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 08:58:15    Temat postu: Grill na balkonie w bloku - legalny? Odpowiedz z cytatem

Czy grill na balkonie w bloku jest legalny? W sensie, ktoś może się o to przyczepić ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 09:15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się obiło o uszy że można ale musisz powiadomić sąsiadów - ale pytanie których jak zapach niesie się nie tylko w obrębie naszego balkonu. Nie wyobrażam sobie bym latał i informował ich. I chyba można tylko elektrycznego ale łowy sobie nie dam uciąć. Proponuję zadzwonić do spółdzielni i po temacie. Myślę że te kwestie spółdzielnia ma zapisane w regulaminie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 10:40:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy by był legalny czy nie, robienie czegoś takiego to zwykłe ku*&$#$@. Balkon nie jest od tego żeby robić na nim grilla, oszczędź problemów sąsiadom, nawet jeżeli to legalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 11:23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Czy by był legalny czy nie, robienie czegoś takiego to zwykłe ku*&$#$@. Balkon nie jest od tego żeby robić na nim grilla, oszczędź problemów sąsiadom, nawet jeżeli to legalne.


czy ja wiem czy to ku*&$#$@? a nie jest ku*&$#$@ robienie grilla w domkach szeregowych? niektórzy nie mają działek a kiełbaski z grilla chętnie by zjedli. ja bym nie zrobił akurat tego na balkonie i szukałbym innych rozwiązań ale jak np nie miałbym roweru, auta, działki i miałbym problemy z chodzeniem to pewnie jak przyszła by ochota na takie jedzenie to skusiłbym się. często na klatkach gorsze zapachy są niż te z grilla gdy ktoś otworzy drzwi podczas gotowania. wolisz np kilku koksów którzy na balkonie piją browara rzucając łaciną tak że słychać to kilka klatek dalej przy dźwiękach które daleko odbiegają od muzyki przyswajalnej


Ostatnio zmieniony przez konto usunięte dnia Pon, 13 Lip 2015 11:30:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 11:29:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK napisał:

czy ja wiem czy to ku*&$#$@? takie samo ku*&$#$@ jak robienie grilla w domkach szeregowych. niektórzy nie mają działek a kiełbaski z grilla chętnie by zjedli. ja bym nie zrobił akurat tego na balkonie i szukałbym innych rozwiązań ale jak np nie miałbym roweru, auta, działki i miałbym problemy z chodzeniem to pewnie jak przyszła by ochota na takie jedzenie to skusiłbym się. często na klatkach gorsze zapachy są niż te z grilla gdy ktoś otworzy drzwi podczas gotowania.


Wiem że to u nas w PL nie przejdzie bo ludzie nie mają takiej mentalności ale na każdym osiedlu blokowym jest przestrzeń gdzie dałoby się zrobić grilla. Wystarczy ustalić termin, rozłożyć i zrobić ogłoszenie że każdy może przyjść zrobić sobie kiełbaskę. I każdy by miał pod ręką. Dla przykładu, obok mieszka z tyłu (nie wiem jak ta ulica się nazywa) jest takie boisko dla dzieciaków. Tam postawić, daleko od bloków. Raz na 2-3 tygodnie taka imprezka lokatorów-sąsiadów i byłoby ciekawie. Zorganizować by się dało tylko pytanie czy by ludzie chcieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 11:33:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę rodem z PRL takie sąsiedzkie grille. ale pomysł co do tego by był wyznaczony teren pod grilla jest jak najbardziej słuszny. postawić takie budki drewniane jak na parkingach leśnych i po problemie. tylko zrobić to tak by ktoś o to dbał a nie było to tylko i wyłącznie miejsce na picie browarów przez gówniarstwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 11:43:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK napisał:
trochę rodem z PRL takie sąsiedzkie grille. ale pomysł co do tego by był wyznaczony teren pod grilla jest jak najbardziej słuszny. postawić takie budki drewniane jak na parkingach leśnych i po problemie. tylko zrobić to tak by ktoś o to dbał a nie było to tylko i wyłącznie miejsce na picie browarów przez gówniarstwo.


W USA też mają takie pikniki na prowincjach więc nie sądzę że PRL.

Jak to będzie stało na widoku i postawisz przy tym lampy to siedzieć nie będą bo na widoku browara nikt pić nie będzie. Gorzej tylko z wandalizmem, bo rozpieprzą pomimo że to dla ich dobra. Ale w sumie też myśl, jak to będzie taki stały punkt, że bez organizacji będzie można przyjść i sobie zrobić grilla to nawet samemu się da. Gorzej tylko z kolejkami będzie bo w pierwszy gorący dzień to masa ludzi będzie się kręcić obok Smile. Ale myślę że to też się da jakoś załatwić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 18:22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grill na balkonie to zwykła chamówa i świństwo.
Kulturalni ludzie nawet o tym nie pomyślą.
Mam sąsiadów, którzy nagminnie smażą ryby -non toper na tym samym oleju.
Wyobrażacie to sobie, jaki smród w kamienicy Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 18:34:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
Grill na balkonie to zwykła chamówa i świństwo.
Kulturalni ludzie nawet o tym nie pomyślą.
Mam sąsiadów, którzy nagminnie smażą ryby -non toper na tym samym oleju.
Wyobrażacie to sobie, jaki smród w kamienicy Question



To prawda qn, wieśniactwo wlazło między ludzi, ale nie potrafi gnoju z pantofli zetrzeć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 19:26:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie rozpałka słomą z butów.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomeknowak




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 200

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 20:30:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma przepisów jednoznacznie zabraniających rozpalenia sobie grila na balkonie pod warunkiem że nie będzie to zbyt uciążliwe dla sąsiadów. Pytanie tylko kiedy grillowanie będzie zbyt uciążliwe a kiedy nie. Jest takie powiedzenie nasza wolność się kończy w momencie gdzie zaczyna się wolność sąsiada. Więc pozostaje nam zdrowy rozsądek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 20:56:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może na dachu bloku.
Nikomu nie będzie przeszkadzać, bo jak Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 21:02:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki zwykły kopciuch to chyba nie jest jednak do końca legalny, koleś kiedyś rozpalił ( czwarte piętro mieszkanie szczytowe) i przyjechali strażacy stwierdzili że jest zagrożenie pożarowe i jak nie zgasi to oni zgasza za niego.... I domaluja parę setek nagrody...
A elektryka można ustawić na kuchni włączyć okap i po problemie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 13 Lip 2015 21:05:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254, może tu chodzi o lans albo zemstę sąsiedzką Question

Też kiedyś słyszałem, że ktoś wezwał policję i wlepiono mandat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juliusz




Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 121

PostWysłany: Wto, 14 Lip 2015 05:21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest tak, że mieszkamy w bloku na 2 piętrze. Jeden z ziomków rzucił ostatnio hasło aby zrobić grila, na balkonie. Tylko pytanie czy to jest legalne? W sensie czy sąsiedzi nie będą za mocno marudzili.
Poczytałem trochę w sieci i podobno ważne aby nie było dymu i żaru. Znalazłem taki grill ekologiczny bez dymu . Jakieś przepisy pożarowe. Czyli takie coś powinno być dobre: http://lotusgrillpolska.pl/lotus-grill


Ostatnio zmieniony przez juliusz dnia Czw, 16 Lip 2015 12:00:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025999 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski